Yeni haftaya girerken wellness sektöründe yaşanan gelişmeleri, öne çıkan trendleri ve ilgi çeken haberleri sizler için derledik. Siz de dünyadaki gelişmelerden ilham alarak, hayatınıza wellness kavramını katmak istiyorsanız bu haberlere mutlaka göz atın! İşte 6 Eylül haftası için seçtiğimiz sağlıktan ekolojiye, kişisel gelişimden beslenmeye hayatın içinden wellness haber ve trendleri!


Filenin Sultanları, Hollanda’yı 3-0 yenerek Avrupa üçüncüsü oldu.

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, Filenin Sultanları, 2021 CEV Kadınlar Avrupa Şampiyonasında Hollanda’yı 3-0 yenerek bronz madalya kazandı. Şampiyona boyunca 9’da 8 galibiyetle ilham veren bir mücadeleye imza atan Filenin Sultanları, Avrupa üçüncüsü olarak şampiyonayı tamamladı. Şampiyonanın kazananı ise Sırbistan’ı 3-1 yenen İtalya oldu.

Kaynak: BBC

Ünlü manken Bella Hadid alkolsüz, adaptojen içecekler üreten Kin Euphorics markasının eş kurucusu oldu.

İçeriğinde zihni ve bedeni rahatlatan kimyasal nootropik GABA ve modu yükselten tirozin aminoasiti içeren Kin adaptojenik içeceği, zihinsel problemler yaşadığı dönemde model Bella Hadid’e de oldukça destek olmuş. İyileşme sürecinde sürekli olarak Kin içtiğini belirten Bella, 2 sene sonra markanın sadece ünlü yüzü olmakla kalmayıp aynı zamanda üretim, ARGE ve kreatif departmanlarda aktif rol oynayacağı eş partnerlik pozisyonuna da yerleşeceğini duyurdu.

Kaynak: Vogue

Selena Gomez Rare Beauty Markası’nın yıllık satışlarının yüzde 1’ini Rare Impact Fund’a bağışladı.

Vegan ve cruelty free kozmetik markasına sahip olan Selena Gomez, her yıl  satış gelirinin yüzde 1’ini yetersiz hizmet alan insanlara yönelik zihinsel sağlık hizmetlerini artırmayı hedefleyen Rare Impact Fund’a bağışlıyor. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde 100 milyon dolar toplamayı hedefleyen Selena Gomez’in markası bu hedefini başarırsa Forbes’a göre, “Doğrudan kurumsal bir kimlikten yola çıkarak ruh sağlığı için bilinen en büyük fonlardan biri” olacak.

Kaynak: Hollywood.com

Küresel bal talebini karşılayan endüstriyel arıcılık sektörü arılara ve doğanın bütününe zarar veriyor.

Bal yapmak için binlerce çiçekten nektar toplayan arılar, bal üretimine devam edilmesi için köleleştiriliyor. Kraliçeyi döllemek için erkek arılardan sperm toplamanın yanı sıra, kraliçenin koloniyi terk etmesini önlemek için kanatları kesiliyor. Bu sayede bal üreten işçi arıların kraliçeyi takip edip kovandan uçması engelleniyor. Ekosistem üzerinde büyük bir öneme sahip olan arıların türleri tükeniyor ve bal satın almak bunu engellemiyor. Çünkü bal arısı popülasyonu kontrol altına alınmaya çalışılırken diğer arı türlerinin popülasyonu azalarak dengesizliğe sebep oluyor.

Kaynak: PETA

Son teknoloji Wellness cihazı Upright kronik duruş bozukluklarının önüne geçiyor.

Teknolojinin gelişmesi ile beraber Wellness sektörüne yardımcı olan birçok cihazlar ortaya çıktı. Vücudunuzun duruşunu düzenlemeye yardımcı olan Upright’ta bunlardan birisi! Sırta takılan ve kıyafetlerin altında belli olmayan bu ürün, telefonunuzdaki uygulama ile eşleşiyor. Duruşunuz bozulmaya ve kambur durmaya başladığınızda hafif bir titreşimle sizi uyararak kronikleşen duruş bozukluklarını iyileştirmeyi ve önlemeyi amaçlıyor.

Kaynak: Goop

4. Doz BionTech aşısı hakkında bilinmesi gerekenler

Türkiye’de 4. doz koronavirüs aşışı randevuları verilmeye başlanmasıyla birlikte birçok kişi 4. doz hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapılması planlanan 4. doz aşıların yurtdışına seyahat edecek kişilere yönelik olduğunu söylüyor. 3. dozdan 21 gün sonraya tanımlanan 4. doz; 21 günlük süre ve aşı tedarikinde yaşanabilecek sorunlar sebebiyle Türk Tabipler Birliği tarafından eleştiriliyor. Bazı ülkelerde sadece mRNA aşısının kabul edilmesi, Türkiye’den yurtdışına gidecek Sinovac aşısı yaptırmış olan kişiler için engel oluyor. Bu sebeple Fahrettin Koca, özel seyahat için talep edilmesinin haricinde ek bir aşı gerekliliğinin bulunmadığını belirtti.

Kaynak: BBC Türkiye

BLOOM SHOP