2018 yılını geride bırakıp 2019’u karşılamamıza çok az kaldı. Yeni girilen bir yılın geleneğidir, her sene sevdiklerimizi ve kendimizi küçük hediyelerle ödüllendiririz. Özel günün ne olduğuna bakmaksızın hediye seçimleri her zaman için zor ve biraz uğraştırıcı bir konu. “Beğenir mi? Kullanır mı?” soruları aklımızın bir köşesinden çıkmaz. Hediye seçimleri yaparken en önemli noktalar karşınızdaki insanın neyi sevip sevmeyeceği ve ilgi alanına girip girmediği. Anlamlı ve kullanışlı bir hediye almak, yeni bir yıla başlarken karşınızdaki insanı motive edip, kendini daha iyi hissetmesini sağlayabilir.

Hem bütçenizi fazla yormayacak, hem de yılbaşı hediyeleri seçiminde size ilham verebilecek 14 hediye önerisine birlikte göz atalım.

1. Marché File Çanta

Yeni yılda poşetlerin ücretli olması ile bilinçli alışverişler yaparken file ve bez çantalar daha da önem kazanacak. Dokuma iplik file ve doğal kumaş keseden oluşan Marché File Çanta’yı sevdiklerinize hediye ederken her alışverişte yanlarına almalarını unutmamaları için bir not iliştirmeyi de unutmayın.

Fiyatı: 97 TL

2. Prana Vibes – Palo Santo Tütsüsü

Yeni bir yıla girerken kendinize ve sevdiklerinize daha iyi bakmaya başlamaya ne dersiniz? Hediye alacağınız insanın her sene yapılan “yeni yıl listesi” bu sene sayenizde biraz daha gerçekçi olsun. Prana Vibes’ın Palo Santo tütsüsü yaktığınızda sakinleşmenize ve odaklanmanıza yardımcı oluyor. Enerji temizleyen, yatıştıran güçleri ile kendiniz, bedeniniz ve doğa ile aranızdaki bağı biraz daha derinleştirebilirsiniz.

Fiyatı: 80 TL

3. Sinek Sekiz Yayınevi – 2019 Ajandası

Toprağa ve temel yaşama yakınlığıyla üreten, doğayla bağları güçlendirmek, üretmek ve kendi kendine yetebilmek mottosuyla yola çıkan Sinek Sekiz Yayınevi’nin her yıl kendi tasarımları ajanda ve defterlerle çok seviliyor. Tüm bir yılın doğa takvimi ve ay durumları gibi bilgileri de içeren 2019 ajandası, tüm sene boyunca muhteşem anı ve planlarla doldurulmayı bekliyor. 

Fiyatı: 29 TL

4. Cowshed – Cilt Bakımı Başlangıç Seti

Seyahatlerin vazgeçilmezi küçük boy bakım setleri herkesin el altında bulunmalı. Gezmeyi çok seven, kendine iyi bakan bir arkadaşınıza hediye edebileceğiniz Cowshed cilt bakımı başlangıç seti, temizleyici, tonik, nemlendirici, lip balm, koton yüz bakım bezinden oluşuyor ve içeriğinde paraben, sülfat, silikon, sentetik boya gibi zararlı bileşenler barındırmıyor.

Fiyat: 140 TL

5. Pedrini – Rosse Moka Potu

Etrafınızda kahve tutkunu birileri varsa özellikle espresso sevenleri çok mutlu edecek bir önerimiz var: Moka Potu!  Rosse moka potu ile hazırladıkları baz kahveye sıcak su ekleyerek Americano, sıcak süt ekleyerek de Latte hazırlayabilirler böylece neredeyse her gün kullanabilecekleri  bu hediyeyi her gördüklerinde sizi hatırlayabilirler.

Fiyat: 127.53 TL

6. Nesin Yayınevi – 2019 Çocuk Takvimi

Çocuklarına hediye almak isteyen anneleri de unutmadık. Nesin Yayınevinin 2019 çocuk takvimi Mert Tugen’in elinden çıkan oldukça sevimli ve öğretici çizimlerden oluşuyor. Dünyanın Biyomları temalı bu takvimde farklı ekosistemlerde yer alan hayvanları inceleme fırsatı buluyoruz. İnsanların doğaya verdikleri ciddi zararlar sebebiyle son yıllarda fazlasıyla değişen biyomları bu harika takvim sayesinde öğrenebilirsiniz.

Fiyat: 29 TL

7. Mavi Happy Pot

En anlamlı hediyelerden biri de canlı çiçekler. Bir şeyi emek vererek ve araştırarak büyütmeyi öğrenmek, hediye verene de alana da büyük bir mutluluk veriyor. Doğayı günlük yaşama taşıyan, bunu yaparken de yaratıcı saksı tasarımlarını da bizlerle paylaşan Müz’ün muhteşem canlı çiçekleri güzel bir hediye alternatifi olabilir.

Fiyat: 135 TL

8. Mini Serigrafi Kiti

El emeği ile hazırlanmış bir hediyeye ne dersiniz? Bitti gitti’nin mini serigrafi kiti ile sevdiğiniz insanlara kendi çiziminizle süslediğiniz bir tişört ya da bez çanta hediye edebilir ya da yaratıcı fikirlere açık arkadaşlarınıza yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak tasarımlar üretmelerini sağlayabilirsiniz.

Fiyat: 150 TL

9. Epidotte Bel Çantası

Bel çantalarına son yıllarda ne kadar çok rastlamaya başladık değil mi? 90’lı yılların bu trend parçasını tekrar görmek bizde hem bir nostalji özlemi yarattı hem de pratik ve kullanışlı olmaları ile tekrar gönlümüzü çaldılar. Çevreye ve gezegene saygılı ürünler üretme amacıyla yola çıkan Epidotte’un çantaları %100 selüloz lifli özel kağıtlardan üretiliyor ve doğayı seven, koruyan herkese hitap ediyor.

Fiyat: 128 TL

10. Dora Maar – Mumluk & Mum

Söz konusu hediye olduğunda mum ilk bakışta biraz klişe gelebilir fakat biz bu beton mumluğun tasarımına hayran kaldık. Orijinal parçaları seven, ev dekorasyonu konusunda hevesli arkadaşlarınızın da gönlünü çalacağından eminiz.

Fiyat: 65 TL

11. Happy Nes Biscuit – Kulak İçi Kulaklık

Etrafınızda sürekli kulaklığı bozulan ya da kaybolan o arkadaşınız hemen gözünüzde canlandı mı? Fonksiyonel ve amaca yönelik hediyeler vermekten hoşlanıyorsanız renkli ipliklerle özenle hazırlanmış bu kulaklıklar yaratıcı ve uzun soluklu bir seçenek. Hayatta basit şeylerden mutluluğu yaratma mottosuyla kurulan Happy Nes, rengarenk bir yaşam tarzını deneyimlemeniz için burada.

Fiyat: 125 TL

12. Haytap & Petlebi – Barınaklara Bağış

Hediyeyi mutlaka tanıdıklarımıza mı veririz? Çok sevdiğimiz, bize hayatın her saniyesinde mutluluk veren hayvanların karınlarını doyurduğumuzda hissettiklerimiz bazen bizi en çok mutlu eden şeylerden biri değil midir? Petlebi ve Haytap işbirliği öncülüğünde barınaklardaki canlara mama bağışı yapabilir, bu yılbaşında onları da mutlu edebilirsiniz (Bağış için bu linkten https://www.petlebi.com/barinaklara-bagis ulaşabilirsiniz)

13. Mango – Tiftik Karışımı Bere

Havalar bu kadar soğumuşken işlevsel bir hediye fikri daha. Modeliyle zamansız, materyali ile de uzun seneler kullanılabilecek Mango bere, bu soğuk günlerde ne kadar düşünceli bir arkadaş olduğunuzun kanıtı olacak.

Fiyat: 129,99 TL

14. Jute Series – Tribal Yoga ve Pilates Matı

Her sene spora başlayacağını iddia eden ama bir türlü yeterli motivasyonu bulamayan arkadaşlarınız için güzel bir motivasyon hediyesi de düşündük. Çevre dostu geri dönüştürülebilir doğal malzemeden üretilen Tribal Yoga ve Pilates Matı, hem spora düşkün hem de yeni başlayacak arkadaşlarınız için etkileyici bir yeni yıl hediyesi.

Fiyat: 180,91 TL

İlginizi çekebilir!

BLOOM SHOP