Sıcak havalar, güneş, deniz ve kum pek çoğumuz için ideal bir tatilinin olmazsa olmazı. Kendimizi yenilenmiş ve dinlenmiş hissettiren yaz tatillerinin sonunda adeta yeniden ışıldamaya başlarız. Fakat saçlarımız için aynı şey geçerli değil. Genellikle yaz tatilini güzelleştiren faktörler saçlarımızda aynı etkiyi yaratmaz. Yaz tatili dönüşü ve aynı zamanda mevsim geçişinin yaşandığı sonbahar mevsimi saçların en çok bakıma ihtiyaç duyduğu zamandır. Canlılığını yitirmiş, matlaşmış ve onarıma ihtiyaç duyan saçların moralinizi bozmasına izin vermeyin. İşte yıpranmış saçlara uygulanabilecek yenileyici bakım önerileri!

Her gün kullandığınız ürünleri özenle seçin

Saçlarınızı ne sıklıkla yıkarsanız yıkayın, saç tipiniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda, uygun şampuan ve bakım ürünlerini kullanmanız büyük önem teşkil eder. Hali hazırda yıpranmış olan saçlarınızı onarmanın yanı sıra besleyerek daha ışıltılı ve sağlıklı bir görünüme kavuşturacak, ayrıca olası yıpranmalara karşı da koruyacak ürünler tercih etmek saçlarınızın kısa süre içinde yenilenmesine destek olur. Özellikle boya gibi ağır kimyasal işlem görmüş saçlara uygun olan Aveda Botanical Repair, tatil dönüşü bakımı için ideal bir seçenek olabilir.

Aveda Botanical Repair, bitkisel içeriğiyle saçları 3 temel katmanda onarmaya ve güçlendirmeye yardımcı olur. İlk katman olan korteksi, bağ onarıcı bitkisel moleküllerle destekleyerek saç bağlantılarını çoğaltır ve içten dışa onarım sağlar. İkinci katman olan kütikül katmanına ise yeşil çay, avokado ve sancha inchi içeriklerinden oluşan zengin besleyici bitkisel harman ile fayda sağlayarak saçı kolay taranır hale getirir ve kırılmayı önlemeye yardımcı olur.

Son olarak, mısır ve hindistan cevizinden oluşan bitkisel türevli kompleks ile F-katmanını taklit ederek saçı, kırılganlaşmasına neden olan neme karşı dayanıklı hale getirir.

Sentetik içermeyen ve yüzde 94 bitkisel türevli bir içeriğe sahip olan Botanical Repair, bilim insanlarından oluşan bir ekibin altı yıllık araştırması sonucunda ortaya çıkmıştır. İlerici teknolojisi sayesinde saç onarımı konusundaki standartları değiştiren Botanical Repair, aynı zamanda sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen yağlarla, yüzde 100 geri dönüştürülmüş paketlemeyle ve rüzgar enerjisiyle çalışan üretim tesisiyle de “geleceğin teknolojisi” olduğunu kanıtlamaktadır.

Şampuan, saç kremi, durulanmayan bakım kremi ve saçın güç ve onarım ihtiyacına göre tercih edilebilecek iki çeşit maskeye sahip olan Botanical Repair serisi, saçınıza ihtiyacı olan bakımı sağlarken dış etmenlerden gelecek olan hasarı da önleyerek saçların sağlığını daha uzun süre muhafaza etmesine yardımcı olur.

Aşırı yıpranmış saçlarınızı yoğun bakım maskesi ile hayata döndürün!

Botanical Repair serisinin en sevilen ürünü zengin dokulu yoğun onarım maskesi ile saçınıza ihtiyacı olan yoğun bakımı sağlayabilirsiniz. Yoğun bakım, bitkilerin gücü ile yoğun onarım için saç tellerini anında güçlendirir; ağırlık yapmaz.

Deneyenlerin %92’si saçlarının anında daha sağlıklı ve daha az zarar görmüş göründüğünü söylerken, %95’i saçlarının anında onarılmış hissettiğini ve göründüğünü söyledi. Sadece 1 kullanımdan sonra bile saçlarınızı anında daha canlı, yumuşak, pürüzsüz ve parlak hale dönüştürün. İhtiyacınıza göre haftada 1 kere nemli saçta 2-5 dakika bekletin ve durulayın. 

Live to Bloom kullanıcılarına özel %30 indirim ve deneme seti hediyesi ile satın almak için kodunuzu kullanmayı unutmayın: VSBLOOM.

Kuaför salonunda saçınızı kestirmek yerine onarım bakımı uygulayın!

Saçlarınızdaki yıpranmış görünümden kurtulmak için artık saçınızı kestirmenize gerek yok.

Aveda Botanical Repair serisinin salonda profesyonel kullanıma özel onarım bakımı ile saçlarınızı 5 kat daha güçlendirebilir ve anında onarılmış hissedebilirsiniz. Bu güçlü ve ekspress bakımı yaptırmak için sadece 10 dakikanızı ayırmanız yeterli. Cansızlaşan, matlaşan ve sağlıksız bir görüntüye neden olan saçlarınıza bitkisel profesyonel bakım yaptırmak hem size hem de saçlarınıza çok iyi gelecek.

Saçlarınızı doğru bir şekilde taradığınıza emin olun

Sabah ve akşam düzenli olarak saçları taramak hem saç diplerindeki kan dolaşımını hızlandırarak saçları beslemeye hem de günlük hayatın saçlarda bıraktığı kiri biraz olsun arındırmaya yardımcı olur. Saç tipinize uygun bir tarak seçmek ve saçı doğru bir teknikle taramak yıpranmaları ve kopmaları önlemek konusundaki önemli adımlardır. Her konuda olduğu gibi bu konuda da doğru uygulama saç tipiyle doğrudan ilgilidir. Düz saçlar için kuru tarama önerilirken, yoğun dalgalı ve kıvırcık saçlar için duşta ıslakken ve saç kremi uygulanmış halde tarama yapmak önerilir.

Aveda’nın çok sevilen ürünlerini keşfetmek için linke tıklayın!

BLOOM SHOP