Yeni haftaya girerken wellness sektöründe yaşanan gelişmeleri, öne çıkan trendleri ve ilgi çeken haberleri sizler için derledik. Siz de dünyadaki gelişmelerden ilham alarak, hayatınıza wellness kavramını katmak istiyorsanız bu haberlere mutlaka göz atın! İşte 3 Mayıs haftası için seçtiğimiz sağlıktan ekolojiye, kişisel gelişimden beslenmeye hayatın içinden wellness haber ve trendleri!

Rebul Şirketler Grubu’ndan yeşil bir adım: EcoDrone’lar ile ağaçlandırma projesi kapsamında 500 bin tohum toprağa atılacak!

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak misyonu ile hareket eden Rebul Şirketler Grubu, bu sözün arkasını doldurabilmek için dev bir adım daha attı. 125 yıldır gezegene karşı olan sorumluluklarını yerine getiren ve nesiller arasında seyahat eden Rebul, son olarak “Gezegene Teşekkür” adı altında başlattığı hareket kapsamında 500 bin tohumu toprakla buluşturacağını açıkladı. “Küresel iklim kriziyle mücadelede her ağacın tüm tabiatın nefesi olduğunu biliyoruz.” diyen Rebul yetkilileri, insansız hava araçları ile yapılacak bu ağaçlandırmanın detaylarını merak edenlerin, gelişmeleri mağazalardaki QR kodlardan takip edebileceğini de cümlelerine ekledi.

Kaynak: Hibya

Chloé Zhao Oscar kazanan ilk Asya kökenli ve sadece ikinci kadın yönetmen ünvanını aldı.

2021 Akademi Ödülleri’nde bir ilke imza atıldı. Büyük gecede Chloé Zhao, En İyi Kadın Yönetmen ödülünü kazanan ilk Asya kökenli kadın ve ikinci kadın ünvanlarını kazandı. Sinema sektöründeki bariyerleri yıkan Zhao, Akademi Ödülleri tarihi boyunca yalnızca 5 kadının aday olabildiği “En İyi Yönetmen” ünvanını kazandı. Hem ırk hem de cinsiyet eşitliği adına büyük bir adım atmış ve bir farkındalık yaratmış olan Zhao çok büyük destek gördü.

Kaynak: Vox

Yapılan bir araştırma dişi zürafaların arkadaş edindikleri zaman daha uzun yaşadığını ortaya koydu.

Zürih Üniversitesi tarafından Tanzanya’da yaşayan dişi zürafalar üzerinde yapılan bir araştırma, büyük gruplar halinde yaşayan dişilerin daha uzun yaşadıklarını ortaya koydu. Yaşam sürelerinin uzamasının nedeni ise yiyecek erişimlerinin artması ve yırtıcılardan daha rahat korunuyor olmalarının yanı sıra, stres seviyelerinin düşmesi, yakın ilişkiler kurmaları ve yavruları beraber büyütmenin verdiği güven duygusu olarak açıklandı.

Kaynak: ScienceNews

Pirinç üreticileri zararlı böcek ilaçları yerine ördekleri kullanmaya başladı.

Tarladaki böceklerden ve istenmeyen otlardan kurtulmak için kimyasal yerine özel bir ördek türünü kullanmayı tercih eden Taylandlı pirinç üreticileri ördekleri işe alıyor! Ayaklarıyla tarlayı pirinç ekimine uygun hale getiren, ekinlere zarar veren otlarla ve böceklerle beslenen ve tüm bunların yanında pirinçlere dokunmayan ördekler küçük üreticilerin uzun süredir gözdesi.

Kaynak: Business Insider

Nesli tükenen buzul balinaları 2015 yılından beri en yüksek doğum oranına ulaştı.

Ekosistem adına çok büyük bir görev üstlenen ve nesli tükenmekte olan balinalardan sevindirici bir haber geldi: Son 5 ayda 17 yavru! Araştırmacılar Florida kıyılarında tespit ettikleri yavruların annelerinin yanında ve güvende olduğunu bildirdi. Buzul balinalarının neslinin tükenme tehlikesinden çıkması için bu sayıların artması gerektiğinin altını çizen araştırmacılar, şu anda bu türe ait 360 civarı balinanın yaşadığını bildirdi.

Kaynak: CBCLive to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...BLOOM SHOP