5 Haziran gecesi saat 22:14 itibarı ile Yay burcunda gölgeli bir Ay tutulması gerçekleşecek. 6 ay boyunca etkilerini görmeye devam edeceğimiz bu tutulma hayatlarımıza pek çok önemli dönüm noktasıyla beraber gelecek. Psikolog ve Astroloji Danışmanı Müjgan Sönmez bu tutulmanın hayatlarımız üzerindeki etkilerini astrolojik açından yorumlarken, Çiçek Terapisti Ayşegül Savaş da bu tutulmada çiçeklerin gücüyle enerjimizi dengelemenin ve keyifli bir ritüel yaratmanın sırlarını paylaştı.

İlginizi çekebilir: Haziran 2020 Astroloji Yorumları

Gökyüzünde neler oluyor?

Venüs ve Mars’ın etkisinde gerçekleşecek olan bu tutulma aşk-nefret ve sevgi-öfke gibi çelişkili duyguları hissetmemize neden olacak olayları veya ilişkileri hayatımıza getirebilir. Duygusal ve aile ilişkilerimizin test edileceği süreçten güçlü bağlara sahip olan ve özünde gerçek sevgi barındıran ilişkiler zarar görmeden çıkabilir.

Tutulmanın etkisiyle hayatlarımızda belirecek olan çelişkili durumlar bizleri büyük seçimler yapmaya zorlayabilir. İki tercih arasında kalabiliriz ve zor kararlar vermek zorunda bırakılabiliriz. Bu süreçte aile bağları, sevgi ilişkileri, parasal durumlar ve iş hayatı gibi konularda aşırılık ve fevri davranışlardan uzak durarak tutulma sürecini dengeli geçirebiliriz.

Aynı zamanda Ay Tutulmasının etkileri Dünya’da da çatışmaların, söz düellolarının, seyahat sorunlarının, eğitim ve yüksek eğitim konularının, din, dil ve kanuni konuların gündeme gelmesine neden olabilir.

Hayatımızda olmasını beklediğimiz, ne zaman gerçekleşeceğini bilmediğimiz birçok olay ve durum da bu 6 aylık periyotta gerçekleşmeye başlayabilir.

Çiçekler ve Ay ritüelleri

Ay Tutulmasında etkin olan su elementi tıpkı denizlerde yaşanan gelgitler gibi duygu dalgalanmaları yaşamamıza neden olabilir. Dolayısıyla Ay Tutulması ve Dolunay gibi döngülerde duygusal zindeliğimizi sağlamak ve duygusal ağırlıkları dengelemek için güçlü titreşime sahip olan Yin çiçekleri önerilir.

Ay Tutulmasında ortaya çıkan Yin enerjisini yine Yin çiçekleriyle desteklemek kadim kültürlerden gelen “benzer benzeri ile çalışır” bilgisine dayanır.

Bu süreçte enerji ağırlıklarını temizlemek ve ruhsal dengeyi kurabilmek için Jasmin Çiçekleri, Sandal Ağacı, Carb Apple, Mür, Mimoza ve Lorus gibi pembe çiçek ruhları ile ritüeller oluşturmak etkili olacaktır.

Çiçek ritüellerinde, Ay zamanları genellikle Lotus Çiçeklerinin tentürü veya çayları tüketilir. Lotus Çiçeğinin eş frekansındaki çiçekler ve sandal ağacının dalları da benzer etkiyi sağlar.

Ay Ritüeli yaparken topraklanma ile başlamak gerekir. Birikmiş ve bozuk enerjilerin yoğunlaştığı ayak tabanlarından enerjiyi atmak oldukça önemlidir. Daha sonra ritüele niyetinizi ve kendinizi koyarak başlayabilirsiniz.

Biberiye dalı ile tütsülenen bir alan bize zihinsel temizlik ve netlik verirken kristal bir parça kaya tuzu, yasemin çiçeklerinden oluşturulmuş bir mandala ve Ay Çiçek çayı ritüeldeki titreşimi güçlendirmeye ve ritüel çemberini aktive etmeye yardımcı olabilir.

İlginizi çekebilir: Aromaterapi ile Ayak Bakımı

BLOOM SHOP