Yeni yıla geri sayım başladı! Bu hafta sonunu yağmurlu havadan kaçarak evinde film keyfi yaparak geçirmek isteyenlere, renkli yeni yıl dönemini konu alan bir Christmas filmleri seçkisi hazırladık. İşte izlerken çok keyif alacağınız 8 film önerisi!

İlginizi çekebilir: Kış Ruhunu Evinize Taşıyan 8 Film Önerisi

Aile Babası – The Family Man (2000)

“Keşke gözümü kapatsam ve on yıl sonrasını bir görebilsem” diyenlerdenseniz bir daha düşünün! Nicolas Cage’in başrolünde oynadığı “Aile Babası”, sizleri Noel sonrası uyandığında kendini evli ve iki çocuklu bir hayatın içinde bulan Jack Campbell’in hikayesine götürüyor. İşkolik, rahat ve özgür bir hayattan yerleşik düzene geçen Jack’in kendi içinde verdiği savaşı izlerken bol bol düşünecek, Jack’in baba olmuş haline hem gülecek hem de üzüleceksiniz. 

Bir Noel Masalı – A Christmas Tale (2008) 

Fransız yapımı “Bir Noel Masalı”, Noel gecesinde bir araya gelen kalabalık bir ailenin hem dramatik hem de komik hikayesini konu alıyor. Yıllardır görüşmeyen Vuillard ailesi, Junon’un hastalığı nedeniyle, herkesin kendi hayatına odaklandığı ve birbirinden koptuğu yılların ardından tekrar aynı masada buluşur. Acaba Vuillardlar, tüm zıtlıklara ve dargınlıklara rağmen bu masadan tekrar bir aile olarak kalkabilecekler mi, izleyip görelim!

Hediye Operasyonu – Arthur Christmas (2011)

Noel Baba’nın en ufak oğlu Arthur, hediye dağıtım operasyonunda görev almaktadır. Her şey yolunda giderken küçük bir kızın hediyesinin yanlış bir yere gönderildiği fark edilir. Arthur’un küçük kıza teslimatı gerçekleştirebilmek için çok az vakti kalmıştır. Komik bir Christmas macerası izleyeceğiniz bu keyifli animasyonda, Noel Baba’nın hediye getirdiğine inandığınız çocukluk günlerinize geri dönebilirsiniz!

Babam Söz Verdi – Jingle All The Way (1996)

Biraz nostaljiyle 1990’lara yolculuk yapmak istiyorsanız, Arnold Schwarzenegger’ın başrolünde oynadığı “Babam Söz Verdi” aile komedisi tam size göre! Oğluna Turbo Man oyuncağı alacağına söz veren Howard, onu üzmemek için hiçbir mağazada kalmayan bu oyuncağın peşine düşer. Howard’ın sözünü tutabilmek için başka bir babayla sıkı bir mücadeleye girmesi bile gerekecektir.  

Aşk Her Yerde – Love Actually (2003)

Christmas filmleri ve aşk denince akla gelen filmler arasında yerini alan “Aşk Her Yerde”, zengin oyuncu kadrosu ve keyifli Londra manzaralarıyla popülerliğini her daim koruyan bir İngiliz romantik komedisi. Noel öncesini konu alan film, birbirinden farklı hikayelerle insan ilişkilerine dair samimi örnekler sunuyor ve aşkın her seferinde nasıl da karşı konulamaz olduğunu bir kez daha hatırlatıyor.

Grinç – How to Grinch Stole Christmas (2000)

Jim Carrey severler komik oyuncunun farklı bir yüzüyle tanışmaya hazır olsun! Noel’den nefret eden Grinç’i canlandıran Carrey, Whoville kasabasını birbirine katmaya hazırlanıyor! Yeni yıl ruhunu sabote etmeyi planlayan Grinç’in maceraları, Dr. Seuss’un kitabından sinemaya uyarlandı. Bu eğlenceli filmde Jim Carrey’e, Cindy rolüyle Taylor Momsen eşlik ediyor. 

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Aksiyon, komedi ve suçu birleştirerek izleyiciyi komik bir maceraya sürükleyen “Kiss Kiss Bang Bang”, temposu yüksek filmlerden hoşlananlar için ideal. Robert Downey Jr.’ı, Harry rölüyle başrolde izleyebileceğiniz bu filmde hırsızlıktan oyunculuğa, Holywood’dan dedektifliğe aşk ve aksiyon dolu bir hikaye var. Bu Noel’le hayatı tamamen değişen Harry’nin talihsizliklerine çok güleceksiniz!

34. Caddede Mucize – Miracle on 34th Street (1994)

İlk yapımı 1947’de olan ve 1994’te yeniden çevrilerek sinemaya dahil olan “34. Caddede Mucize”, tam bir Noel Baba hikayesi! 6 yaşındaki Susan’ın, Noel Baba’ya olan inancını yitirmesini konu alan fantastik film, gerçekten inanınca her şeyin mümkün olduğunu öğütlüyor. En büyük Christmas hediyesinin de inandıklarımızın peşinden gitmek olduğunu bizlere yeniden hatırlatmayı başarıyor. 

İlginizi çekebilir: Battaniyelik Filmler: İyi Niyet ve Mutluluk Aşılayan 8 Film Önerisi





BLOOM SHOP