Bitişler, yeni başlangıçlar, keşke ve iyikiler ile yılın en umut dolu zamanları gelmek üzere. Her yeni seneye tertemiz sayfalarla başlıyoruz aslında ve sonrası da sadece bize kalıyor. Bazen bu sayfalara çok güzel bir roman yazıyoruz bazen de sadece öylesine yazıyoruz. İşte 2020 yılına girmemize sayılı günler kala, tüm enerjinizi yenileyecek bir öneri: İç dünyanıza ait bir dilek defteri!

İşe kendinize küçük bir not defteri alarak başlayın

Defteri edindikten sonra, isterseniz ona bir isim vermeyi tercih edebilirsiniz. Sonra başlayın yazmaya; bu sene neler yapmak istiyorsunuz, nelere ihtiyacınız var, nasıl bir siz hayal ediyorsunuz… Her bir sayfaya bir dileğinizi, yeni yıldan beklentinizi ya da bu yıl arkanızda bırakmak, ağırlığından kurtulmak istediğiniz şeyleri ekleyin. 

Yazarken en ince ayrıntısına kadar isteklerinizi detaylandırın. Unutmayın, evren biz ne istersek, neyi çağırırsak onu bize geri veriyor. Örneğin yeni bir eve mi taşınmak istiyorsunuz; duvardaki tablodan, balkondaki çiçeğe kadar gözünüzde tüm detayları canlandırın ve bunları ister yazarak ister çizerek anlatın. 

İlginizi çekebilir: Günlük Tutma Alışkanlığı Edinerek Stresinizi Dönüştürün

Dilek defterimizi oluşturduktan sonra sıra geldi onu enerji ile doldurmaya!

Eğer daha önce Reiki eğitimi aldıysanız işiniz çok daha kolay. Uygun adımları takip ederek ve niyet cümlenizi belirterek defterinizi evrenin enerjisi ve ışığı ile doldurabilirsiniz. Eğer henüz Reiki eğitimi almadıysanız önce ellerinizi su ile yıkayarak tüm negatif enerjilerden temizleyin ve topraklandığınızı hissedin. 

Sonrasında alın defterinizi elinize ve kapatın gözlerinizi. Gözünüzün önünden dilekleriniz, bırakmak istedikleriniz geçerken ellerinizdeki defterin evrenin sonsuz enerjisi ile şifalandığını, enerji dolduğunu ve her bir sayfanın minik yıldızlar halinde vakti geldiğinde hayatınıza girmek üzere evrene yükseldiğini düşünün. 

İçinizden isteyerek, bilerek ve inanarak evrene önümüzdeki yıl tüm hayallerinizi gerçekleştirmek için göstereceği tüm yardımlara, işaretlere teşekkür edin. Bu ritüeli yeni yıl günü ve devam eden 7 gün de yapmaya devam edin. Defteri her elinizi alışınızda o dileklerin bu yıl gerçekleşeceğine, her bir dileğinizin gökyüzünde sizin çağrınızı beklediğine biraz daha inanın ve güvenin.

İlginizi çekebilir: Reiki’nin Faydaları ile Hayatınızı Şifalandırın

Peki dileğimiz gerçekleşirse ne yapmalıyız? 

Dilek defteri ile niyetlerinizi evrene gönderdikten sonra dileğiniz gerçekleşirse o sayfayı yırtın ve ellerinizin arasına alarak evrene teşekkür edin. Sonra da sayfayı yakarak denize ya da toprağa, size geldiği yere geri gönderin. 

Evrenin enerjisi hep içimizde ve biz evrenden neyi çağırırsak gerçekten onu alıyoruz. Önümüzdeki yıl belki evrenle olan bağınızı güçlendirmek, onun ışığından ve şifasından daha fazla faydalanmak için belki siz de bir sayfanızı Reiki’ye ayırırsınız. Hepimiz için sevgi, huzur, mutluluk ve şifa dolu bir yıl olsun!Hande Özakhun & Aybike McDonough

Uzun yıllardır kurumsal firmaların pazarlama departmanlarında çalışan Hande ve Aybike, “ben ne yapıyorum, ne yapmak istiyorum, ne üretiyorum, varoluş amacım ne” gibi sorulara yanıt ararlarken Reiki, EFT, Mutluluk Kolay ve Mindfulness gibi farklı şifa yöntemleriyle tanıştılar. Uzun yıllar süren eğitimlerden sonra bu öğretilerde uzmanlaşıp eğitmen oldular. Şuan Reiki seansları yapıyor...BLOOM SHOP