Reiki’nin hayatımızda neleri değiştirdiği ile ilgili sizlere birçok şey anlattık. İçinizde Reiki yapmaya başlayanlar, bu şifa öğretisinin mucizeleri ile tanışmaya başladılar.

Peki Reiki nasıl öğreniliyor? Ne kadar zamana ihtiyacımız var? Reiki eğitim seviyeleri birbirinden hangi noktalarda ayrılıyor? Tüm seviyelerimi öğrenmemiz gerekli mi? Tüm bu soruların cevaplarını merak edenlere reiki eğitim seviyeleri ile ilgili bir rehber hazırladık.

Reiki eğitimi 3 seviyeden oluşur. Reiki 3. seviye olan öğretmenlik eğitimi hariç tüm eğitimler sadece 1 tam gün sürer.

Reiki I. Seviye Eğitimi

Bu seviye dokunarak şifa verilmesinin öğretildiği aşamadır. Eğitime katılan kişiler kendilerine, başkalarına, bitkilere, hayvanlara, eşyalara kısacası her şeye dokunarak enerji vermeye öğrenirler. Belki eşya yazınca kafanız karışmış olabilir. Tutukluk yapan televizyon kumandasını enerji vererek çalıştırdığınızı düşünebilirsiniz.

Reiki 1. seviye eğitimi teorik ve inisiyasyon olmak üzere iki bölümden oluşur. 1 günlük eğitim eğitim süresinde; reiki nedir?, nasıl çalışır, Reiki’nin tarihi, enerji bedeni, aura ve çakralar gibi konular anlatılır. Diğer bölümde ise Reiki İnisiyasyonu ve Reiki Uygulaması yaptırılır. Sadece 1 gün süren bu eğitimin sonunda Reiki 1. Seviye sertifikası almaya hak kazanırsınız.

Reiki 1. Seviye eğitimini aldıktan sonra isterseniz diğer seviyelerin eğitimlerini almayabilirsiniz. Çünkü bu eğitimin sonunda, biraz önce yukarıda da anlattığımız gibi Reiki’nin ilk adımı olan kendinize ve başkalarına dokunarak şifa vermeyi öğrenmiş olursunuz. Reiki’nin diğer seviyelerini de öğrenmek isterseniz biz en azından 21 günlük arınma sürecini beklemenizi, Reiki’yi uygulayarak faydalarını görmeye başlamanızı ve bu şifa verici enerjiyi hayatınızın her alanına katmayı denemenizi öneririz.

İlginizi çekebilir: Reiki’nin Faydaları ile Hayatınızı Şifalandırın

Reiki II. Seviye Eğitimi

Reiki I. Seviye eğitimini tamamlayıp Reiki enerjisinin mucizelerini keşfettikten sonra Reiki II eğitimi alarak Reiki ile olan bağınızı geliştirebilir, kullanılan Reiki sembolleri ile Reiki gücünüzü arttırabilirsiniz. Reiki II. Seviyenin I. Seviyeden en önemli farkı, sembollerle çalışılması ve sınırsız şifayı öğretmesi ile birlikte yer ve zaman sınırlarının aşılmasıdır. Bu semboller sayesinde yeni enerji frekansları kullanılmaya başlanır ve kişinin gerek kendisine gerek başkasına aktardığı enerji yoğunlaşır. Kutsal kabul edilen bu sembollerin kullanılması sorumluluk gerektirmektedir.

Reiki II. Seviye eğitimi ile bedensel rahatsızlıkların altında yatan stres, korku, endişe gibi nedenler belirlenerek bu duygulara şifa uygulaması yapılır. Ayrıca bilinçaltında yatan olumsuz düşünceler olumlu düşencelerle değiştirilir, zihinsel yetenekler artar, ilişkiler şifa bulur.

Bu eğitim ile geçmişte yaşanan olaylara Reiki enerjisi göndererek olayın kişiler üzerindeki negatif etkilerini temizleyebilir, gelecekte yaşanacak olaylara da enerji göndererek olayın herkesin en yüksek hayrı için gerçekleşmesi yönünde olumlamada bulunabilirsiniz.

Reiki ART Eğitimi

İleri Reiki Eğitimi dediğimiz Reiki ART (Advanced Reiki Training) Mikao Usui’nin öğrettiği Reiki öğretisine ek olarak, William Lee Rand’in yıllar içinde geliştirdiği bir eğitimdir. Öğretmenlik enerjisi ile uyumlanılan bu eğitimi isterseniz daha yüksek derecede şifa vermek için öğrenebilir, isterseniz de Reiki öğretmeni olmak için ilk adımı atmakta kullanabilirsiniz. Reiki Art eğitiminde ayrıca “Reiki meditasyonu, aura temizleme, kristallerle şifa ve kişisel gelişimimizde Reiki’nin yeri” gibi konular da işlenir.

İlginizi çekebilir: Reiki İlkeleri: 5 Prensip ile Yaşam Enerjinizi Tazeleyin

Reiki Öğretmenlik Eğitimi

Reiki’yi  tüm yönleriyle keşfedip bu şifa dolu mucizevi enerjiyi uygulamaya başladıktan sonra siz de kendi öğrencilerinizi yetiştirmek isterseniz Reiki Master eğitimi almanız gereken eğitim olacaktır. Yaklaşık 6 ay süren ve Reiki’nin tüm yönleriyle detaylı olarak anlatıldığı, inisiyasyon aşamalarının öğretildiği Reiki Master eğitimini alabilmek için Reiki I, II, ve Art eğitimlerini almış olmanız gerekmektedir.

İlginizi çekebilir: Reiki ile Çakralardaki Enerji Akışını Nasıl Dengeli Hale Getiririz?Hande Özakhun & Aybike McDonough

Uzun yıllardır kurumsal firmaların pazarlama departmanlarında çalışan Hande ve Aybike, “ben ne yapıyorum, ne yapmak istiyorum, ne üretiyorum, varoluş amacım ne” gibi sorulara yanıt ararlarken Reiki, EFT, Mutluluk Kolay ve Mindfulness gibi farklı şifa yöntemleriyle tanıştılar. Uzun yıllar süren eğitimlerden sonra bu öğretilerde uzmanlaşıp eğitmen oldular. Şuan Reiki seansları yapıyor...BLOOM SHOP