Reiki’nin ne olduğunu, bu mucizevi Evrensel Yaşam Enerjisi’nin hayatımızı nasıl etkilediğini ve şifalandırdığını, bedenimizi bu enerjiye uyumlamanın önemini daha önceki yazılarımızda anlatmıştık. Peki gerçekten Reiki hayatımıza girdiğinde ne oluyor ve Reiki’nin faydaları neler?

Çoğu zaman duygusal şifa ve spiritüel şifa ile anılan Reiki aslında fiziksel rahatsızlıklarımızda da inanılmaz faydalı. Çünkü yapılan son çalışmalar gösteriyor ki, pek çok fiziksel rahatsızlığın altında duygusal sıkıntılar, dile getiremediğimiz bastırılmış duygular ve bu duyguların enerji kanallarımızda yarattığı tahribatlar var.

Dünyaca ünlü konuşmacı ve yazar Dr. Gabor Mate, “Vücudunuz Hayır Diyorsa” adlı kitabında bastırılan duyguların vücudun savunma mekanizmasına zarar verdiğini, hatta ileri ki boyutlarda kişiyi korumak yerine zarar dahi verebileceğini belirtmiş. Dünyaca ünlü kalp cerrahımız Dr. Mehmet Öz de “Şifayı Yüreğinde Ara” adlı kitabında ise zihin ve duyguların kalp ve damar hastalıklarıyla yakından ilişkili olduğunu söylüyor.

Evrenin şifa enerjisi sayesinde kanallarımızdaki tıkanıklıklar açılarak tüm bedenimizi besleniyor

Tıpkı bir basınçlı su gibi tıkanıklıkları çözüyor ve enerjinin tüm bedenimizde serbestçe akarak tüm organlarınızı beslemesini sağlıyor. Böylelikle bedenimizin kendini iyileştirme yetisi canlanıyor.

Reiki sayesinde bedenimize duyduğumuz şefkat ve saygı arttığından bedenimize iyi bakmaya başlıyor, onun gerçekten neye ihtiyacı olduğunu daha iyi analiz edebiliyoruz. Yemek düzenimiz hep hayalini kurduğumuz şekilde daha sağlıklı hale geliyor. İkinci beynimiz olan bağırsaklarımız çok daha etkili çalışmaya başlıyor ve biyolojik saatimize dair farkındalığımız arttığından uykularımız da düzenli hale geliyor.

Zindeliğin ilk adımları olan tüm bu pozitif etkiler sayesinde de hastalıklarımız çok daha kolay iyileşiyor, kronik hastalıklarımızda gerilemeler başlıyor. En güzeli de kendimize ya da bir başkasına Reiki enerjisi uyguladığımızda ağrı ve acılarımız daha hızlı sürede iyileşiyor.

Reiki’nin zihinsel ve duygusal rahatsızlıklarımıza olan şifası ise paha biçilemez

Düzenli olarak Reiki uyguladığımızda etrafımızı saran ve günlük hayatın bir parçası haline gelen stresle çok daha başarılı bir şekilde baş ediyoruz. Duygusal travmalarımızı iyileştirip onların bizdeki etkilerini sıfırlayabiliyoruz. Travmaya en açık olduğumuz zamanlar çocukluğumuz ve çoğumuzun çocukluğunda ya da ilk gençlik yıllarında farkında olsak da olmasak da yaşanmış travmalar, bize belirli düşünce kalıpları yerleştiren söylemler var.

Reiki sayesinde bu olumsuz düşünce kalıplarının nedenlerini bularak önce onların bizdeki etkilerini sıfırlıyor, sonrasında da bizi dengeli hale getirecek olumlu düşünce kalıpları oluşturuyoruz. Çağımızın hastalığı olan depresyon, panik atak ve anksiyete ile çok daha kolay başa çıkabiliyor, öfkemizi doğru şekilde yönetebiliyoruz.

Peki Reiki uygulamak için illa ki fiziksel ya da ruhsal bir rahatsızlığımız mı olmalı?

Tabii ki hayır. Zihin – beden ve ruhumuzun dengesini sağlamak, yaratıcılığımızı arttırmak, kendimizi tanımak ve hayattan ne istediğimizi daha iyi anlamak, hem kendimizle hem de başkalarıyla olan ilişkimizi şifalandırmak için Reiki’nin faydaları anlatmakla bitmez. Geçmişten pişmanlık duymadan gelecekten endişelenmeden “anda kalma”yı çok daha rahat başarabiliyoruz. Tüm bunlar da mutlu ve huzurlu bir hayatın anahtarı bize göre, siz ne dersiniz?Hande Özakhun & Aybike McDonough

Uzun yıllardır kurumsal firmaların pazarlama departmanlarında çalışan Hande ve Aybike, “ben ne yapıyorum, ne yapmak istiyorum, ne üretiyorum, varoluş amacım ne” gibi sorulara yanıt ararlarken Reiki, EFT, Mutluluk Kolay ve Mindfulness gibi farklı şifa yöntemleriyle tanıştılar. Uzun yıllar süren eğitimlerden sonra bu öğretilerde uzmanlaşıp eğitmen oldular. Şuan Reiki seansları yapıyor...BLOOM SHOP