Cinsel hayatınızın iyi olması; zihinsel, fiziksel ve duygusal sağlığınızın iyi olması ile doğrudan bağlantılıdır. İyi bir cinsel hayatınızın olması için partnerinizle iletişiminizin kuvvetli, yaşam tarzı alışkanlıklarınızınsa sağlıklı olması gerekir. İnsanların her biri, seksüel birer varlıktır. Tatmin edici bir cinsel hayat, uzun bir ilişkinin önemli bölümlerinden biridir.

Cinsel hayatınızda bir sorun olsun veya olmasın, her zaman daha iyi bir deneyim yaşamanız mümkün ve biz de tatmin edici bir seks hayatını sürdürebilmeniz için uygulayabileceğiniz bazı önerileri derledik.

Vücudunuzu sevin

“Göğüslerim çok küçük”, “çok kilo aldım”, “bacaklarım güzel değil” gibi negatif vücut düşünceleri, mükemmel seksin önüne geçer. Kendinizi tüm kıvrımlarınızla sevmeyi öğrenin. Partneriniz vücudunuza dokunduğunda, bedeninizin o bölgesi ile ilgili negatif fikirlerinize odaklanmak yerine, dokunuşun size hissettirdiklerine yoğunlaşın. Kendinize şunu hatırlatın; ideal insan diye bir şey yok her kadın kendi vücudu, kendi ölçüleri ve kendi kıvrımları ile güzeldir. Partneriniz zaten sizi beğendiği için sizinle birlikte. Bunları kendinize sık sık hatırlatın ve yatakta olumsuz düşünceler yerine, keyif veren dokunuşlara odaklanın. 

Spontane olun

En harika seks hayatı bile monotonluktan etkilenebilir. Yatak odanızda biraz daha fazla heyecan yaratmak için spontane olmayı deneyin. Haftanın hep aynı gününde, yatak odanızda ilişkiye girmeyin. Farklı bir iç çamaşırı alın, afrodizyak bir parfüm sıkın, hiç yapmadığınız bir pozisyonu deneyin. Kısacası yaratıcı olun ve birlikte eğlenin!

Açık olun

Birbirlerine karşı açık davranan çiftlerin, daha iyi bir seks hayatına sahip oldukları, araştırmalarca kanıtlanmış bir gerçek. Partnerinizin her şeyi tahmin etmesini beklemeyin. Nelerden hoşlandığınızı ona kendiniz anlatın. Farklı bir pozisyon denemek istediğinizi söylemekten çekinmeyin. Konu cinsel hayatınız olduğunda, utangaçlıktan kaçının.

Korunun

Güvenli seks esnasında endişelenmek, iyi bir cinsel deneyim yaşamanızın önüne geçer. Korunmasız seksin tek sonucu hamilelik değildir. Cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı da dikkatli olmak gerekir. Yeni bir partneriniz varsa mutlaka korunun. Bu hem fiziksel sağlığınız hem de cinsel hayatınızın mükemmel olması için son derece önemli.

Atmosferi güzelleştirin

Yatak odanızı beş duyunuza birden hitap eden bir yer haline getirin. Teninize değen yumuşacık çarşaflar, güzel bir müzik, kokulu mumlar ve taze meyvelerle bulunduğunuz ortamın tadını çıkarırken, partnerinizin de tüm stresini yatak odasının kapısında bırakmasını sağlayın.

Stresten arının

Her çift, stresten arınmak ve rahatlamak için zamana ihtiyaç duyar. Cinsel ilişkinin uyarıcı gücüne hazır olmak için önce günlük hayatınızın stresinden arındığınızdan emin olun ve partnerinizle birlikte rahatlatıcı aktiviteler yapın. Yemeğe çıkın, birlikte banyoya girin ve birlikte yapmaktan keyif alacağınız farklı aktiviteleri keşfedin.

Sabah seksini deneyin

Akşamları kendinizi çok yorgun hissettiğiniz için bir an önce yatıp uyumak istiyor olabilirsiniz. Bu durumda sabah seksini deneyin. Normalde uyanacağınızdan yarım saat önce uyanın ve partnerinizi de uyandırın. Erkeklerin testosteron seviyeleri, sabah saatlerinde en yüksel seviyede olur. Bu nedenle partnerinizin bu durumdan son derece memnun kalacağını söyleyebiliriz!

Romantik olun

Tüm gün yataktan çıkmayacağınız, yakınlaşıp sohbet etmekten başka hiçbir şey yapmayacağınız bir gün planlayın. Tamamen sıradan bir günde partneriniz için güzel bir ortam hazırlayın, ona küçük bir hediye alın. Bu romantik gün, cinsel ilişkinizi de hareketlendirecek.

İyi beslenin

İşlenmiş ve yağlı gıdalar kilo almanıza, kan şekerinizin yükselmesine, kendinizi yorgun ve sağlıksız hissetmenize neden olur. Kilo alımı, duygusal anlamda da sizi kötü etkiler. Sağlıklı ve keyifli bir cinsel hayat için her zaman iyi beslenin ve mutlaka egzersiz yapın.

Eğlenin

Seks sırasında eğlenmeyi ve gülmeyi ihmal etmeyin! Utanç verici olduğunu düşündüğünüz bir an yaşarsanız bir espri yapın ve ilerleyin. Hayatı ve seksi çok fazla ciddiye almayın. En mutlu çiftler, birlikte gülebilenlerdir.

İlginizi çekebilir!

BLOOM SHOP