Parlak bir cilde sahip olmayı ve makyajsız dışarı çıkmayı seviyorum. Bu nedenle, cildimi tek renk ve sağlıklı hale getirecek uygulamalar ve ürünler bulmaya çalışıyorum. Dermaroller uygulamasının abartıldığını ve gerçekte o kadar iyi sonuç vermeyeceğini düşünüyordum. Ancak yanılmışım. Düzenli uygulandığı zaman dermaroller, çok etkili olacak bir cilt yenileme yöntemi!

Dermaroller nedir?

Dermaroller, bir roller başlığın üzerinde 500’den fazla iğne bulunduran bir alet. İğnelerin boyutları 0.25 mm’den 3 mm’ye kadar çıkıyor. Yüz, vücut ve saç için uygulama yapmak mümkün. Yüz için fazla hassasiyet yaratmamak adına 0.5 mm ile başlanması tavsiye ediliyor.

İsteğe bağlı olarak daha sonra iğne uzunluğunun arttırılabileceği belirtiliyor. Güvenilir olması için kendi uygulamalarımda 0.5 mm’de devam ediyorum ben. Ancak kırışıklık ve anti-aging uygulamalarında zamanla arttırılmasında fayda olduğunu düşünüyorum.

İlk uygulamayı hem öğrenmek hem de sonuçları doğru gözlemlemek adına bir klinikte yaptırdım. Dilerseniz sonraki uygulamaları da klinikte yaptırmanız mümkün ancak ben evde yapabileceğime inandığım için sonraki uygulamalara kendim devam ettim.

Dermaroller nasıl kullanılır?

Uygulama, cilt probleminize uygun olan bir serum veya yağ ile yapılıyor. Serumu cildinize sürdükten sonra dermaroller çapraz ve düz çizgilerle tüm yüzünüze uygulanıyor. Bu sayede iğneler cilt üzerinde mikro kanallar açıyor ve kullanılan ürünün emilimini hızlandırıyor.

Ayrıca aynı şekilde cilt altında gözle görülmeyen yaralar oluştuğu için cildi iyileştirmek adına hızlı çalışan kan hücreleri, hücre yenilenmesi sağlıyor ve kollajen üretimini arttırıyor. Bu sayede lekeler azalıyor, cilt tonu eşitleniyor ve canlanıyor, cilt gençleşiyor ve daha sağlıklı ve doygun bir görünüme sahip oluyor.

Dermaroller kullanımı sırasınd dikkat etmeniz gerekenler

  • Her uygulama sonrasında mutlaka uygun bir dezenfektan losyon ile aleti temizlemek,
  • Dermarollerı kimseyle paylaşmamak,
  • Yüzünüzde akne, sivilce varken dermaroller uygulaması yapmamak,
  • Uygulamayı çok sık tekrarlamamak,
  • Uygulama sonrasında mutlaka güneş kremi ile cildi korumak,
  • Bir dermatolog veya uzman kontrolünde işlemi devam ettirmek,
  • Cilt yapısına ve ihtiyacını uygun serum veya yağ tercih etmek.

Aynı zamanda, dermatoloğunuzun tavsiye edeceği aralıklarla dermarollerı, kaş uzamasını sağlayacak uygun bir yağ ile kaşlarınıza uygularsanız dökülen kaşlarınızın tekrar çıkmasını ve mevcut kaşlarınızın güçlenip kalınlaşmasını sağlayabilirsiniz.

Benim uygulamam, 2 hafta aralıklar ile 6 seans devam etti. Bu kürü tamamladıktan sonra cilt ihtiyacıma göre ayda 1 veya 2 ayda 1 özel günlerden önce daha çok C vitamini veya Hyaluronic acid serumları ile uygulamaya devam ettim. Hem kaşlarım hem de cildim için oldukça faydalı uygulamalar oldu.

Ancak tekrar söylemek isterim ki hassas veya sivilceli bir cildiniz varsa bu uygulama size göre değil. Doktorunuz ile görüşerek kendi cildinize uygun farklı uygulamaları öğrenebilirsiniz.

Cilt gençliğini ve sağlığını mümkün olduğunca cerrahi müdahale gerektirmeden korumakta fayda var. Bu nedenle cildiniz bozulmaya başlamadan önlem almak önemli. Dermaroller bu anlamda yardımcı olacak ve severek yapılabilecek bir uygulama. Umarım siz de benim gibi memnun kalır ve sonuç alırsınız. Mutlu ve güzel günler dilerim.

İlginizi çekebilir!Simge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP