Cildi iyileştirme uygulamalarının cilt bozulmaya başlamadan önce önlem olarak uygulanması gerekir. Kendi adıma mevsim geçişleri ve havanın soğuması ile birlikte cildim çok fazla kurumaya ve soluklaşmaya başladı diyebilirim. Problemlerimin ilerlemesine engel olmak için Hydrafacial cilt bakımı uygulayan merkezlerden birine giderek deneyimlerimi sizler için hazırladım!

30 dakikada Hydafacial cilt bakımı!

Özellikle cildime yaptırdığım işlemlerde çok fazla araştırma yaparım ve bu anlamda güvendiğim kişilerin tecrübelerini dinlerim. Size de aynı şeyi tavsiye etmek zorundayım. Çünkü medikal ve kimyasal işlemler cildinizde geri dönüşü zor hasarlar yaratabilir. Bu nedenle, cilt bakımını dahi mutlaka doktor tavsiyesi ve kontrolünde; güvenilir, orijinal ürünler kullanan, temiz bir klinikte yaptırmalısınız.

Hydrafacial makinesinin en önemli özelliklerinden biri, orijinal losyonların kullanılmak zorunda olmasıdır. Aynı zamanda, diğer cilt bakımlarında olduğu gibi siyah nokta ve sivilceleri sıkmadıkları için işlem sonrasında günlük rutininize devam edebilirsiniz.

Yaklaşık olarak 30 dakika süren işlem birkaç adımdan oluşuyor.

İlk olarak, özel vakumlu başlık ile cilt temizleniyor ve gözenekler açılıyor.

Daha sonra cilt probleminize uygun olarak seçilen renk eşitsizliği, gözenek temizliği, yaşlanma karşıtı veya cilde ışıltı kazandırma özelliklerine sahip asit serumu uygulanıyor. Vakumlu başlıktan püskürtülen serum, normal uygulamalara göre cildin daha alt katmanlarına ulaşabiliyor. Bu nedenle, evde uyguladığınız peelinglerden ve serumlardan daha iyi sonuçlar veriyor.

Asit serumları ile mikro soyulma ve cilt yenilenmesinden sonra sıra nemlendirme adımına geçiyor. Bu aşamada hyaluronic asit, antioksidanlar ve peptiler içeren bir bileşik, yine bir vakumlu başlık yardımıyla cilde uygulanıyor. Bu sayede cilt daha nemli ve dolgun bir hale geliyor.

Temizleme, arındırma ve nemlendirme işlemlerinden sonra cilde led terapi uygulaması yapılıyor. 2 farklı led ışığı ile cilt yatıştırılıp rahatlatılıyor. Öncelikle mavi ışık ciltteki siyah nokta ve sivilce oluşumunu engelleyerek gözenekleri daraltıyor.

Daha sonra uygulanan kırmızı ışık ise ince çizgileri açarak kollajen üretimini destekliyor.

Neden Hydrafacial cilt bakımını denemelisiniz?

Cilde canlılık ve dolgunluk vermesi açısından tercih edilebilecek bir uygulama. Ancak, sadece bir uygulama ile çok iyi sonuçlar almak mümkün değil. Uzmanlar 4-6 uygulamanın üst üste yapılmasını ve belirli aralıklar ile işlemin tekrarlanmasını tavsiye ediyor.

Bakım sonrası cildim daha nemli ve ışıltılı oldu. Ancak, her ne kadar evde yaptığım uygulamalar ile ürünleri derinin alt katmanına iletemeyip vakum yöntemi ile cilde yediremesem de benzer sonuçları ev bakımlarıyla da elde etmem mümkün.

Hydrafacial cilt bakımı uygulamasından 3-4 gün sonra gözeneklerim tekrar doldu ve cildim eski nemsiz haline döndü. Farklı bakım yöntemlerini de denemeyi tercih ettiğim için hydrafacial uygulamasına devam etmedim. Ancak memnun kalmanız halinde, uzmanınızın tavsiye ettiği sıklıkta ve tekrarda uygulama yaptırmanız durumunda olumlu sonuçlar alacağınıza eminim. Ben bakım rutinimi farklı uygulamalar ile devam ettiriyor olacağım.

Unutmayın, bakımlı ve canlı bir cilde sahip olmak için yapmamız gereken sadece temizlemek ve nemlendirmek!

Mutlu ve güzel günler dilerim.

İlginizi çekebilir!Simge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP