Düzgün fiziği ve yaş sınırlarını aşan genç görünümüyle neredeyse gençlik iksirini keşfettiğine inanılan 49 yaşındaki Jennifer Lopez’in sağlıklı yaşam sırlarını sizin için araştırdık!

Egzersiz çeşitliliği

Jennifer Lopez’i sosyal medyada yakından takip ediyorsanız egzersiz yapmayı ve dans etmeyi ne kadar çok sevdiğini fark etmişsinizdir. Bu nedenle rutin egzersizlerini Tracy Anderson metodu ile birlikte yoga ve dansla birleştirmeyi seviyor. Genellikle de egzersiz, dans ve yoga çalışmalarını kendi evindeki stüdyosunda gerçekleştiriyor.

Lopez, egzersiz çalışmalarını birleştirerek uzmanların tavsiyesine uygun bir planlama yapmış oluyor. Yapılan araştırmalar her gün aynı sporu yapmanın kas zedelenmesine, motivasyon azalmasına hatta kilo artışına bile sebep olduğunu ortaya koyuyor. Jennifer Lopez gibi karışık egzersiz uygulaması yapmak vücudunuz için faydalı olabilir.

Ağırlık kaldırma

Lopez, rutinine eklediği ağırlık kaldırma çalışmalarıyla kaslarını her gün canlı ve diri tuttuğunu söylüyor çünkü yaş ilerledikçe vücutta kas kayıpları meydana geliyor. Ağırlık kaldırmak kemik ve kas sağlığına, metabolizmaya, protein kazanımına ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine iyi geliyor.

Bol bol su

Sağlıklı görünen bir cilt ve zinde bir vücuda sahip olabilmek için bol bol su içmek gerektiğinin altını çizen Lopez, gün içinde bol miktarda su tüketiyor. Su tüketiminin yanına taze meyve ve sebze takviyesi ekleyerek genel görünümü için pürüzsüz bir ortam hazırlıyor.

Çünkü su içmek; kan dolaşımının hızlanmasına, sindirime, toksinlerin vücuttan atılmasına, faydalı vitaminlerin hücreler tarafından emilmesine, derinizin kurumamasına ve bunun gibi pek sağlıklı etkinin ortaya çıkmasına yardımcı oluyor.

Sağlıklı beslenme

Aslında yediklerine ileri seviyede dikkat etmediğini itiraf eden Lopez, güne 90 kalorilik bir süt ve kinoa shake ile başlıyor. Öğle yemeklerinde somon ve yanında brokoli, kabak ve biber gibi haşlanmış sebze tercih ediyor. Akşamları ise pirinç pilavı ve fasulye ya da beyaz etle günlük öğününü tamamlıyor.

Ayrıca protein shake kullandığını da söyleyen Lopez, sabah ve akşam olmak üzere iki kere çikolatalı ve muzlu protein shake tercih ediyor.

Uyku

Jennifer Lopez, gün içindeki yoğun programına rağmen uyku konusuna özel hassasiyet gösteriyor. 7 ila 9 saat arası mutlaka uyuduğunu belirtiyor hatta boş günlerinde bu saatleri 10-11 saate çıkarıyor. Uyku araştırmalarına göre, 7 saat ve üzeri uyumak sağlık koşullarınızı maksimum düzeyde iyi seviyeye getiriyor.

Meditasyon

Dış görünüş için çaba göstermenin yanı sıra iç huzur için de bir şeyler yapmak gerektiğine inanan Lopez, düzenli olarak meditasyon yapıyor. “Dışarı çıkıyorum, kollarımı evrene, cennete ve Tanrı’ya doğru uzatıyorum.”

Üç zararlı alışkanlık

Jennifer Lopez, 2016 yılından beri üç zararlı alışkanlıktan uzak duruyor: Alkol, sigara ve kahve. Onu elinde kahveyle görmüşseniz onun kafeinsiz kahve olduğuna emin olabilirsiniz. Yaş hızla ilerlerken Jennifer Lopez gibi bilinçli ve sağlıklı bir hayat tarzı edinerek daha fit, genç ve bakımlı görünmek elimizde!

İlginizi çekebilir!

Kaynak: Live Strong

BLOOM SHOP