Meghan Markle’ın wellness yolculuğu, kraliyet ailesine girmesinden epey önceye dayanıyor. Meghan yıllar önce de yeni meditasyon teknikleri keşfediyor ve kusursuz cildi için yeni cilt bakım uygulamaları araştırıyordu. Kim bilir, onun sağlıklı alışkanlıkları ilerleyen dönemlerde belki Kensington Sarayı üyeleri tarafından da uygulanır!

Megaformer

Pilates, Meghan’ın sağlıklı alışkanlıklarından sadece bir tanesi. Güçlü bir beden  için daha önce Los Angeles’ta bir stüdyoda pilates yapan Meghan Markle, yağ yakmak için uyguladığı Megaformer programı için şöyle diyordu: “Vücudunuz anında değişiyor. Sadece iki derste farkı göreceksiniz”. Meghan artık İngiltere’de yaşadığı için eski derslerine gidemeyecek olsa da, şimdi Londra’da Prens Harry ile gittiği bir stüdyoda aynı dersleri alıyor.

Ev yapımı yemekler

Meghan’ın en sevdiği randevu aktivitesi, Prens Harry ile evde yemek hazırlamak. Emin olun bu yemekler son derece sağlıklı. Meghan’ın evlerini sürekli taze sebzelerle doldurduğu biliniyor.

Yoga

Meghan, yoga eğitmeni bir anneyle büyüdüğü için, bu felsefenin bir hayranı olması tesadüf değil! Daha önce verdiği bir röportajda mum ışığıyla aydınlatılmış karanlık bir odada, hip-hop müzik eşliğinde yapılan yoğun bir “Vinyasa” dersini çok sevdiğini söyleyen Meghan Markle sözlerine şöyle devam ediyor: “Birçok kötü durum biraz yoga, plaj ve birkaç avokado ile tedavi edilebilir!”.

Hindistancevizi aromalı smoothieler

Meghan Markle, canı her smoothie istediğinde böğürtlen, tarçın, chia tohumu, hindistancevizi suyu, badem sütü ve vanilyalı besin tozundan oluşan tarifler hazırlıyor. Bu kadar iltihap önleyici yiyecek ve lif takviyesiyle Meghan Markle’ın çok uzun yıllar boyunca harika bir düşes olacağı kesin!

Yüz masajları

Meghan Markle’ın cildinin nasıl sürekli parladığını merak ediyorsanız, bunun tek sebebi yakışıklı bir prensle aşk yaşaması değil; aynı zamanda yüz masajlarını ihmal etmemesi! Özellikle elmacık kemikleri ve çene çizgisinin bu kadar güzel görünmesini bu masajlara bağlayan Markle; “İşe yaradığına yemin ediyorum. Yüz masajı yaptırdığım günlerde elmacık kemiklerim ve çene çizgim çok daha düzgün görünüyor” diyor.

Günde 2 kez meditasyon

Meghan Markle stresle savaşmak için günde 2 kez meditasyon yapıyor: sabah 20 dakika, akşamüstü 20 dakika.

Çokça koşu yapmak

Meghan Markle, koşmayı çok sevdiğini, çünkü koşarak kafasındaki düşüncelerden uzaklaşabildiğini söylüyor. Markle, spordan sonra oluşan “sevinçten havalara uçma” hissinin hayranı.

Seyahat öncesi probiyotikler

Meghan Markle’ın özellikle seyahatler sırasında şişkinliği önlemek için uyguladığı basit bir yöntem var: yüksek oranda probiyotik almak ve seyahat öncesinde su içmek. Bu şekilde bağırsak sağlığını kontrol altında tuttuğunu ve jet-lag etkisini azalttığını söylüyor.

BLOOM SHOP