YAZAN: ALEYNA TEPE

Venüs’ün temsil ettiği konular temel olarak dişil enerji ile ilişkilidir. Duygusallık, romantizm, ilişkiler, beden ve haz gibi konularla ilişkilidir. Venüs gezegeninin enerjisi ile iletişime geçmek ve bu enerjiden faydalanabilmenin en iyi yolu ise kendi dişil enerjinizi arttırmakla mümkündür. Dişil enerjinizi arttırmaya yarayacak 5 Venüs ritüeli ve ürün önerilerini hazırladık.


Venüs, Roma aşk tanrıçası ile ilişkilendirilir ancak diğer birçok kültürde de dişil enerji başka formlarda var olur. Eski Mısır İsis’ten, Mezopotamya’dan İnanna’ya ve Yunan Afrodit’e, dişil enerjiyi temsil eden figürler her zaman tarihte yerini bulmuştur. Tüm bu isimlerin temsil ettiği ortak nokta ise kadın olmanın kutsal ve ilahi gücüdür. Astrolojide de Venüs gezegeni dişil enerji ile ilişkili konuları temsil eder ve dişil enerjimizi yönetmek konusunda yol gösterici rol oynar. Toplumda genellikle, üretkenliği, hırsı ve nihai hedeflere ulaşmayı vurgulayan, çok erkeksi bir alandan hareket etmemiz öğretilir. Öte yandan, dişil enerji arzularla ilişkilidir, hareketi ve süreci temsil eder. Bu iki enerji arasındaki dengeyi bulmak yüksek potansiyelimize ulaşmamız yolunda destekleyici olabilir.

Venüs enerjisini artırmak yalnızca feminenlik ile ilişkili değildir, öz sevgiyi artırmanın ve bedeninizle daha derin bir bağlantı geliştirmenin de güçlü bir yoludur. Arzularımızda derinleşmek, enerjimizi dengelemek, yavaşlamak ve dinlenmek için hepimizin biraz zamana ihtiyacı olur.

Enerjinizi arttıracak bir alan oluşturun

İster yatağınızın başında bir komodin ister evinizin bir köşesi olsun Venüs enerjisini besleyecek bir alan yaratmak, meditasyon gibi enerji pratiklerini gerçekleştirmenizi kolaylaştırabilir ve etkisini artırabilir. Bu alanı kişisel tercihlerinize göre dilediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. Örneğin, kristaller, tütsüler, mumlar ve çiçeklerden faydalanabilirsiniz. Önemli olan niyettiniz ve enerjinizin gücüdür, o yüzden kişisel tercihlerinizi ön planda tutabilirsiniz.

LIVE TO BLOOM
Live to Bloom Seramik Taş Mum
KEŞFET
THE SIM CO.
Çakra Kristalleri
KEŞFET

Keyifli bir duş alın

Duş almak her zaman rahatlatıcı bir aktivite olarak kabul edilir. Ruhsal iç görülerin yansıması için alan yarattığına inanılır ve vücudun yüzden 70’inden fazlasının su olması sebebiyle iç ve dış dengeyi sağladığı da düşünülür. Su her zaman temizlik ve şifa ile ilişkilendirilmiştir, benzer şekilde enerjinin arınması ve yenilenmesi açısından da önemlidir. Dişil enerjiyi aktive etmek için rutininize banyo tuzu, çiçekler, kristaller ya da aromatik kokular eklemek faydalı olacaktır. Aynı zamanda kendinize ayırdığınız kişisel bir zaman olduğundan öz sevgiyi de artırır.

Meditasyon yapın

Venüs sevgiyi yönettiğinden, kalp çakranızı dengelemeye odaklanan herhangi bir meditasyon dişil enerjiniz ile bağlarınızı derinleştirebilir. Kendini yansıtmaya izin verecek kadar hareketsiz ve sessiz kalarak anda kalmayı ve şükretmeyi başarmak ise kalp çakranızın temizlenmesini sağlayabilir. Kalp çakrasını şifalandırmayı ve Venüs enerjisini artırmayı hedefleyen bu meditasyonların, iç çamaşırıyla ya da çıplak olarak yapılmasının dişil enerjiniz ile daha kolay bağlantı kurmanızı sağlayacağına inanılır.

Göğüs masajı yapın

Ayurvedik uygulamalarda ve Tantrik geleneklerde de sıkça kullanılan masajlar bedensel ve ruhsal sağlığı besleyicidir. Masaj yoluyla bedeninizle temasa geçmek kendinize geri vermenin, bedeninizi gerçekten onurlandırmanın ve ona takdir göstermenin bir yoludur. Faydalarından bazıları, lenfatik drenajı uyararak vücuttan toksinlerin atılması, stres seviyelerinin azaltılması ve çatlakların görünümünün azalmasıdır. Aynı zamanda spesifik olarak göğüs masajı yapmak, klitoris ile aynı beyin bölgesini uyardığından orgazmı da tetikleyebilir. Göğüs masajının etkilerini gözlemleyebilmek için 4-10 dakika boyunca yapmanız tavsiye edilir. Mesaj sırasında lavanta, badem, ylang-ylang veya jojoba gibi doğal bir yağ da kullanabilirsiniz.

HOMEMADE AROMATERAPİ
Ylang-ylang Uçucu Yağı
KEŞFET
HOMEMADE AROMATERAPİ
Melez Lavanta Uçucu Yağı
KEŞFET

Yaratıcı yanınızı ortaya çıkarın

Yaratıcılık doğası gereği cinsellik, güzellik, sanat ve estetikle iç içe ve Venüs ile derinden ilişkilidir. Saf sevgi ve neşeden gelerek yarattığınız, başarı hedefiniz olmadan yalnızca içinizden gelerek kedinizi ifade ettiğiniz her eylem, Venüs enerjiniz ile bağınızı güçlendirir. Mektuplar yazın, kendinizi şımartın, arkadaşınız veya sevgilinizle zaman geçirin, yemek yapın ya da dans edin. Bunların tümü, sizi yalnızca Venüs enerjisine bağlamakla kalmayıp aynı zamanda içinizdeki çocuğun masumiyetine erişmenizi de sağlayarak enerjinizi artıracak etkinliklerdir.

Venüs değerlerimize ve hayallerimize bağlı kalmamızı, hayatın basit zevklerine de odaklanmayı ve ara sıra durup dinlenmeyi önerir. Venüs tanrıçasıyla veya tarihin güçlü kadın tanrıçalarıyla bağlantı kurmanın pek çok başka yolu vardır. Bu ritüeller sayesinde Venüs enerjiniz ile iletişim kurmanın kişisel yollarını da keşfetmeye başlayabilirsiniz.Aleyna Tepe

1997 yılında İstanbul’da doğan Aleyna, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. Yüksek lisans eğitimine Bahçeşehir Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında devam ediyor. Çocukluğundan beri duygu ve düşüncelerini yazarak ifade eden Aleyna, iyi yaşam konseptine duyduğu ilgiyi yazma tutkusuyla birleştirerek Live to Bloom’da editör olarak çalışıyor. Akademik ve deneyimsel olarak kendini...BLOOM SHOP