Aslında hepimizin evinde negatif enerjilere teslim olmuş birçok alan bulunuyor. Gün içinde her ne kadar bunun farkında olmasak da bu gibi alanlarda sıkışıp kalan olumsuz enerji, taşıdığımız iyi enerjiyi bir sünger gibi emerek bizleri yorgun düşürebiliyor.

Evde iyi titreşimler yaratarak, gün boyu yaşadığımız stres ve gerginliği daha hızlı atabiliriz. Bu atmosferi yaratmak da sandığınız kadar zor olmayabilir! Enerjiyi düzenli olarak yenileyecek, negatif enerjinin yerini pozitif enerjiye bırakmasını kolaylaştıracak yöntemlerden biri, doğal kristalleri kullanmak.

İnsanlara birer mesaj vermek isteyen doğal kristallerin dilinden anlamak onları doğru kullanmak için çok önemli. Peki bu kristaller neler söylüyor? Hangi odaya hangi kristali koyacağız? Spiritüalizmin modern temsilcilerinden Emma Milton, iyileştirici etkileri bulunan doğal kristalleri yaşam alanlarımızda nasıl konumlandırmamız gerektiğini sıraladı.

Giriş ya da kapı önü: Yeşim taşı

Eğer şanslı ve bereketli bir yaşama sahip olmak istiyorsanız, evinizin girişine ya da kapının önüne yeşim taşı konumlandırmalısınız. Eğer yeşim taşının etkisini yükseltmek isterseniz üzerine birkaç tane de metal para koyabilirsiniz.

Yatak odası: Ametist

Instagram @laurenwilliamsart

Yatağınızın ya da yastığınızın altına ametist taşı koyarak daha güzel bir uyku düzenine sahip olabilirsiniz. Ametist mutluluk ve huzur saçan bir taştır. Hayal gücünüzü besler, bulunduğu yeri sakin, dengeli, huzurlu ve enerjiyle doldurur.

Mutfak: Pembe kuvars

Mutfakta usta bir şef olmak istiyorsanız pembe kuvarsı uygun bir yere konumlandırın. Böylece yemeklerinizi sevgi dolu ve yüksek enerjili bir ortamda pişireceksiniz!

Banyo: Kuvars

Kuvars taşının berrak ve şeffaf görüntüsü tıpkı bir suya benzer. Suyun duru bir güzellik için vazgeçilmez olduğunu biliyoruz. Bu taşı banyoda uygun bir noktaya yerleştirdiğinizde, aynaya her baktığınızda kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak. Nedenlerinden biri de toksinlerden arınmanıza yardımcı olması.

Çalışma odası: Sitrin

Konsantrasyonunuzu, odaklanmanızı ve zihinsel dayanıklılığınızı artırmak istiyorsanız sitrin taşı tam çalışma odanıza göre. Çalışma masanıza konumlandırırsanız etkisinden üst düzeyde yararlanabilirsiniz. Başarı taşı olarak da bilinen bu taşı iş yerinizde de bulundurabilirsiniz.

Çocuk odası: Obsidyen

Obsidyen gibi koruyucu taşlar, çocukların kabuslarını, korkularını veya gece ortaya çıkabilecek huzursuzlukları ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir. Obsidyen kristali adeta siyah bir sünger gibi çalışarak huzursuzluk yaratan, sevimsiz ve korku saçan her şeyi emer.

Oturma odası: Kehribar

Ayaklarınızı uzatıp gevşemek istediğiniz bu alanda tam anlamıyla dinlenebilmek için kehribar yani amber taşından yararlanabilirsiniz. Kanepenizin yakınına konumlandırarak etkisini artırabilirsiniz. Pozitif enerjisiyle ortamı arındırır ve aynı zamanda romantizmi de güçlendirir.

 Konu ile ilgili “daha fazla” bilgiye aşağıdaki yazılardan da ulaşabilirsiniz:

BLOOM SHOP