Egzersiz yapmak, bilinçlenmek ve daha aktif bir yaşam sürmenin yollarını öğrenmek için çok uzağa gitmenize gerek yok. Telefonunuzdan veya tabletinizden ulaşabileceğiniz egzersiz uygulamaları ile daha sağlıklı bir yaşam için yepyeni bir adım atmanız mümkün!

Evinizde ya da dışarıda, kendi kendinize spor yapabilmek için makul ücretlerle ya da tamamen ücretsiz olarak erişebileceğiniz egzersiz uygulamaları günden güne artıyor. Hem Android hem IOS için mevcut olan bu uygulamalarla yogadan meditasyona, açma germe hareketlerinden koşuya ne ararsanız hepsine yalnızca bir tuş uzaklıktasınız!

Fitwell Personal Fitness Coach

300’den fazla egzersizle hedeflerinize ulaşabilir, egzersizlerinizi ve beslenme düzeninizi kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Ücretsiz Fitwell analiziyle genel sağlık durumunuza ve yaşam tercihlerinize göre kapsamlı bir analiz yaptırabilirsiniz.

Fotoğraf albümü özelliğiyle zaman içerisindeki değişiminizi görsel olarak takip edebilirsiniz. Uygulamayı karakterize edebilir, sağlıklı ve yaratıcı yeme planları oluşturarak gerekli bildirimler için hatırlatıcılar koyabilirsiniz.

Fitwell Personal Fitness Coach için İngilizce ve Türkçe dil seçenekleri bulunmaktadır.

Daily Yoga

Daily Yoga ile günün önerilerini öğrenerek kendinize özel bir program çizebilirsiniz. 500 farklı asana, 200 farklı online sınıf içerisinden farklı yoga tekniklerini öğrenerek doğru nefesle doğru hareketleri pratik edebilirsiniz.

Aradığınız kriterlere göre pek çok videoya ulaşabilirsiniz ve bölgesel çalışmalara yoğunlaşabilirsiniz. Koçların tavsiyelerini ve yorumlarını okuyabilir, online workshoplarına katılabilirsiniz. Daily Yoga, Healthline.com tarafından 5 yıl boyunca üst üste en iyi mobil yoga uygulaması seçilmiştir. İngilizce, Almanca, Fransızca gibi dil seçenekleri mevcuttur.

İlginizi çekebilir: Yoga Terapi ile Sağlıklı Yaş Alın

Fit 365

Fit 365 ile gerçek hedefinizi belirlemeye bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Amacınız kilo vermek mi, fit kalmak mı, yoksa kilo almak mı? Amacınıza yönelik yönlendirmelerle kısa sürede farkı gözlemleyebilirsiniz.

Öğünlerinizi takip edebilir gelen bildirimler sayesinde daha bilinçli bir programla ilerleyebilirsiniz. Sağlıklı beslenme önerileri edinebilir ve su içmeyi hatırlatıcı bildirimler alabilirsiniz.

Adım sayar özelliğiyle gün boyu attığınız adımı ve yaktığınız kaloriyi takip edebilirsiniz. 2016’da “App Store’un En İyileri” listesine seçilen Fit 365 İngilizce ve Türkçe seçenekleriyle kullanılmaktadır.

Nike Training Club

185’ten fazla egzersiz programıyla takip etmek istediğiniz koçlara ve atletlere erişim sağlayabilirsiniz.

Video destekli içeriklerle görüntülü egzersiz imkanına ulaşabilirsiniz. Favori sporcularınızın antrenmanlarını izleyerek motivasyonunuzu artırabilirsiniz. Kendinize özel egzersiz programları düzenleyebilirsiniz ve günlük tavsiyeler alabilirsiniz. Boks, yoga, kuvvet ve dayanıklılık antrenmanlarına katılabilirsiniz.

Birçok kişi tarafından tercih edilmekte olan Nike Training Club; Türkçe, İngilizce, Çince, Fransızca, Almanca gibi farklı dillerde hizmet vermektedir.

PEAR Personal Fitness Coach

Göz teması kurmak zorunda olmadan sesli bir şekilde dinleyerek de kullanabileceğiniz bu uygulamada kendi koçunuzu kendiniz seçebilirsiniz.

Dilediğiniz şekilde yönlendirme alabileceğiniz spor sürecinizi kaydedebilir, ilerlediğiniz aşamaları tespit edebilirsiniz. Ayrıca memnun kalmadığınızda programları kendinize göre değiştirip düzenleyebilirsiniz. Partner aplikasyonlarla PEAR uygulamasını birbirlerine bağlayarak veri paylaşımı yapabilirsiniz.

PEAR Personal Fitness Coach Ipad ve Ipod Touch ile de uyumludur. İngilizce dilinde kullanılmaktadır.

Asana Rebel Yoga ve Fitness

Bölgesel yağ yakma yöntemine odaklanabilir, bölgesel egzersiz programlarını video halinde telefonunuzdan izleyip dinleyebilirsiniz.

Ulaşmak istediğiniz hedefe göre günlük egzersiz programınızı hazırlayabilirsiniz.

Dans seçenekleriyle vücudunuzu ısındırabilirsiniz. Adım adım yoga hareketleriyle dilediğiniz yoga egzersizini uygulayabilirsiniz. Omuzlarınızı, kalçanızı ve sırtınızı güçlendirebilir; genel olarak vücudunuza bir esneklik kazandırabilirsiniz.

Asana Rebel Yoga ve Fitness için Almanca, Fransızca, Portekizce, İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca dil seçenekleri bulunmaktadır.

İlginizi çekebilir: Yoga Terapi ile Bütünsel Rahatlamayı Keşfedin

SWEATers

Popüler etkinlikleri ve aktiviteleri takip edebilirsiniz. Yakınlarınızda spor yapan arkadaşlarınızı bulabilir, uzmanlarla iletişime geçebilirsiniz.

Spor mağazaları hakkında bilgi alabilirsiniz. Yeme içme alışkanlıkları hakkında bilgi toplayabilirsiniz. Hem sosyalleşmek hem fit kalmak açısından oldukça faydalı olan bu uygulamayla egzersizleri eğlenceli hale getirebilirsiniz.

SWEATers, Türkçe ve İngilizce olarak kullanılmaktadır.

Runtastic GPS Koşu App

Koşu rotalarınızı belirleyebilir uygulama içinde kaydedebilirsiniz. Bisiklet ve tırmanış rotalarına göz atabilirsiniz. Daha iyi bir uyku için öneri alabilirsiniz. Haftalık, aylık ve yıllık hedefler için kişisel öneriler edinebilirsiniz.

Sağlıklı tariflere ulaşarak beslenme düzeninizi iyileştirebilirsiniz. Runtastic GPS Koşu App Türkçe, Almanca, İngilizce gibi birçok dilde seçenek sunmaktadır.

İlginizi çekebilir: Koşmanın Faydaları: Koşuya Başlamak İçin 5 Neden

Bu egzersiz uygulamaları ile profesyonel sporculardan destek alarak, masrafsız ve zahmetsiz bir şekilde kendi kendinize spor yaparak bedeninizi dinç ve sağlıklı tutmanız artık çok daha kolay! Bu yazı daha hareketli ve dinamik geçirmek için hemen bir tanesini uygulamaya başlamaya ne dersiniz?

BLOOM SHOP