YAZAN: BAHAR BUZACIOĞLU

Hepimiz fiziksel bedenimize o kadar bağlıyız ki bazen varlığımızın sadece bedenimizden ibaret olmadığını, çok daha derin bir enerji olduğumuzu unutuyoruz. Evrendeki her şey gibi biz de bir enerjiden oluşuyoruz. Birini öz güvenli, sakin ya da mutsuz gibi kelimelerle tanımlarken bile aslında onların enerjetik bedenine atıfta bulunuyorsunuz. Enerjetik bedeniniz, çevrenizde ya da içinde bulunduğunuz durumlarda hissedilen stres ve duyguları alarak bunları fiziksel bedeninize yansıtıyor. Günlük hayatta maruz kaldığınız stres, üzüntü gibi çoğu şey hem enerjinizi kirletiyor hem de sizi aşağı çekerek kötü hissetmenize sebep oluyor. Bu noktada enerji temizliği devreye giriyor. Kötü enerjilerden arınarak daha iyi hissetmek için enerji alanınızı temizlemenin 9 yolunu sizler için yazdık.


Neden enerjetik alanınızı temizlemeniz gerekiyor?

Nasıl her gün duş alıyor, dişlerinizi fırçalıyorsanız, enerjinizi temizlemek konusunda da bir o kadar bilinçli olmalı ve aynı hassasiyeti göstermelisiniz. Gün içerisinde karşı karşıya kaldığınız stres, olumsuzluklar, rekabet enerjinizi düşürerek sizi zihinsel, duygusal ve fiziksel olarak aşağı çeker. İçinizde sıkışan kötü enerjiyle durgunlaşır, gün boyu odaklandığınız negatifliklerden etkilenirsiniz. Bütünsel iyiliğinizi korumak için de oldukça önemli olan enerji temizliği, aynı zamanda auranızı da koruyarak dışarıdaki negatif enerjilerin alanınıza girmesini engeller ve enerjik titreşiminizi korumanızı sağlar. Zihinsel olarak berrak, sakin, pozitif ve daha dengeli hissetmenizi sağlayacak enerji temizliğini yapmanın birçok yolu var:

1. Zihninizde canlandırın.

Göğsünüzün ortasında parlak altın ışıktan bir top hayal edin ve her nefes verişinizde ışığın genişlediğini düşünün.

2. Alanınızı temizleyin.

Gözlerinizi kapatın ve avuç içlerinizin ışıkla dolu olduğunu hayal edin. Ellerinizi birbirine kuvvetlice sürterek açığa çıkan enerjiyi hissedin ve ellerinizi tüm bedeninizin üzerinde gezdirin.

3. Mum yakın.

Kendinize çağırmak istediğiniz enerjiyi anımsatan renkte bir mum seçin. İçinizden niyetlerinizi tekrar ederken mumu yakın.

4. Şifalı duşlar alın.

Deniz tuzu, kil ve otları kullanarak vücudunuzu ve ruhunuzu arındırmak için şifalı duşlar alın. Duştan önce kabinin içine uçucu yağ damlatmak da çok rahatlatıcı olacaktır.

5. Dumanı kullanın.

Yüzyıllardır enerji temizliği için kullanılan bir ritüel olan dumanla arınma, çeşitli bitkilerin, reçinelerin, yaprakların ve uçucu yağların yakılması anlamına geliyor. Adaçayı, biberiye, defne yaprağı, ardıç, sedir ve çam ağacı yapraklarından dilediğinizi yakarak enerjinizi temizleyebilirsiniz.

6. Kendi spreyinizi hazırlayın.

Enerjinizi temizleyerek neşe ve berraklık getirmesi için su, tuz, biberiye ve turunçgil bitkilerini bir sprey şişesine doldurun ve gün içerisinde kullanın.

7. Kendi altarınızı hazırlayın.

İç dünyanızı yansıtmanın ve maneviyatınızla bağ kurmanın en güzel yollarından biri olan altarınızı yaratın. Size sevgiyi hatırlatan ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan simgeler, semboller ve renkler ile kendinize ait bir alan oluşturun.

8. Bağları koparın.

Sıkışmış hissettiğiniz duyguyu, kişiyi veya yeri bulun. Kendinizi bu bağları koparırken hayal edin ve özgürleştiğinizi fark edin.

9. Aromaterapiden faydalanın.

Esansiyel yağlarla çalışmak, koku alma sistemimiz aracılığıyla daha pozitif bir frekansa geçmemize yardımcı olur. Koku ve duygular arasındaki bağlantı çok hızlı olduğundan aromaterapi enerji temizliğinde çok güçlü bir araçtır. İşte yararlanabileceğiniz birkaç esansiyel yağ ve faydaları:

  • Uyku: Papatya, lavanta, sümbül.
  • Ruh: Sümbül, bergamot.
  • Acı: Bergamot, okaliptüs, ardıç, nane, buhur.
  • Odaklanma: Ardıç, vetiver, nane.
  • Güzellik: Paçuli, selvi, ıtır.
  • Stres: Lavanta, sandal ağacı, buhur.
  • Spiritüel koruma: Palo Santo, buhur, gül ağacı.
HOMEMADE AROMATERAPİ
Buhurdan-Fondü
KEŞFET
HOMEMADE AROMATERAPİ
Ardıç Uçucu Yağı
KEŞFET
HOMEMADE AROMATERAPİ
Yumurta Tütsülük
KEŞFET
VİENURLA AROMATHERAPY
Seramik Aroma Difüzör
KEŞFET
VİENURLA AROMATHERAPY
Organik Paçuli Uçucu Yağı
KEŞFET
PRANA VIBES
Artizan Palo Santo Konik Tütsü
KEŞFET
BLOOM SHOP