Astroloji, çakra sistemi, Human Design gibi spiritüel öğretiler birçoğumuza çok soyut gelebiliyor. Çevremizden duyduğumuz, okuduğumuz, araştırdığımız tüm bilgilerin gündelik yaşamımıza nasıl aktarabileceğini hatta nasıl tezahür ettiklerini dahi bilemeyebiliyoruz. Tam da bu nedenle belki de en kompleks spiritüel öğreti Human Design nasıl somut bir seviyeye getirebilir, sizin için araştırdık. İşte, sosyal medyadaki en ünlü Human Design rehberi @my.humandesign‘ın tüm Human Design tipleri için verdiği yaşam tarzı önerilerinden öne çıkanlar!


Human Design nedir?

Human Design, doğum haritası gibi kişinin doğduğu gün, zaman ve yer üzerinden hesaplanıyor. Ortaya çıkan sonuç ise kişinin dominant çakralarını, duygularını, iç ve dış motivasyonlarını, ilişkilerinin doğasını gösteren bir tür enerjetik parmak izi oluyor.

Bunu sağlamak için Human Design birçok ezoterik, kadim öğretiyi; astroloji, Kabalah, I-ching, çakra sistemini Myers-Briggs, biyokimya, genetik bilimi gibi güncel öğretiler ile harmanlıyor.

Kendi Human Design haritanızı çıkarmak için ilgili linke tıklayabilirsiniz!

Human Design tipleri için yaşam tarzı önerileri

Human Design haritasında herkesi belki de en çok ilgilendiren birincil sınıflandırma 5 Enerji Tipi üzerinden oluyor. Enerji Tipi kişinin enerjisini nasıl sarf ettiğini, kendine ne gibi enerjileri çektiğini ve çevresi ile etkileşimini gösteriyor. Enerji Tipine göre yaşamak hayatın her alanında; uyku, egzersiz, beslenme, ilişkiler, kariyer, enerjinin doğru kullanılmasını ve muhafaza edilmesini sağlıyor. Aynı zamanda kişiye en doğru enerjileri çekerek hayatın eforsuz ve pürüzsüz bir şekilde akmasını sağlıyor.

Jeneratörler

Stratejileri cevap vermek olan jeneratörler; hayatın kendilerine gelmesi beklemek, sadece kendi mutlulukları tarafından rehberlik edilmek için hayata gelmişlerdir. Enerjilerini doğru kullanırlarsa tatmin, kullanamazlarsa hüsran hissederler.

 • En şanslı Enerji Tiplerinden biri olarak tüm isteklerinizin önünüze serildiğini, tek yapmanız gerekenin cevap vermek olduğunu unutmayın!
 • Zorlamayı, itmeyi, sürüklemeyi, didinmeyi bırakın. Kendi mutluluğunuzun peşinden gidince hayat gerisini size getirecektir.
 • Hayatın keyfini çıkarırken kendinizi suçlu hissetmeyin. En büyük önceliğiniz sizi neşenizle bağlayan her ne ise onunla uğraşmak!
 • Kıskançlık duygunuza evrenin size “Ben de bunu yapmak istiyorum.” dedirtmek için yolladığı bir sinyal olarak bakın! Çevrenizde her kime ve neye özeniyorsanız enerjinizi aynısı gerçekleştirmek için kullanın.
 • Her zaman “Evet.” demek zorunda değilsiniz. İnsanları memnun etmenizin yolu, sizi mutlu eden işleri yapmaktan geçer.

Manifestörler 

Hayattaki stratejileri harekete geçmeden önce çevrelerini bilgilendirmek olan manifestörler hayata bir şeyleri başlatmak için gelmişlerdir. Enerjilerini doğru kullanırlarsa huzurlu, kullanamazlarsa öfkeli olurlar.

 • İçinize aniden, herhangi bir konu üzerine aksiyona geçme dürtüsü geliyorsa onu takip edin, sizi başarıya götürecek yol bu ani dürtülerden geliyor.
 • O an size ne yaşam enerjisi veriyor, kendinizi hayatta hissettiriyorsa tüm enerjinizi o konuya kanalize edin.
 • Diğer herkes hayatın akışına göre yaşamak siz ise herkesi beraberinde götürecek akışı yaratmak için buradasınız.
 • Enerji Tipinizi yaşamak, bulunduğunuz her ortamda lider olmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Sadece kendi hayatınızın lideri olmalısınız. Başlattığınız dalgalar bulunduğunuz her ortama kendiliğinden ulaşacak.
 • Aniden aksiyona geçmek, bir işi başlatmak için gelen enerjiniz biraz zaman sonra sona erebilir. Göreviniz bir dahaki enerji patlamasına kadar gerçek anlamda dinlenmek!

Manifestör Jenaratörler

Hayattaki stratejeleri ilk cevap vermek daha sonra ise bilgilendirmek olan manifestör jenaratörler temelinde bir jeneratörken manifestörlerin bazı özelliklerini de taşır. Aynı anda birden fazla işi yapabilme yetenekleri ve çok çeşitli ilgi alanları vardır. Enerjilerini doğru kullanırlarsa memnuniyet, kullanamazlarsa hayal kırıklığı ve hüsran yaşarlar.

 • Yeniliklere açık olun. Hayatın dinamik akışını takip etmek sizi başarıya götürecek.
 • İçinizde tuttuğunuz istek ve arzulara enerjinizi verin. Hep yapmak istediğiniz bir hobiye başlayın, düşündüğünüz eğitim hatta kariyer değişimine gidin!
 • Büyük bir hevesle başladığınız herhangi bir iş sizi artık heyecanlandırmıyorsa kendinizi suçlu hissetmeden bırakabilirsiniz. Kendinize, bir sonuç, başarı veya devamlılık beklentisi olmadan, arzularınızı keşfedebilme alanı sunmalısınız. Sıkılma hissiniz evrenin size o aksiyondan öğrenebildiğiniz kadarını öğrendiğinize dair bir işareti!
 • Hayatın sizi nereye götüreceğini bilmemek, doğru yolda olduğunuzu gösteriyor! Her an içinizde mutluluk uyandıracak bir yenilik ile karşılaşabilirsiniz, enerjinizi çağırıldığınızı hissettiğiniz yere aktarın.
 • Çevreniz aynı anda birçok işle ilgilenemediği, sizin kadar çabuk kavrayamadığı zaman sabırlı olun!

Projektörler 

Hayattaki stratejileri davet edilmeyi beklemek olan projektörler çevrelerinden gelen enerjiye belki de en çok ihtiyaç duyan tiptir. Enerjilerini doğru kullanırlarsa büyük başarılar yakalayabilirken, kullanamazlarsa hayata karşı küskün olabilirler.

 • Hayattan sadece pasif şekilde davet edilmeyi beklemiyorsunuz. Kendinizi; yeteneklerinizi, iyi olduğunuz konuları ortaya koyarak doğru kişilerin sizi bulmasını ve size gelmesine izin veriyorsunuz.
 • Toplumsal düzenin hatta kendi mantığınızın bile ötesinde, sizi hangi konular büyülüyorsa onları göz ardı etmeyin veya yargılamayın. Enerjinizi o konulara harcayın!
 • Başarı yakalamak için kendinize bolca düşünme ve değerlendirme vakti ayırın.
 • Başkalarından daha az çalışarak aynı başarıları elde etmektense suçluluk duymayın.
 • Daha önceden nasıl yapıldığı önemli değil. Sizin yolunuz işe gelişme ve verimlilik katmak için var!

Reflektörler 

Hayattaki stratejileri harekete geçmeden Ay’ın tam bir döngüsü boyunca, yaklaşık 28 gün, beklemek olan reflektörler toplumun bir aynası görevi görür. Çevrelerinden aldıkları enerjiyi yansıtırlar. Enerjilerini doğru kullanırlarsa sürprizlerle dolu günler yaşarken kullanmazlarsa dünyaya ayak uyduramadıklarını düşündükleri için hayal kırıklığı yaşarlar.

 • Sadece aklınıza sürekli olarak gelen düşünce ve istekleriniz üzerine aksiyona geçin. Kafanızdan atamadığınız dürtüleriniz sizi başarıya götürecek.
 • Kendinizi ve hayatı daha derin bir seviyeden anlamak, gerçek anlamda empati kurmak ne demek herkese bunu göstermek ve öğretmek için buradasınız.
 • Kendinizi ani kararlar vermek, beyanlarda bulunmak, aksiyona geçmek için zorlamayın. Hayattaki stratejiniz belki de diğer herkesten daha çok beklemek!
 • Yeni tarzlar, konuşma ve düşünme biçimleri, sosyal ortamlar, tatlar denemekten çekinmeyin. Kendinize dair keskin ve değişmez bir karakter çizdiğinizde, sadece size özgü, bulunduğunuz ortama adapte olabilme yeteneğinizi bloke ediyorsunuz.
 • Bulunduğunuz ortamlar, girdiğiniz arkadaş grupları konusunda çok seçici olduğunuz için kendinizi suçlu hissetmeyin. Girdiğiniz bir ortamda kendinizi iyi hissediyorsanız; doğru yerde, doğru zamanda, doğru kişilerle olduğunuza emin olabilirsiniz!


Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...

DAHA FAZLASINI OKU


BLOOM SHOP