Herkesin ideal ilişki anlayışı farklı. Kimileri için ideal olan, sakin ve uyumlu bir partnerle huzura dayanan bir rutin yakalamak iken bazıları içinse mutlu ilişkinin tanımı, sadece sınırsız eğlence ve maceradan ibaret. Eğer hayatı uçlarda yaşamaktan keyif alanlardansanız, ilişkide en az sizin gibi çılgın bir partnere ihtiyacınız var demektir. Öyleyse sizin için hazırladığımız en eğlenceli Myers Briggs kişilik tipi sıralamamıza mutlaka göz atmalısınız. Belki de aradığınız kişi, bu listede gizli. İşte ilişkide en maceraperest 4 Myers Briggs kişilik tipi ve özellikleri!

İlginizi çekebilir: Myers-Briggs Kişilik Tipleri ve Özellikleri

ISFP – Maceracı

Adı üzerinde, Maceracı yeni şeylere her daim açık olan, enerjik ve deneysel bir kişilik tipidir. Risk, Maceracı’nın göbek adıdır. Onu son dakika uçağa binerken, ekstrem bir spor yaparken, aniden işi bırakıp başka bir şeylere yönelirken görebilirsiniz. ISFP özelliklerinin “Sensing” kısmı, Macera’cının geçmişe veya geleceğe odaklanarak kuruntu yapmasındansa anda kalmasını kolaylaştırır. Bu sayede rahat ve eğlenceli bir ruh haline bürünen Maceracı, ilişkisinde esneklik, heyecan, aksiyon ve gizem arayanlar için ideal bir partner adayıdır!

ESFP – Eğlendirici

Birçok özelliği Maceracı ile benzeşen Eğlendirici, son derece sosyal ve hareketlidir. Sabit bir rutinde kalmak Eğlendirici için neredeyse imkansızdır çünkü o, son dakika planlarının insanıdır. Bu kişilik tipiyle tatile çıkmak veya partilemek çok keyiflidir. Konfor alanı aramayan Eğlendirici; yeni fikirlere ve aktivitelere odaklanır. Yanındaki insanları da farklı deneyimler yaşaması için cesaretlendirir. Bu nedenle eğer dinamik bir ilişki arayışı içindeyseniz Eğlendirici kişilik tipiyle hem kahkaha dolu anların hem de romantizmin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz!

ESTP – Girişimci

Girişimci, her işe pozitif bir motivasyonla başlayan, cesaretli ve iş bitirici bir kişilik tipidir. Bu özellikleri onu maceradan anlayan, risk almaktan çekinmeyen, atılımcı bir ruh haline sokar. Bitmek bilmeyen enerjisi ve “Neden olmasın?” tavrıyla her şeyi deneyimlemeye açıktır. Onu maraton koşarken, gönüllü bir çalışmayla dünyanın bir ucuna giderken, partnerini mutlu etmek için birçok plan organize ederken görebilirsiniz. Eğer ideal partnerinizin ilişkide ipleri ele alan, gözü pek ve cesur bir karaktere sahip olması gerektiğini düşünüyorsanız Girişimci tam da size göre!

ISTP – Becerikli

Becerikli tam bir problem çözücüdür. Krizi harika bir şekilde yönetir, hızlı düşünme ve eyleme geçme dürtüsüne sahiptir. Sakin ve uyumlu bir kişiliğe sahiptir ama aynı zamanda da son derece adrenaline düşkün bir tarafı vardır. Kendini çetrefilli durumlar içinde bırakmaktan ve onları çözümlemekten son derece hoşlanır. Bu yüzden ilişkilerini de macera dolu bir deneyim olarak algılayarak partnerlerine bu bakış açısıyla yaklaşır. Becerikli ile bir ilişki yaşamak, yeniliklere sonuna kadar açık olmak, birçok işin altından birlikte kalkmak, sınırsız maceraya atılmak ve tüm bunları yaparken de çok eğlenmek demektir. 

İlginizi çekebilir: Myers Briggs Kişilik Tiplerine Göre Ruh Eşin Kim?

BLOOM SHOP