YAZAN: BAHAR BUZACIOĞLU
FOTOĞRAF: AND JUST LIKE THAT

Hepimiz kafamızı dağıtmak, günlük hayatın koşturmacası arasında kendimize zaman ayırmak için izlemekten keyif aldığımız dizi veya filmlere başvuruyoruz. 2023’ün kalan yarısında vizyona bile girmeden fragmanlarıyla ses getiren dizileri ve filmleri sizler için derledik. İşte izlemeyi dört gözle bekleyeceğiniz film ve dizi önerileri!


1. And Just Like That

Herkesin çok sevdiği bir klasik olan Sex and The City’nin devam halkası olan ve Candace Bushnell’in romanı “Is There Still Sex In The City?”’den uyarlanan “And Just Like That” 2. Sezon’uyla gelmeye hazırlanıyor. Hayatlarının ikinci evresinde olan Carrie, Miranda ve Charlotte, 50’li yaşlardaki hayatın ve arkadaşlığın gerçekliğine giden yolculuklarını anlatıyor. Haziran ayında prömiyeri yapılması planlanan dizinin 2. Sezon’unu HBO Max’den izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=iHh1SkiptEk

2. The Idol

The Weekend ve Lily-Rose Depp’in heyecanla beklenen yeni dizisi The Idol’ın ilk bölümü yayımlandı. Yükselen bir pop yıldızı olan Jocelyn ile Los Angeles’ta bir gece kulübü sahibi olan Tedros’un karmaşık ilişkisini konu alan The Idol’ı BluTV’den izleyebilirsiniz.


3. Barbie

Başrollerini Margot Robbie, Ryan Gosling ve Issa Rae’nin paylaştığı Barbie filminin fragmanı oldukça ilgi gördü. 21 Temmuz’da vizyona girecek olan film, moda ikonu Barbie’nin ilk canlı aksiyon filmi olarak biliniyor. Filmde yaşadığı fantastik dünyanın “mükemmel kadın” imajına uzak olan ve dışlanan Barbie, uyum sağlayabileceği bir dünya bulma umuduyla bir yolculuğa çıkıyor. Bu yeni dünyasında dışlanmasına sebep olan farklılıkları onu özel kılan avantajlara dönüşüyor.


4. Dune: Part Two

Frank Herbert’in aynı isimli eserinden uyarlanan ve gişe rekorları kıran Dune: Çöl Gezegeni, ikinci filmi Dune: Part Two, 3 Kasım 2023’te gösterime giriyor. Timothée Chalamet, Zendaya, Javiar Bardem ve Stellan Skargard’ın başrollerini paylaştığı 2021’de çıkan filmin doğrudan devamı niteliğinde olacak serinin ikinci filminde, insanlığı daha iyi bir geleceğe yönlendirmesini sağlayacak güçlere sahip olan Paul’u bakalım bu sefer neler bekliyor?


5. Valeria

Hem yaratıclık hem de evlilik krizi yaşayan bir yazar olan Valeria’nın kendini başarıya götürecek yolu keşfetme sürecinde üç yakın dostuna sığınmasını konu alan ve Elisabet Benavent’in romanından uyarlanan Valeria yeni sezonuyla geri döndü. Birkaç gün önce yayımlanan dizinin 3. Sezon’u, 4 kişilik arkadaş grubunun yeni aşk üçgenleri, yeni maceraları ve yeni yaşlarına adım attıkları doğum günlerini konu alıyor. Netflix’ten hemen izleyebilirsiniz.


6. Black Mirror

2019’dan beri yeni sezonu beklenen ve her bölümünde başka bir distopik hikaye konu alan Black Mirror 6. Sezon’uyla geri dönüyor. 15 Haziran’da Netflix’te yayımlanacak olan dizinin yapımcısı Charie Brooker yapımın formatında ufak bir değişikliğe gittiklerini açıkladı. Aaron Paul, Ben Barnes, Annie Murphy ve Salma Hayek Pinault gibi ünlü oyuncuları buluşturan dizinin 6. Sezon’u belli ki diğerlerinden daha beklenmedik olacak.

BLOOM SHOP