Fotoğraf: graziadaily.co.uk

Avusturalyalı oyuncu Margot Robbie, doğal güzelliği ve ışıltılı cilt görünümüyle ekranların beğenilen yüzleri arasında yerini almış durumda. Suicide Squat, A Legend of Tarzan, Wolf of Wall Street, Once Upon a Time in Holywood gibi filmlerden aşina olduğumuz 29 yaşındaki yıldızın cilt bakımı ritüellerini sizler için araştırdık. İşte Margot Robbie ile güzellik sırları!

1. Soğuk press

Cilt bakımında göz çevresine özel hassasiyet gösteren Margot Robbie, sabahları uyanır uyanmaz buzdolabında beklettiği soğuk tatlı kaşıklarıyla göz kapaklarına soğuk press yapıyor. Bu sayede gözaltı torbalarının yok olmasını, göz çevresindeki kan akışının hızlanmasını sağlıyor. Ayrıca göz çevresi kremleri ve göz altı kapatıcıları yanından hiç eksik etmediği güzellik ürünleri arasında.

2. Temiz bir cilt

Eğlenmeyi çok seven Robbie, eve ne kadar geç gelirse gelsin makyajını çıkarmadan uyumadığının altını çiziyor. Makyaj temizleyicileri ile makyajını çıkarır çıkarmaz yüzünü gözenekleri derinlemesine temizleyen bir ürünle yıkamayı ihmal etmiyor. En sevdiği ürünler arasında da ilk sırada Dr. Lancer Cleanser var.

İlginizi çekebilir: Yoğun Bir Günün Ardından Cilt Bakımında Gece Rutini

3. Nemlendiriciler

Temizleme işleminin hemen ardından cilt kuruluğuna göre yüz bölgesini yağlar, serumlar veya nemlendirici kremlerle yumuşatmayı seven güzel oyuncu, kullandığı yüz yağlarının ve kremlerinin kokusuna bayılıyor! Yüzünü nemlendirirken dudaklarını da unutmayarak yoğun nemlendirme özelliği taşıyan ürünler kullandığını söylüyor.

Göz çevresine de özel bir bakım kremi uygulayan Robbie, özellikle duştan sonra gözenekleri açılmışken sık sık nemlendirici yüz maskeleri yapıyor ve bu sayede cildin neme olan ihtiyacını asla göz ardı etmiyor.

İlginizi çekebilir: Cilt Kuruluğuna Karşı Etkili 5 Cilt Bakımı Tüyosu

4. Saç bakımı

Margot Robbie saçlarının çok hassas olduğunu bu nedenle set ışıklarından çok çabuk yıprandığını dile getiriyor. Saçlarını kökten uca güçlendirebilmesi ve volümlü bir görüntüyle şekillendirebilmesi için ise bitkisel bazlı, yulaflı ve sütlü bir karışım olan Klorane Dry Shampoo en sevdiği seçeneklerden bir tanesi.

5. Egzersiz

Yer aldığı filmlerde üstlendiği rollere göre vücut kondisyonunu geliştirmesi gerektiği için haftanın beş gününü egzersize ayırdığını söyleyen Robbie, özellikle tenis ve hokey oynamaktan, koşmaktan ve pilates yapmaktan keyif alıyor. Kardio çalışmalarının yanı sıra aletli pilatesin de kendi bedeni için en uygun egzersiz türlerinden biri olduğunu belirtmeyi ihmal etmiyor. Ayrıca arkadaşlarıyla dans derslerine gitmenin de çok eğlenceli olduğunu düşünüyor.

6. Dengeli beslenme

Margot röportajlarında yemek yemeyi çok sevdiğini açıklıyor. İyi görünmenin en önemli kurallarından birinin iyi hissetmek olduğunu da söyleyen başarılı oyuncu, beslenme ve spor konusunda kendine çok kesin kurallar koymadığını ve fit bir görünüme sahip olabilmek için dengeli beslenmeye özen gösterdiğini vurguluyor.

Protein bakımından zengin öğünler tercih eden Robbie sabah kahvaltılarında yeşil smoothie, öğle yemeklerinde tavuklu salata ve akşam yemeklerinde haşlanmış sebzelerle birlikte balık yemeyi seviyor. Bol su içerek cilt ve genel vücut sağlığını korumayı da ihmal etmiyor.

İlginizi çekebilir: Sağlıklı Beslenme Hakkında Merak Edilen Her Şey

BLOOM SHOP