Yepyeni bir yıla girmeye sayılır günler kala..

Belki de birçoğunuz 2018 için dileklerinizi çoktan tuttunuz, piyango biletlerinizi aldınız, hedefleri belirlediniz ve beklemeye geçtiniz bile! Ben kafamda hala tasarlamaya devam ediyorum ama temel dileklerimi belirledim, bunlardan da bana göre en önemli olanını sizinle paylaşmak isterim.

Anda kalmak!

Umarım 2018 hepimizin daha az geçmişiyle uğraştığı, daha az geleceği için endişelendiği ve daha çok an’da kaldığı bir yıl olur. Geçmiş ve geleceğin etkilerinden kendimizi özgürleştirdiğimiz ve “an”ı gerçekten hissedebildiğimiz zamanlar kendimizi en hafif, en mutlu, en huzurlu hissettiğimiz zamanlardır.

Anda kalmak istiyorsan çevrene bak, yeşili gör, kokuları hisset, elindeki küçük şeyleri fark et ve bunlardan mutlu ol! Bazı şeyler istediğin gibi gitmeyecektir, çok takılma, üstünde çok düşünme, biraz akışına bırak. Belki bunları okurken, “söylemesi kolay ama yapması zor” diye geçiriyorsun içinden ama inan yapmaya başladıkça kolaylaşıyor ve otomatikleşiyor. Laflar, sözler, kişiler, beklentiler bunları rafa kaldır ve kendini dinle, ne istediğini, kim olduğunu bulmaya çalış.

Şimdiden herkese huzuru, neşesi, keyfi bol yıllar diliyorum!Klinik Psk. Nazlı Kocabaşa

1986 yılında İstanbul'da doğan Nazlı, Notre Dame de Sion Fransız Lisesini bitirdikten sonra Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Uzmanlığına klinik psikoloji üzerinde devam eden Nazlı aynı zamanda psikodrama, aile danışmanlığı ve emdr terapistliği eğitimleri aldı. Şuanda "Tempora Aile Danışmanlık Merkezi"nde yetişkin ve çift-aile terapisti olarak hizmet vermektedir....BLOOM SHOP