Instagram @goop

Yaşadığımız ülke, sosyal çevremiz, dinlediğimiz haberler bizi hayatla ilgili taraf tutmak zorunda bırakıyor; yaşamın pozitif tarafını. Reiki ve enerji gibi konulara biraz ilginiz varsa ya da hayatı farkında yaşamaya çalışıyorsanız tarafınız ister istemez belirleniyor.

Ancak siz istediğiniz kadar olaylara kendi pozitif bakış açınız ile bakmaya çalışın bazen kendinizi negatif düşünce ve insanlarla çevrili bulabiliyorsunuz. Sonra bir bakmışsınız siz de olumlu tarafı bırakıp olumsuz düşüncelerle baş başa kalmışsınız.  

Peki biz bu halimizi fark ettiğimiz zaman ne yapıyoruz?

İlk önce yaşadığımız olaydan uzaklaşarak sanki yukarıdan büyük resme bakar gibi yaşadıklarımızı izliyoruz. Bu bakış açısı, olayı tüm yönleri ile kavramamızı ve farklı bakış açıları ile yaşadıklarımızı anlamamızı sağlıyor.

Ardından kalp çakramıza ellerimizi koyarak Reiki yapmaya başlıyoruz. Huzuru ve sevgi enerjisini temsil eden kalp çakramıza enerji verdikçe birkaç dakika içerisinde sakinleşmeye başlıyoruz. Bazen olayları yaşarken söylememiz gerekenleri söyleyemiyor, içimize atıyoruz. O içimize bıraktığımız cümleler büyüyor ve bizi bazen daha agresif, negatif ve mutsuz etmeye neden oluyor.

Bu durumda ellerimizi boğaz çakramızın yer aldığı köprücük kemiklerimize koyarak Reiki enerjisi veriyoruz. Böylelikle iletişim gücümüz artıyor ve kendimizi daha iyi ifade ediyoruz. Hangi çakramıza Reiki enerjisi vererek şifalandırırsak şifalandıralım evrenin enerjisi içimizden geçtikçe üzerimizdeki tüm negatif enerjiyi de alıp götürüyor.  

Negatif olaylardan etkilenmek için her zaman bu olayın bir parçası olmamız da gerekmiyor

Etrafımızda yaşanan tartışmalar, çevremizde bulunan negatif insanlar, tanık olduğumuz kötü olaylar da bizleri negatif yönde etkiliyor. Masuro Emoto’nun su kristalleri ile yaptığı deneyde de kanıtladığı üzere su molekülleri dahi olumsuz duygulardan, görüntülerden etkilenerek formlarını kaybediyor. Suyun dahi çevresindeki pozitif ve negatif bilgileri alarak ona göre tepki verdiği bir evrende, bizlerin negatif olaylardan ve kişilerden etkilenmemiz çok normal.

Peki kendimizi bu negatif enerjilerden nasıl koruyoruz? Negatif enerji durumlarında en büyük kurtarıcımız Reiki sembolleri. Reiki 2. Seviye eğitiminde öğretilen Reiki sembollerinden biri olan Güç Sembolü sayesinde hem kendinize koruma kalkanı oluşturabilir hem de bulunduğunuz alanın negatif enerjisini temizleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Reiki Eğitim Seviyeleri Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

Doğanın şifası

Eğer henüz Reiki enerjisi ile tanışmadıysanız ve bu sonsuz şifadan faydalanmadıysanız negatif enerjilerden korunmak ve arınmak için bizim ilk önerimiz doğanın şifasına başvurmak. Topraklanma zaten yüzyıllardır uygulanan en etkili yöntemlerden biri. İster dışarı çıkıp toprağa basın, ister bir ağaca sarılın; doğanın iyileştirici gücü mutlaka size huzur verecek ve sizi negatif enerjilerden temizleyecektir.

Bir diğer yöntem ise su, özellikle de deniz suyu. Deniz suyu çok güçlü bir temizleme ve iyileştirme yöntemidir. Denize ulaşamıyorsanız banyonuza deniz tuzu ya da Himalaya tuzu eklemek de size iyi gelecek ve vücudunuzda biriken negatif enerjileri temizleyecektir. 

İlginizi çekebilir: Topraklanma ile Enerjinizi Doğadan AlınHande Özakhun & Aybike McDonough

Uzun yıllardır kurumsal firmaların pazarlama departmanlarında çalışan Hande ve Aybike, “ben ne yapıyorum, ne yapmak istiyorum, ne üretiyorum, varoluş amacım ne” gibi sorulara yanıt ararlarken Reiki, EFT, Mutluluk Kolay ve Mindfulness gibi farklı şifa yöntemleriyle tanıştılar. Uzun yıllar süren eğitimlerden sonra bu öğretilerde uzmanlaşıp eğitmen oldular. Şuan Reiki seansları yapıyor...BLOOM SHOP