Numeroloji; Mısır ve eski Yunan uygarlıklarına dayanan köklü bir sistemdir. Bu sistem, kişiliğimizin ve seçimlerimizin hayatımızdaki rakamlarla bağlantısını ileri süren bir felsefe çevresinde konumlanmıştır. Numeroloji felsefesine göre başarı, yetenek, amaç ve mutluluk olguları hayatın içerisindeki gizli kalmış numara kodlarıyla şekillenir. Amerika’da adından sık sık bahsettiren Numerolojist Josh Siegel’e göre, hayatın anlamı rakamların dünyasında gizlidir. Siegel, “kanıtlanmış spiritüellik” olarak adlandırdığı numeroloji sistemini yaklaşık olarak 20 yıldır pratik etmektedir. 2019 yılının esaslarına göre doğum tarihinizi baz alarak sizler için oluşturmuş olduğu 2019 numeroloji rehberine hep birlikte göz atalım!

2019 yılı kişisel rakamınız hangisi?

Adım 1:

Doğum tarihinizi gün ve ay olarak not edin. Örneğin 15 Ocak olsun.

Daha sonra bu rakamları toplayın: 15+01=16

Elde ettiğiniz sayıyı kendi içerisinde toplayın: 1+6= 7

Elde edeceğiniz rakamın tek haneli bir rakam olması gerekmektedir.

Tek haneli rakamınızı bir kenara not edin.

Adım 2:

Şimdi sıra, bulunduğumuz yılın özel rakamına geldi!

2019 yılını kendi içerisinde toplayın: 2+0+1+9= 12

Elde ettiğiniz rakamı kendi içerisinde toplayın: 1+2= 3

2019 yılının özel rakamı olarak 3 sayısını elde etmiş olduk.

Adım 3:

Kendi rakamınızla 2019 yılının rakamını toplayın.

15 Ocak’tan elde ettiğimiz rakam: 7

2019 yılının rakamı: 3

7+3=10

Elde ettiğiniz rakam bu örnekte olduğu gibi iki haneliyse kendi arasında toplayarak tek haneli rakama ulaşın.

1+0=1

Son aşamada elinizde olan rakam, sizin 2019 yılında kişisel yıl döngüsü rakamınızdır.

Bu rakamı öğrendikten sonra aşağıdaki açıklamalara göre 2019’un hayatınız üzerindeki etkilerini inceleyebilirsiniz.

Kişisel rakamınıza göre yıl döngüsü etkilerini bulun!

1. Yeni başlangıçlar

Yeni yılın ilk zamanları bir önceki yılın son döngüsündeki olumsuzlukların bitiş aşamasıyla geçse de bu yıl sizin için bir yeniye açılma senesi. Yeni bir iş, proje, çevre, fikir, bakış açısı ve ilişki söz konusu olabilir. Daha derine inecek olursak kendinizi keşfetmeniz ve ilerlemek istediğiniz yolda yanınızda neler tutmak istediğinizle ilgili bir farkındalığa ulaştığınız bir yıl ile karşı karşıyasınız. Gelecek sizin, onu şekillendirmek için tereddüt etmeyin.

2. Uyanış ve önemli kararlar

Geçtiğimiz yıl sizin için yeni başlangıçların yaşandığı bir süreç olarak hayatınızda yerini aldı. Şu anda bir yol ağzında ne yapacağınızı bilemiyor gibi hissediyor olabilirsiniz. Bu duyguyu negatif yorumlamayın. Yavaşlamak, önemli kararlar alırken derinlemesine düşünmek ve sağlam adımlar atmak için ideal bir zamandasınız. Dengeli ve sabırlı olmaya özen gösterin. Her şeyin netleşeceği ve içgüdüsel olarak yolunu bulacağı zaman gelecek.

3. Yaratıcılık ve duygusal yönden ilerleme

2018 yılında önemli kararlar ve büyük değişimler hayatınızı şekillendirmiş olabilir. Bu yıl bu değişkenleri fark ederek profesyonel ve kişisel anlamda gelişme, ilerleme ve potansiyeli ortaya çıkarma zamanı. Yeni arkadaşlar, yeni ilişkiler, yeni farkındalıklar söz konusu olabilir. Yıl döngüsünde 3 rakamı, duygusal anlamda ilerlemeyi sembolize eder. Hem kendinizle hem de çevrenizle daha yoğun ilişkiler şekillendirmeniz mümkün.

4. Planlı ve kararlı adımlar

Kreatif işler yaptığınız ve kendinize pek çok şey kattığınız bir dönemin ardından artık yeni bir işe veya başlangıca ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Kendinizi her zamankinden daha yoğun, daha kararlı, daha geleceğe yönelik ve hırslı hissedebileceğiniz bir yıl döngüsü içerisindesiniz. Her türlü yeniliğe ve tazeliğe açıksınız. Ancak unutmamanız gereken tek bir şey var; kendinizi gereğinden fazla zorlamak ve maksimum hızda ilerleme isteği mutsuz sonuçlara yol açabilir.

5. Alışılmışın dışına çıkma

Özgürlük! Yeni maceralar! Hatta risk almak! Bu kavramlar 2019’da hayatınızda sık sık kendini gösterecek. Kısıtlamalara ve limitlere karşı dimdik bir duruş sergileyeceksiniz. Seyahat daima yıl haritanızda yerini alacak ve eğer duygusal bir ilişkiniz yoksa birtakım romantik ilişkiler gündeminizde olacak. Konfor alanınızdan uzaklaşmak, yeniliklere ve bu yeniliklerin risklerine göğüs germek için gereken enerjiyi kendi içinizde fazlasıyla bulabileceğiniz bir dönemdesiniz.

6. Bağlılık, eve dönüş ve yeni vizyon

Geçtiğimiz yıl sizin için pek çok ani değişikliği beraberinde getirmiş olabilir. Bu yıl, bir şeyleri yerine oturtma ve uzun zamanlı bir plan yapma zamanı. Yıl döngüsünde 6 rakamı ilişkiler anlamında netleşmeyen durumların bir neticeye kavuşmasını sembolize eder. Aile, ev, sevgi gibi kavramlar bu yıl sık sık gündeminizde olabilir ve taşınma, yeni bir yere yerleşme gibi durumlar 2019 yılında sizin için yeni başlangıçlar yaratabilir. Sanatçılar için 6 rakamı stresli bir döneme işaret edebilir.

7. Gerçeği keşfetme

Ev hayatında, çevrenizde ve ikili ilişkilerinizde bazı değişikliklerle karşı karşıya geldiniz. Artık zaman sizin için kendinize dönme ve kendi ruhunuza bakma amaçları uğruna işliyor. Hayatınızın anlamını, iç dünyanızdaki ihtiyaçlarınızı, hedef ve hayallerinizi keşfetmeyi arzuluyorsunuz. Meditasyon ve yogaya vakit ayırarak, kendinizi dinleyerek, mutlu olduğunuz anları keşfederek benliğinizle tanışma fırsatını bu yıl yakalayabilirsiniz.

8. Güç ve hedefe ilerleme

Anlama, duyguya ve doğruya yöneldiğiniz zamanlar bir adım geride kalarak şu anda sizi dış dünyayı keşfetmeye yönlendirdi. Artık kariyerinizle ilgili bir şeyler yapmak, görünür olmak, otoritede yer almak istiyor olabilirsiniz. Hissettiğiniz gücü ve enerjiyi dışarı yansıtarak kayda değer işler yürütmeyi hedefliyorsanız bu istek doğrultusunda karşınıza açılacak pek çok kapı 2019 yılında sizi bulacak.

9. Dönüşüm

9 rakamı, büyük dönüşüm olgusunu temsil eder. Artık vakit, hazırladığınız ve gün gün emek verdiğiniz işleri güneşin altında dinlenmeye ve olgunlaşmaya bırakma vakti. Uzun zaman önce başladığınız bir yolculuğu bitirmeye hazırlanıyorsunuz. Kapanmamış yaraları kapatmak, bitirilmemiş ilişkileri bitirmek için kolları sıvıyorsunuz. Bu yıl sizin için iyileşme ve kendi ışığınızı keşfetme yılı. Hüznün de mutluluğun da tadını çıkarın çünkü yeni başlangıçlar çok yakında kapınızda olacak.

İlginizi çekebilir!

Kaynak: Goop.com, Josh Siegel.com

BLOOM SHOP