Güneşin, denizin, kumun ve keyifli yaz günlerinin tadını çıkarırken doğayı ve ekolojik dengeyi de göz ardı etmemek son derece önemli. Beslenme alışkanlıklarından giyim tercihlerine, son yıllarda birçok farklı alanda hayatımıza dahil olan sürdürülebilirlik kavramı, sahillere de taşınıyor. İşte plajda sürdürülebilir tercihler ile çevreyi korumanın yolları!

İlginizi çekebilir: Röportaj: Emine Aksoydan ile Sürdürülebilir Yaşam

A Hidden Bee – Knitted Bikini

Mayo ve bikinilerin içerisinde bulunan polyester gibi kimyasal atıklar, yalnızca insan vücuduna zarar vermekle kalmıyor. Suyla ve toprakla temas ettiğinde küçük partiküller halinde dağılarak çevreye de zarar veriyorlar. Ürünlerinde, doğada tahribat yaratacak hiçbir madde kullanmamaya çalışan A Hidden Bee’nin doğallıktan yana olduğu kadar estetikliğiyle de öne çıkan örgü bikinilerini çok seveceksiniz.

Nomadic Republic – Halat & İp Sandaletler

Son zamanların gözde tercihleri arasında yer alan ip sandaletler, elbiselerin, eteklerin ve yazlık pantolonların altında hem son derece şık duruyor hem de oldukça rahatlar. Nomadic Republic’in hiçbir kanserojen madde içermeyen, doğa dostu sandalet seçenekleriyle siz de plastik plaj terliklerinin yerini daha ekolojik tercihlere bırakmaya ne dersiniz?  

DesignDem – Peştemal

Yüzde yüz pamuk ve ketenden oluşan peştemaller geri döndü. DesignDem’in çevre dostu, sağlıklı ve modaya uygun; desenli, çizgili, renkli el dokuması modelleriyle karşınıza çıkan peştemalleri, kolay kurumaları nedeniyle tam bir deniz kenarı tercihi. Üstelik normal bir havlu ağırlığının da yarısına sahipler. Yüzyıllardır kullanılan peştemallerle, DesignDem’in stil ayrıcalığıyla yeniden buluşabilirsiniz!

Epidotte – Plaj Çantası

Suya ve yırtılmaya dayanıklı, yıkanabilir, çevre dostu kağıtlardan üretilen Epidotte çantaları, sürdürülebilirliğin bir trend değil, yaşam tarzı olduğunu her ürününde öne çıkarıyor. Selüloz lifli, suya ve yırtılmaya dayanıklı, yıkanabilen özel kağıtlar, kenevir kumaşlar ve pamuk kordonlar gibi malzemeler tercih eden Epidotte, anti-bakteriyel plaj çantalarıyla da günlük kullanıma uygun seçenekler sunmaya devam ediyor.

Homemade Aromaterapi – Güneş Yağı

İçeriğindeki susam yağı, havuç tohumu yağı, Hindistan cevizi yağı ve lavanta uçucu yağı ile Homemade Aromaterapi Güneş Yağı, cildinizi güneşin zararlı UV ışınlarından korurken aynı zamanda da besleyip nemlendirmeye yardımcı. Yüzde yüz saf uçucu yağlardan elde edilen çevre dostu Homemade Aromaterapi, hoş esanslarıyla plajdayken mutlaka yanınızda bulundurmak isteyeceğiniz ürünler arasında.

İlginizi çekebilir: Aromaterapide Kullanılan Uçucu Yağlar Zihne ve Bedene Nasıl Katkı Sağlar?

BLOOM SHOP