Çizgiler geri bassın, dönem puantiyelerin!

Benim gibi fazla desenli giyinmeyenlerdensiniz, muhtemelen sizin de “desen” kriterinizde çizgiler başı çekiyordur. Bu yaz ise çizgileri bir kenara koyacak, puantiyelere yer açacağız. Balenciaga, Giorgio Armani, Christian Dior, Dolce & Gabbana, Rodarte, Carolina Herrera, Jason Wu, Self-Portrait, Mary Katrantzou… Daha saymalı mı? Bir çok moda markasının podyumlarını puantiye bastı.

Hal bu olunca da sokakların en havalı stillerini puanlar bürüdü!

‘İşte geldim, buradayım, puantiyede ustayım!’ diyebilmeniz için birkaç stil tüyom ve mağazalardan önerilerim var.

Yukarıdaki örneklerde olduğu gibi baştan ayağı beneklere bürünmek elinizi ayağınızı karıştırıyorsa ve benim gibi desenler ve renkler konusunda elini korkak alıştırmış olanlardansanız, gelin basite kaçalım!

Modayı yakalayayım, hatta ofise taşıyayım derseniz, tüyo basit: Sadece bir parçayı puantiyeli, diğer parçaları sade seçin! Puantiyeli bir bluz ve düz renk bir pantolon veya hafta sonlarında jean ideal. Puantiyeli bir kalem etek de harika seçim bence (kalçanız geniş değilse) Üstüne klasik bir beyaz gömlekle elegant duracaktır. Tek parça giyer çıkarım diyenlere ise mağazalarda onlarca punatiyeli elbise var. Puantiye elbisemde olsun isteyenler yaşadı!

Hadi gelin stili bir adım ileri taşıyalım. Yırtmaçlı uzun bir etek, balon kollu gömlek ve irili ufaklı puantiyeler ile kombinlerinizi cesurlaştırmaya ne dersiniz?

Veya rengarenk seçimler?

Bu kombinler fazla komplike geldiyse, daimi kurtarıcımız aksesuarlar ne güne duruyor?

Puantiyelerden plajda bile kaçamayacağımızı hatırlatıyor, gözlerimizin puan görmeye alışmasını öneriyorum.

Konu ile ilgili “daha fazla” bilgiye aşağıdaki yazılardan da ulaşabilirsiniz:Zehra Elif Zevulun

Elif, ODTÜ İşletme ve University of Illinois Chicago MBA mezunudur. Uzun yıllar, uluslar arası şirketlerin pazarlama departmanında çalıştıktan sonra 2007 yılında moda internet sitesi, Zelfist.com’u kurmuştur. Website, sosyal medya ve Zelfist Youtube kanalının 300.000’e yakın takipçisi bulunmaktadır. Bu süreç içerisinde Elele Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmenliğini yürütmüştür. Hepsiburada’da Moda İletişim Müdürü...BLOOM SHOP