Romantizmin ve tutkunun en önemli tetikleyicilerinden biri de bulunduğunuz ortamın ambiyansı! İster evde ister dışarıda olsun, romantik bir gece geçirmek istediğinizde tercih edeceğiniz ortam loş ışıklı, dekoratif ögelerin yer aldığı, güzel kokulu, özenli ve hoş bir ortam olacaktır.

Uzun ilişkilerin en yaygın kaygısı olan “tutkuyu kaybetme” korkusu, uygulayabileceğiniz pek çok ufak püf noktasıyla ilişkinizi teğet geçebilir. Kendiniz için uygulayabileceğiniz birçok romantizm detayı olduğu gibi yatak odanız için de birbirinden farklı yöntemler mevcut. Öyleyse gelin 12 dekorasyon önerisi ile odanızı daha davetkar, hoş ve romantik bir ambiyansa kavuşturalım!

Cinsellikte tutku ve romantizmi arttıracak 12 dekorasyon önerisi

1. Ateş elementleri

Tutkunun gücünü sembolize eden ateş, yatak odasında pek çok çağrışımla birlikte kullanılabilir. Mumlar, yağ lambaları, ışık detayları, kullandığınız eşyaların renk seçimleri gibi pek çok detayda ateş simgesini ön plana çıkarabilirsiniz. Kırmızı, maskulen ve feminen gücü temsil eden en kritik renktir.

Ancak, aynı zamanda bu odada uyuyacağınızı da aklınızdan çıkarmamanız gerek. Bu yüzden çok canlı bir kırmızı yerine bordo gibi daha soğuk bir rengi tercih edebilirsiniz.

2. Fotoğraflar

Yatak odanızda ebeveynlerinizin, çocuklarınızın, kuzenlerinizin fotoğraflarını bulundurmamanızı tavsiye ediyoruz. Göze takılan fotoğraf detayları, çiftler arasındaki romantizmi olumsuz yönde etkileyebilir. Aile ve arkadaş fotoğrafları için yatak odasın dışında evinizin herhangi bir alanını tercih edebilirsiniz.

3. Duvar dekorları

Aile fotoğrafları yerine, partnerinizle birlikte seçebileceğiniz estetik bir tablo, duvar fotoğrafı veya süsü daha estetik görünümlü bir oda ambiyansı yakalamanıza yardımcı olabilir.

4. Kullandığınız objeler

Odanızdaki objelerin tek başına duran eşyalar olarak görünmesinden ziyade çift görünümünü çağrıştıran nesneler olmasına dikkat etmelisiniz. İki yastık, iki aynı stilde lamba, iki büyük mum gibi detaylar birliktelik fikrini harekete geçirir.

5. Başucu eşyaları

Feng Shui’ye göre kadının libidosunu arttıran kırmızı desen, yatak odasında yatak yanlarına konumlanmış komodinlerin üzerinde kullanılacak eşyalar için tercih edilebilir. Özellikle kadının yattığı tarafta kırmızı bir detay hoş bir ambiyans yaratacaktır.

Bakır renkli objeler ve metalik renkler erkekliği ve erilliğin özünü temsil eder. Bu nedenle erkeğin yattığı taraftaki komodinin üzerinde bakır renkli bir eşya ya da detay tercih edilebilir.

6. Dairesellik

Son zamanlarda modern dekorasyon örneği olarak çizgisellik iç mekanlarda sık sık kullanılmaya başlandı. Çizgisellik maskulenliği temsil eden bir hareket biçimidir. Feminenliği temsil eden hareket ise kıvrımsallıktır.

Bu nedenle yatak odanızda eşitlik ve uyumluluk yakalamak için çizgi dekorlar tercih ederken araya mutlaka kıvrımsal, eğrisel detaylar da katmaya özen göstermelisiniz.

7. Özel alan

Yatak odanızda size gündelik işlerinizi hatırlatacak eşyalar barındırmaktan uzak durmanız gerekir. Evrak çantası, kağıtlar, ortada duran iş kıyafetleri, faturalar gibi nesneler odanızın rahatlamaya ve nefes almaya yarayan özel alan psikolojisini kötü yönde etkiler ve çiftlerin birbirine odaklanmasını zorlaştırır.

8. Koku

Aromatik kokular, seviyorsanız tütsüler ve kokulu mumlar odanızın havasını canlı, taze ve ferah bir hale getirerek yatak odası ambiyansınız için ciddi bir fark yaratmaya birebir.

9. Elektronik cihazlar

Bilgisayarınız, cep telefonunuz, tabletiniz yatak odanızın dışında kalması kaliteli ve ilgili bir beraberliğin en önemli kurallarından biri olabilir. Aynı zamanda, uyuduğunuz odada elektronik cihaz bulundurmamak sağlığınız ve uyku kaliteniz için de oldukça önemlidir.

10. Müzik

Odanızda mutlaka ufak bir hoparlör bulundurmaya özen gösterin. Romantik dakikalarınızda size kısık sesli, düşük tempolu, romantik bir müzik eşlik edebilir.

11. Taşlar

Yakut ve lal gibi doğal taşlar odanızın enerjisini güzelleştirerek ve dekorasyona ayrı bir hava katarak romantizm ve tutku dolu ambiyansın yükselişe geçmesine yardımcı olur. Başucunuzda bu taşlardan oluşturulmuş dekoratif nesneler tercih edebilirsiniz.

12. Bitkiler

Hassas, hoş görünümlü, güzel kokulu canlı bitkiler odanızda doğal ve ferah bir görüntü yaratır. Yatak odanız için özellikle orkideyi tercih edebilirsiniz. Orkideler, hoş ve sade bir görüntü uyandırarak odanıza romantik bir hava katmaya yardımcı olabilirler.

BLOOM SHOP