YAZAN: MİRAY AKIN

Bütünsel bir güzellik anlayışı ile cildinizi, saçınızı ve vücudunuzu şımartmaya hazır olun! İşte saç, cilt ve vücut bakımınızı 5 adımda canlandırmanın yolları.


1. Yüz bakımı

Özellikle soğuk havalarda cilt kurumaya daha meyilli olur. Bu sebeple cildinizi düzenli olarak derinlemesine nemlendirin. Cildinizin su rezervlerini doldurduğunuzda yaşlanma belirtilerinin gözle görülür düzeyde azaldığını ve cilt dokunuzun parlak ve canlı bir görünüm kazandığını fark edeceksiniz. Aloe, hyalüronik asit ve gliserin, suyu çeken moleküller içerir. Bu sebeple bu bileşenleri içeren nemlendiricileri radarınıza almayı deneyin.

INSIDE OUT
Everday Cream Günlük Nemlendirici Krem
KEŞFET

Nemlendiricilerin yanı sıra haftada birkaç kez peeling yapmak ölü derileri cildinizden nazikçe uzaklaştırmanızı ve daha yumuşak ve gözeneksiz bir cilde kavuşmanızı sağlayabilir. Yaşlanma belirtileri ile savaşırken cildi neme doyuran canlandırıcı cilt bakım serumlarını, yağlarını ve koyu leke görünümlerini azaltacak aydınlatıcı kremleri de cilt bakım rutininize dahil etmeyi ihmal etmeyin.

MİSBAHÇE
Aydınlatıcı Leke Karşıtı Konsantre
KEŞFET
MIZON
Hyalüronik Asit Serumu
KEŞFET
AROMATICA
Canlandırıcı Biberiye Toniği
KEŞFET

2. El, ayak ve vücut bakımı

Besleyiciliği yüksek, sıkılaştırıcı etkiye sahip el ve ayak bakım kremleri, cildinizin beslenmesine ve nemlenmesine yardımcı olur. Özellikle hafif yapıdaki kremleri tercih ederek yapışkanlık hissi ile de mücadele edebilirseniz. Vücut bakım rutininize biraz daha zaman ayırmak isterseniz ovma setlerini tercih edebilirsiniz. Kuru cilde uyguladıktan sonra ılık bir su ile durulayabileceğiniz ovmalar, cildinizi canlandırmaya, pürüzsüzleştirmeye ve duru bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır.

HOMEMADE AROMATERAPİ
Arındırıcı El & Ayak Ovma Seti
KEŞFET

Ayaklarınıza ve ellerinize hafif hissettirirken nemlendirici, besleyici ve arındırıcı özellikleri ile ruhunuzu mutlu edecek günlük balsamları her an yanınızda taşıyın. Sadece el ve ayak bakımında değil vücudunuzda da kullanabileceğiniz ovmalar ve kremler ile vücudunuzu pürüzleştirirken esnekliğini koruyun.

Vücut bakımında ise bacak, kol, kalça ve karın bölgelerinden başlayarak vücudun merkezine doğru cildinize hafif baskı uygulayarak yapabileceğiniz masajlar ve onlara eşlik edecek masaj aletleri ile de vücudunuzu detoksifiye edebilir ve sıkılaştırabilirsiniz.

BLUSH
Kahve Vücut Peelingi
KEŞFET
ABTIRA GARDEN
Orange Bergamot Vücut Ovması
KEŞFET
MINERGY
Tri Flo Lenfatik Masaj Aleti
KEŞFET

3. Dudak bakımı

Antioksidan açısından zengin faydalı yağ ve mineraller içeren balmlar, ovmalar ve dudak bakım kremleri ile dudaklarınızı koruyun ve nemlendirin. Pürüzsüzleştirici yapıları ile anında daha canlı bir ifadeye kavuşmanıza neden olacak dudak bakım kitleri, yumuşak ve rahatlamış dudak görünümleri ile sizi şımartacak.

GÜLSHA
Güllü Dudak Bakımı
KEŞFET
ABTIRA GARDEN Pomegranate Coat Narlı Dudak Ovması
KEŞFET
ABTIRA GARDEN
Pomegranate Coat Narlı Dudak Balmı
KEŞFET

4. Saç bakımı

Saçların ruh hali üzerinde önemli bir etkisi olduğu yadsınamaz. Kötü saç gününden kurtulmak ve doğal bir ışıltıyla parlayan saçlara kavuşarak modunuzu yükseltmek için saç bakım rutininize saç uçları için özel olarak geliştirilen bakım serumlarını dahil edin. Doğal yağlarla zenginleştirilen bakım serumları yıpranmış ve cansız saç uçlarını yeniden yapılandırmaya yardımcı olurlar. Bol miktarda yağ asidi içeriyor olmaları sebebiyle nemsiz saçların yeniden neme doymasına da destek olurlar.

ABTIRA GARDEN
Lily Saç Uçları İçin Bakım Serumu
KEŞFET

Saç tellerine hacim ve esneklik kazandıracak ürünlere de saç bakım rutininizde şans tanıyın. Daha doğal, parlak ve canlı saçlar için saç tellerini ağırlaştıran formüller yerine Hindistan cevizi yağı gibi saçı neme doyuran doğal ve hafif ürünleri kullanarak, saçlarınızın yumuşamasını ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını sağlayın.

Bunun yanı sıra duş esnasında daha az şampuanla daha etkili sonuçlar doğuracak ürünleri banyo rutininize dahil edin. B5 vitamini ve biotin gibi saçın temel proteinlerinden biri olan keratin üretimini arttıran bileşenlerce güçlü şampuanları tercih edin. Saç derisine ve saç köklerine besin sağlayacak olan bu bileşenler sayesinde saçınızı nemlendirirken parlaklığını da arttırabilirsiniz.

AROMATICA
B5 Vitaminli Güçlendirici Şampuan
KEŞFET
POSITIVE ZERO
Mastix Square Bio Katı Form Saç Kondisyoneri
KEŞFET
HOMEMADE AROMATERAPİ
Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı
KEŞFET

5.Bikini bölgesi bakımı

En az yüzümüz kadar hassas bir deriye sahip olan bikini bölgesi, vücudumuzun diğer bölgeleri kadar ilgiyi hak ediyor. İster tüy alıyor ya da almayı tercih etmiyor olun batık, tahriş ve diğer rahatsız edici durumlarla karşı karşıya kalmamak için konforlu hissetmenizi sağlayacak sağlıklı rutinleri uygulayın. Cildi nemlendirecek, gerginleşen cildin rahatlamasına destek verecek tıraş bakım sonrası kitlerini ve kremlerini veya çay ağacı gibi enfeksiyonların önüne geçecek ürünleri radarınıza alın.

AROMATICA
Çay Ağacı Toniği
KEŞFET

HOMEMADE AROMATERAPİ
Tıraş Sonrası Bakım Kremi
KEŞFET

ABTIRA GARDEN
Blue Cypress + Blue Moon Tıraş Sonrası Seti
KEŞFET


Miray Akın

1994 yılında Ankara'da doğan Miray, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Ardından Hacettepe Üniversitesinde Pazarlama üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. İnsan ve hayvan haklarına olan ilgisi, onun birçok sivil toplum örgütünde aktif bir şekilde rol almasını sağladı. Kendisini yazı yazarak ifade eden biri olarak sözlerini kaleme dökmeye tutkun...BLOOM SHOP