YAZAN: MİRAY AKIN

Yoğun şehir hayatından uzaklaşmak için şehrin uzak bir tatil kasabasında hissettiren dokularını staycation ile yeniden keşfedin. En yeni tatil konseptlerinden biri olan staycation, zihninizi ve bedeninizi şarj etmek, enerjinizi yenilemek için konforu, gurme tatları ve eğlenceyi en yakınınıza getiriyor. Staycation’ın en iyi örneklerinden birini sunan Shangri-La Bosphorus, İstanbul’da Boğaz’ın ve şehrin tam ortasında, hayatın yoğunluğuna küçük bir mola vermek isteyenleri bu deneyimi yaşamaya davet ediyor.


Şehrin içerisinde kimi zaman monoton bir yaşam döngüsünün içerisine hapsolmuş hissediyor olabilirsiniz. Kaotik yaşam tarzından uzaklaşarak sürdürülebilir bir kaçamağın tadını çıkarmak bulunduğumuz ortamın titreşimlerini yükselten Feng-Shui felsefesi ile tasarlanan Shangri-La Bosphorus’a attığınız ilk adımla başlıyor.

Şehrinizde turist gibi hissedin

İstanbul’u bambaşka bir gözle görmek ve kadim sırlarla dolu tarihinin izlerini tıpkı bir turist gibi heyecanla takip edebilmek için Dolmabahçe Sarayı’ndan esinlenen mimarisi ile Shangri-La Bosphorus, dekorasyonunda Türk kültürünün birer simgesi olan parçalar, motifler ve sanat eserlerini sizlerin beğenisine sunuyor. Şehrin ortasında, İstanbul Boğazı’nın yanı başında konumlanan otel, iki kıtayı birleştiren Boğaz’dan aldığı ilhamla sakin ve dinlendirici mavi ve beyaz dokunuşları, her biri birer “saklı cennet” olan odalarına taşıyor.

James Hilton tarafından yazılan Lost Horizon – Yitik Ufuklar romanında sonsuz huzur ve mutluluğun mabedi olarak bahsedilen mistik vadiden isim ilhamını alan Shangri-La Bosphorus, sükünet dolu saklı cennetlerinde, kültürlerin buluşma noktası olan İstanbul’un eşsiz manzarasının dinginliğini, dekorasyondaki yumuşak dokular ve tonlar ile çağrıştırıyor.

Gurme tatlar ile bedeninize iyi bakın

Çin ve Türk kültürünün ortak eserlerini sunan Shangri-La Bosphorus’un, Çin-Kanton Mutfağı’nın en iyi örneklerini modern bir şekilde yorumlayan imza restoranı Shang Palace ile hayatın yoğunluğuna kısa bir mola verirken bedeninizi de gurme tatlar ile besleyin. İncili Gastronomi Derneği’nin 4 İnci Ödülü’nün ve Mutfak Dostları Derneği’nin En İyi Yabancı Konsept Restoran Ödülü’nün sahibi olan Shang Palace, Çinli şeflerden oluşan deneyimli mutfak ekibiyle damaklara unutulmaz anlar yaşatan lezzetleri, görsel bir şovu andıran sunumlarıyla bir araya getiriyor.

İmza lezzetler ile şehrin en özel gastronomi deneyimlerini sunan Shang Palace, siyah fungus mantarlı ördek salatası ve sarımsak soslu şehriye eşliğinde buharda pişirilmiş deniz tarağı gibi eşsiz lezzetlerinin yanı sıra şehrin tek temeli dövüş sanatlarına dayanan otantik bir çay servisi ile de misafirlerini büyülüyor.

Ruhunuzu ve bedeninizi Chi, The Spa ile şımartın

Shangri-La Bosphorus’daki staycation deneyimini sıradan bir hafta sonu olmaktan çıkarmak için vücudun farklı katmanlarına ulaşan ve geniş bir yelpazede sunulan rahatlatıcı masajları sağlığınıza yolculuk yapmak için deneyin. Zihninizi boşaltmak, cildinizi ve vücudunuzu negatif enerjiden arındırmak için bir rutin haline getirmek isteyeceğiniz staycation planınıza Shangri-La Bosphorus’un tüm terapilerini geleneksel iyileştirici Asya felsefesinden ilham alarak tasarladığı Chi, The Spa’yı dahil edin.

Huzur ve dengeyi kişiye özel bir deneyimle sunmak için efsanevi kayıp şehir Shangri-La’dan ilham alan Chi, The Spa, Asya’nın bedeni ve zihni dengeleyen, iyileştirici kadim ritüellerini Türk bakımları ile birleştiriyor. Doğu’nun ruh ve beden uyumunun yeniden kazanılması ilkesine dayanarak tasarlanan eşsiz masajların yanı sıra enfes kokan çiçeklerin özleriyle canlandırıcı yüz ve vücut bakım terapileri ile de toksinlerden ve şehrin bedeninize yüklediği stresten arının.Miray Akın

1994 yılında Ankara'da doğan Miray, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Ardından Hacettepe Üniversitesinde Pazarlama üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. İnsan ve hayvan haklarına olan ilgisi, onun birçok sivil toplum örgütünde aktif bir şekilde rol almasını sağladı. Kendisini yazı yazarak ifade eden biri olarak sözlerini kaleme dökmeye tutkun...BLOOM SHOP