Fotoğraf: Pinterest

Ev ortamında sosyalleşmenin son zamanlarda daha cazip hale gelmesi ve sıcak havaların da etkisiyle evlerimizin açık alanlarını şehrin en iyi teras partisine dönüştürmek istememiz bir tesadüf değil sanırım? Veranda, bahçe, balkon ya da teras gibi açık alanlarınızda vereceğiniz bir daveti stil sahibi bir partiye dönüştürmenize yardımcı olacak birkaç öneriyi derledik!

İhtiyaçlara uygun bir kokteyl barı

İdeal bir içecek barı; iyi stoklanmış, iyi düzenlenmiş ve herkesin kendi içkisini kolayca hazırlayabileceği şekilde olmalı. Barınızı geliştirmek için uygulayabileceğiniz bazı önerilerimiz var! Barınızda her daim taze limon dilimleri olması herkesi mutlu edecektir. Ayrıca kocaman bir buz kovasında sürekli buz bulundurmayı unutmayın. Daha şık bir görünüm için taze bitkileri ve meyveleri dekoratif olarak kullanabilirsiniz. Masada bir de lezzetli aperatif bulundurursanız; misafirlerinizin açlığından ya da susuzluğundan endişe etmeden siz de partinin tadını çıkarabilirsiniz!

Şık bir yemek masası

Terasta hazırladığınız akşam yemeği sofrası da, en az evinizin salonunda hazırladığınız masa kadar zarif olabilir! Konuklarınızın arkalarına yaslanıp rahatlamaları için rahat sandalyeler ya da yastıklar, seramik sofra takımları, kırılmaz cam bardaklar ve renkli masa örtüleri kullanın. Taze çiçekler, taze meyveler ve ahşap mutfak malzemeleriyle doğal, konforlu ve şık bir yemek masası yaratabilirsiniz.

Müziği unutmayın

Telefonunuzdaki müzik uygulamanızla güzel bir liste yapın, birkaç bluetooth hoparlör kullanarak dilediğiniz şarkıyı dinleyebilirsiniz.

Işıklandırmayı hafife almayın

Güneş battıktan sonra, iyi yerleştirilmiş ve iyi aydınlatan bir lamba kullanarak ortamın sıcaklığını koruyun. İyi bir aydınlatma, özellikle akşam yemeğinin olmazsa olmazıdır.

Böcekleri davet etmeyin

Böcekleri ve sinekleri uzak tutmak için elektrikli sineksavarlardan kullanın. Ayrıca esansiyel yağ difüzörleri kullanarak parti atmosferinizin her zaman taze kokmasını ve böcekleri sizden uzak tutmasını sağlayabilirsiniz.

Sevdiklerinizle birlikte keyifli bir yaz mevsimi geçirmenizi dileriz!

BLOOM SHOP