Wellness girişim ekosistemini büyütmeyi ve geliştirmeyi hedefleyen Wellpreneur’un ikincisi Live to Bloom küratörlüğünde, girişimci, yatırımcı ve stratejist Münteha Adalı’nın iş birliği ile Kalamış 39’da gerçekleşti!


Wellpreneur’un ikincisinde neler konuşuldu?

Wellness dünyasında, globalde ve Türkiye’de oluşan yeni büyüme alanlarını ortaya çıkarmak, sektöre yön verenleri ve yeni katılmak isteyen girişimcileri bir araya getirmek hedefiyle hayata geçirilen Wellpreneur davetinde; sektörün önde gelenleri, girişimciler, güzellik ve sağlık sektöründen isimler bir araya geldi.

İkincisi gerçekleşen Wellpreneur buluşmasında; Live to Bloom kurucusu Ceren Ceylan Ertaç, Arya Women Yatırım Platformu Kurucu Ortağı Münteha Adalı, The Estee Lauder Companies Türkiye Genel Müdürü İpek Ersavaş, sağlıklı yaşam platformu Life Club’ın Genel Müdürü Elif Elkin,  Digi Pano’nun Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Beril Koparal, Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. M.Zülküf Önal ve Arya Ventures’tan Sanem Tatlıdil Özal konuşmacı olarak yer aldı.

Ceren Ceylan Ertaç ve Münteha Adalı’nın moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte katılımcılar, wellness ekosistemi içerisinde bulundukları yer ile kendi hikayelerini paylaşırken iyi yaşam farkındalığını artırmak ve bu farkındalığı toplumun her kesimine taşımanın yolları üzerine konuştu.

Katılımcılar arasında bulunan, The Estee Lauder Companies Türkiye Genel Müdürü İpek Ersavaş, günümüzün değişen güzellik algısı ile güzellik ve wellness kavramının birbirine olan etkisine ve trendlere değindi. Kadın girişimciler ve yatırımcılar ile başarılı hikayeler yaratmayı amaçlayan kadın yatırım platformu Arya Ventures’tan Sanem Tatlıdil Özal, başarılı bir girişimi ve girişimlerin büyüme yolculuğunun adımlarını katılımcılar ile paylaştı. Sağlıklı yaşam yolculuğunda kullanıcılara kendilerine özel hizmetler sunan sağlıklı yaşam platformu Life Club’ın Genel Müdürü Elif Elkin, önleyici sağlık yaklaşımı ile yeni platformların wellness dünyasına etkilerinden bahsetti. Uzun yıllardır sağlık sektörünün farklı alanlarında çalışmalar yürütmüş, iyi yaşam çözümleri sunan Digi Pano’nun Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Beril Koparal, önleyici sağlık yaklaşımında takviyelerin önemine değindi. Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. M. Zülküf Önal ise katılımcılara, beyin sağlığını desteklemenin ve geliştirmenin yollarına dair ipuçları verdi.

BLOOM SHOP