YAZAN: ECE ÖZEL
In partnerhip with Wings

Belirsizliklerle, bazen iyi bazen kötü sürprizlerle dolu yaşamlarımızda tolerans seviyemiz de en az hayatın kendisi kadar inişli çıkışlı olabiliyor. Yaşama karşı toleransımızı yükseltebilmek aslında bize hayatla başa çıkma yeteneğini kazandırıyor. Kendinize, çevrenize, karşı karşıya geldiğiniz olaylara ve durumlara yüksek tolerans seviyesi ile yaklaşmak yaşam kalitesini yükseltecek düzeyde hayat değiştirici bir deneyim. Bu deneyime giden yol ise aslında iç dünyanızın tamamını uçtan uca ele alacağınız bir süreçten geçiyor. İşte yaşama karşı toleransımızı yükseltebilmenin yolları!


Meditasyon rutinleri oluşturun

Meditasyon; bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu sakinleştirerek sizi dengede tutacak bir deneyim. Deneye yanıla size uygun olanını bulacağınız meditasyon pratiklerini rutininize katmayı denemelisiniz! Meditasyon, anda kalmanızı sağlayarak hislerinize, aklınızdan geçen düşüncelere yakından bakma şansı verir ve bu sayede daha sağlıklı ve net bir zihne ulaşmanızı sağlar. Zamanla geliştireceğiniz bu farkındalık, hem stresli durumlar ile başa çıkmanızı kolaylaştıracak hem de bakış açınızı genişleterek ihtiyacınız olan yüksek toleransı elde etmenize yardımcı olacak.

Unutmayın ki ‘’Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.’’

Ünlü filozof Herakleitos’un da dediği gibi değişmeyen tek şey değişimin kendisi… Günümüz dünyasında belirsizlikler her yeri sarmış durumda. Bazen iyi olduğu kadar kötü gördüğümüz şeyler de gelip geçici. Yaşama karşı toleransımızı yüksek tutabilmenin bir yolu da bu değişimleri kabullenerek kendimizi dinamik tutmak ve ayak uydurabilmek. Hayatınızdaki iyi yönde gelişmiş değişimlere odaklanabilir, bu değişimleri ve etkilerini sakince ele almayı deneyebilirsiniz.  

Kararsızlıklarınız konusunda bekleyin ve görün!

İş hayatınız, sosyal ilişkileriniz, romantik ilişkiniz ya da kendinizle ilgili konularda ortaya çıkan sorulara cevap bulabilmek, herhangi bir konuda karar verebilmek bazı zamanlar sizi oldukça zorlayabilir. Siyah ya da beyaz net bir sonuca varmanız gereken konular tolerans seviyenizi de oldukça düşürebilir. Beatrice Hunter, Kanser Araştırma Enstitüsü (BHCRI) üyesi ve bilim insanı Dr. Robichaud bu durumlar gün yüzüne çıktığında “Bekle ve Gör” yaklaşımını uygulamayı öneriyor. Endişeli ve kaygılı zihninizin size o an söylediklerini bir plan çerçevesine oturtun. Bu planı ister yazın ister detaylıca düşünün ama ertesi gün olana kadar bekletin. Ertesi gün tekrar gözden geçirin. Gerçekten iyi bir fikirse ertesi gün de iyiliğini korur!

Sabırlı olmaya çalışın

Hayatınızda olup biten ortasında olduğunuz durumlara karşı sabırla yaklaşmaya çalışın. Sabırlı olmak ve sabırla hareket etmek, yaşama karşı yüksek bir tolerans geliştirmek için oldukça önemli. Düşünmeden tepki vermek, hareket etmek yerine olayları sabırla iyice analiz ederek dinlemek, görmek iyi ve huzurlu bir noktada olmanıza zemin hazırlayacaktır. Sabırlı olmak aynı zamanda anlayışlı olmanızı sağlar ve böylece hem kendinizle hem de dış dünyayla daha iyi bir ilişki kurmanıza ön ayak olur.

Kendi gücünüzü es geçmeyin!

Beklediğiniz gibi gitmeyen, canınızı sıkan durumlar karşısında unutmayın ki zihniniz ve bedeniniz üzerinde kontrol sahibi olan sizden başkası değil. Bu kontrolü ve gücü unutmadığınız sürece aslında hiçbir şey sizi olumsuz ya da istemediğiniz sonuçlar doğuracak şekilde davranmaya itmeyecektir. Bu nedenle kendi gücünüzü, hislerinizi ve kararlarınızı es geçmeyin! Kontrolünüz dışı olan durumlar söz konusu olduğunda bunun herkes için geçerli olduğunu düşünerek kabul edin.

Düşüncelerinizi esnetin

Esnek düşünebilmek, bir şey hakkında yeni, farklı ya da hiç duyulmamış bir şekilde düşünebilme halidir. Bu düşünce biçimine, yeteneğine sahip olmak; hayatınızdaki yeniliklere açık olmak, problemlere çözüm üretmek ve hayatta durduğunuz alanı genişletmek konusunda size yardımcı olarak hayatla başa çıkma kapasitenizi yükseltmenizi sağlayacak.


Yenilenen Wings ile hayatınıza değer katmaya, alışveriş keyfini ayrıcalıklara dönüştürmeye hazır mısınız? Siz de Wings’in ayrıcalıklı dünyasına katılmak ve size özel programlarını incelemek için link üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz! Ece Özel

İstanbul’da doğan Ece, İtalyan Lisesi’ni bitirdikten sonra Milano’da Catholic University of Sacred Heart Üniversitesi'nin Medya İletişim bölümünden mezun oldu. Kendisini en iyi yazı yazarak ifade ettiğini keşfetmesiyle okumaya ve yazmaya olan ilgisi artan Ece, Live to Bloom’da editörlük yaparak okumak, yazmak ve paylaşmak konusunda heyecanına heyecan katıyor....BLOOM SHOP