Yeni haftaya girerken yüzünüze tebessüm koyacak, yaz günleri kadar sıcak iyi yaşam haberlerini sizler için derledik. İşte 12 Temmuz haftası Summer News & Trends!


Emma Watson ve Thandiwe Newton gibi isimler kadınlara karşı çevrimiçi istismar pandemisine son verilmesini istiyor.

Emma Watson, Thandiwe Newton, Gemma Chan ve Jess Phillips gibi ünlü isimler Paris’te düzenlenen Birleşmiş Milletler Nesil Eşitlik Forumu’nda çevrimiçi kadın tacizine dikkat çekmek üzere bir mektup yayınlandılar. Mektupta bu durumu “çevrimiçi bir salgın hastalık” olarak değerlendiren isimler, Facebook, Google, Twitter ve TikTok gibi sosyal ağları da çevrimiçi tacize son vermek adına harekete geçmeye davet ettiler.

Kaynak: Vogue UK

İnekler plastik kirliliğine çözüm olabilir. 

Viyana’daki Doğal Kaynaklar ve Yaşam Bilimleri Üniversitesi, Avusturya Endüstriyel Biyoteknoloji Merkezi ve Innsbruck Üniversitesi’nden araştırmacılar, plastik kirliliğine beklenmedik bir çözüm bulmuş olabilir. Yaptıkları çalışmada ineklerin midelerinde bulunan enzimlerin geri dönüştürülmesi zor plastiği parçalayabilecek olduğunu belirten araştırmacılar, böylelikle yaygın olarak kullanılan plastik poşetler, şişeler, tekstil ürünleri ve gıda ambalajlarının doğaya vereceği zararın minimuma indirilebileceğini dile getirdiler.  

Kaynak: CNN

Jennifer Aniston ekmek yeme korkusunu yendiğini ve artık huzurlu olduğunu açıkladı.

Özellikle Friends dizisindeki Rachel karakteriyle akılları kazınan ünlü oyuncu Jennifer Aniston, kilo almamak adına ekmek yemekten uzun bir süredir korktuğunu ancak bu korkusunu yendiğini açıkladı. “Kendime bir mola vermeye başladım. Makarna, sandviç yememe izin verdim,” diyen oyuncu ölçülü olduğu sürece bir şey yemekten korkmamak gerektiğinin altını çizerken artık kendisini huzurlu hissettiğini de belirtti.

Kaynak: The Cut

Yeni Zelanda’da yürürlülüğe konan yeni yasaya göre hamilelik sırasında kayıp yaşayan kadınlar ve partnerleri ücretli hamilelik izinlerini kullanabilecek.

Hamileliğin herhangi bir anında bebek kaybı yaşayan kadın ve partnerlerine bu zorlu dönemi atlatabilmeleri için 3 gün ücretli hamilelik izni veren yasa ile Yeni Zelanda Dünya’da ilke imza atıyor. Bu gibi yasalar başka ülkelerde; İngiltere, Avusturalya’da daha önceleri yürürlülüğe konmuşken Yeni Zelanda’yı diğerlerinden ayıran nokta hamileliğin bitimine herhangi bir hafta sınırı koymaması oluyor.

Kaynak: NY Times

Birçok Hollywood ünlüsü hayat kalitelerini yükseltmek için geleneksel kupa çekme tekniğinden yararlanmaya başladı.

Geleneksel Çin Tıbbı’nda yaygın olarak kullanılan, diğer Doğu kültürlerinde de uzun seneler yer bulmuş kupa çekme tekniği Hailey Bieber, Jennifer Aniston gibi Hollywood ünlülerinin yeni gözdesi haline geldi. Merkezinde yaşam enerjisi Çi’yi iyileştirmek, kasları gevşetmek ve lenfatik drenajı desteklemek olan bu teknik aynı zamanda enflamasyonu azaltıyor ve içten dışa güzellik sağlıyor.

Kaynak: British Vogue

Jennifer Aniston uzun senelerdir her sabah güne “Kahve, kolajen, meditasyon” ile başladığını paylaştı.

Her sabah uyanır uyanmaz meditasyon yapan ve günlük tutan Aniston daha sonra “ayılmak” için kahvesini ve kolajenini içiyor. 3 köpeğini gezdirmeye çıkaran Aniston güne başladığı ilk saatlerde hiç bir elektronik cihaza; sosyal medya, emailler, aramalara bakmıyor.

Kaynak: Forbes

Britney Spears’in babasının hukuksal varisliğinin sona erdirilmesi için açtığı davada hakim Spears’in isteğini reddetti.

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Spears ve avukatlarının babasının hukuksal varisliğinin sona erdirilmesi için yaptığı başvuru haziran ayında başlanan görüşmeler sırasında hakim tarafından reddedildi. Şu an için hala hukuksal varisi babası olan Spears’in şok edici açıklamalarından sonra hakim bir başka kişiyi daha hukuksal varis olarak atamıştı. 14 Temmuz’da yeniden görüşülecek olan bu karar için hukukçular karamsar yaklaşıyor. Spears’ın varislik anlaşmasının oldukça kompleks ve çıkabilmesi hukuken zor bir yapıda olduğuna dikkat çekiyorlar.

Kaynak: The Guardian

BLOOM SHOP