FOTOĞRAF: @dontbeafool
YAZAN: MİRAY AKIN

Güneş ışınları, deniz ve kum derken yazın yorulan ve yıpranan cildinizi canlandırmak ve eski ışıltısını kazandırmak için güzellik rutininizin yardım çağrısına kulak verin. 6 adımda sonbaharda cilt bakımı hakkında bilinmesi gerekenleri keşfedin!


Yoğun nemlendiriciler

Soğuk havalarda cildinizin neme duyduğu ihtiyaç artıyor. Bu sebeple yazın kullandığınız ince formüllü nemlendiriciler yerine daha yoğun formüllere yönelin. Homemade Arometerapi’nin Yoğun Nemlendirici Kremi ile cildinizin susuzluğunu giderebilir, daha canlı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

HOMEMADE AROMATERAPİ
Yoğun Nemlendirici Yüz Kremi
SATIN AL

AROMATICA
Çay Ağacı Köpük Temizleyici
SATIN AL

Canlandırıcı temizlik

Sıcak yaz günlerinin ardından yıpranan cildinizi derinlemesine temizlemek ve belirginleşen gözeneklerinizi tıkanıklara karşı korumak için hafif formüllü yüz temizleyicilerini radarınıza alın. Aromatica’nın Çay Ağacı Köpük Temizleyicisi ile cildinizde biriken yağı uzaklaştırabilir, gözeneklerinizin tıkanmasını önleyebilirsiniz.


Hafif formüllü SPF’ler

Cilt bakımının dört mevsim için geçerli bir kuralı varsa o da etkili güneş koruyucular. Yazın kullandığınız ağır yapılı güneş kremlerinin yerine ultra hafif yapısı ile Epique Switzerland‘ın cildinizi bulutların arkasına gizlenen güneşe karşı korurken, nemlendirecek Antioksidan Etkili Güneş Koruma Kremini alışveriş sepetinize atabilirsiniz.

EPIQUE SWITZERLAND
Antioksidan Etkili Güneş Koruma Kremi
SATIN AL
ABTIRA GARDEN
Viridian Dengeleyici Yüz Serumu
SATIN AL

Besleyici serum ve yağlar

Her ne kadar akneye eğilimli ciltlerin en büyük korkularından biri yüz yağları olsa da gözenekleri tıkamadan, cildi besleyen ve cilt bariyerini güçlendiren serum ve yağlar, parlak ve canlı bir cilt için olmazsa olmazlar arasında. Abtira Garden’ın Viridan Dengeleyici Yüz Serumu ise cildinizi sebuma karşı dengeleyip rahatlatmak için göz atmanız gereken ürünlerden.


Nem maskeleri

Sonbaharda cilt bakımı denildiğinde akla gelen ilk ürünlerden biri nem bombası maskeler. Kuruluk ve yaşlanma belirtileri ile savaşan nemin fazlasına kim hayır diyebilir ki? Eğer siz de bu soruya evet diyenlerdenseniz Foreo’nun ultra ince mikro-fiberden üretilen H2Overdose Maskeleri cildinizin doğal nem bariyerini yenilemek için sizleri bekliyor. Daha pürüzsüz ve esnek bir cilt ise beraberinde bonus olarak geliyor.

FOREO
UFO H2Overdose 6’lı Maske
SATIN AL
MIZON
AHA Cilt Lekelerine Karşı Peeling Serumu
SATIN AL

Arındırıcı etkili peelingler

Yazın daha etkili olan güneş ışınları cildin lekelenmesine ve renk eşitsizliklerinin ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu sebeple cilt dokusunu yenileyip, lekelerle savaşan peeling’ler, cildinizi arındırmak için sizleri bekliyor. Hiperpigmentasyon ve cilt lekeleri için özel olarak üretilen Mizon’un AHA 8% Cilt Lekelerine Karşı Peeling Serumu ise hafif formülü ile cildinizi rahatlatırken, yazın yorulan cildinizi yeniliyor ve besliyor.
Miray Akın

1994 yılında Ankara'da doğan Miray, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Ardından Hacettepe Üniversitesinde Pazarlama üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. İnsan ve hayvan haklarına olan ilgisi, onun birçok sivil toplum örgütünde aktif bir şekilde rol almasını sağladı. Kendisini yazı yazarak ifade eden biri olarak sözlerini kaleme dökmeye tutkun...BLOOM SHOP