YAZAN: MİRAY AKIN

Sabah uyanıp aynaya baktığınızda, neme doymuş ve parlak bir cilt ile güne başlamayı istiyorsanız işte 6 adımda gece bakım ritüeli!


Cildinizi derinlemesine temizleyin

Gece bakımının en kritik adımlarından biri temizlik. Gün içerisinde cildinizde biriken kiri, tozu ve makyaj kalıntılarını derinlemesine temizlemek için Aromatica’nın turunçgillerden güç alan Portakal Şerbeti Temizleyicisini deneyebilirsiniz. Ciltteki yağ üretimini dengeleyen ve ciltten kirleri arındıran bu balm temizleyici ile cildinizi uykudan önce şımartın.

AROMATICA
Portakal Şerbeti Temizleyici
KEŞFET
MIZON
Sıkılaştırıcı Kolajen Göz Kremi
KEŞFET

Göz çevrenizi ihmal etmeyin

Yaşlanma süreci ile birlikte artan göz çevresindeki ince çizgileri minimize etmek için gece bakım rutininize göz çevreniz için özel olarak üretilen göz kremlerini ekleyebilirsiniz. Mizon’un Sıkılaştırıcı Kolajen Göz Kremi içerisindeki konsantre kolajen ile göz çevresindeki kırışıklık ve ince çizgiler ile mücadele eder. Aynı zamanda cildin nemlenmesini ve yatışmasını sağlar.


Besleyici serumlar ile yenilenin

Gece bakım rutininizin favori ürünlerinden biri olmaya aday olan besleyici serumlar, cildin en derin katmanlarına ulaşarak yenilenme ve onarılma süreçlerine destek veriyorlar. Gece boyunca cildin onarım sürecine destek vermek için özel olarak formülize edilen Gülsha Gece Gül İksiri, anti-aging etkili karışımı ile cildin elastikiyetini artırıyor, hyalüronik asit ile de sarkmalar ve kırışıklıklara karşı cildi güçlendiriyor.

GULSHA
Gece Gül İksiri
KEŞFET

ABTIRA GARDEN
Blush Elixir Aydınlatıcı-Leke Karşıtı İksir
KEŞFET

Cildinizi canlandırın

Cildinize enerjisini yeniden kazandırmak, ışıltı ile parlamasını sağlamak için gece bakım ritüelinize AHA ve BHA asitleri ile zenginleştirilen iksirleri dahil edin. Gözeneklerinizi açarken, hücre yenilenmesini de sağlayacak olan Abtira Garden Blush Elixir, Aydınlatıcı ve Leke Karşıtı İksir, içeriğindeki AHA ve BHA asitleri ile cildinizdeki ölü deri tabakasını pürüzsüzce temizleyecektir. Düzensiz cilt tonu ve leke gibi problemler ile de mücadele eden bu doğal iksiri, geceleri temiz cildinize uygulayabilirsiniz.


Uyku kalitenizi artırın

Şüphesiz cildinizin gece ile gündüz arasındaki ihtiyaçları birbirinden farklı. Gün içerisinde dış etkenlere maruz kalan cildinizi her ne kadar etkili bir gece bakım ritüeli ile canlandırıyor olsanız da kaliteli uyku kadar etkili bir adım yok. Özellikle cilt metabolizması gece çalışmaya başladığı için kaliteli bir uyku kadar cildinizi yenileyecek bir süreç olamaz.

UYKU KALİTESİ:
Uyku Kalitesini Artırmanın 6 Etkili Yolu
KEŞFET
EPIQUE SWITZERLAND
Yenileyici Gece Kremi
KEŞFET

Neme doyun

Gece susayan cildinizin susuzluğunu gidermek ve cildin nem bariyerini güçlendirmek için gece bakım ritüelinize nemlendirici gece kremlerini dahil etmeyi ihmal etmeyin. Epique Switzerland’ın cildin doğal yenilenme döngüsünü düzenlemek ve hızlandırmak için gece boyu çalışan Yenileyici Gece Kremi ile cildinizin su rezervlerini doldurun ve gece onarım süreçlerini hızlandırın.
Miray Akın

1994 yılında Ankara'da doğan Miray, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Ardından Hacettepe Üniversitesinde Pazarlama üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. İnsan ve hayvan haklarına olan ilgisi, onun birçok sivil toplum örgütünde aktif bir şekilde rol almasını sağladı. Kendisini yazı yazarak ifade eden biri olarak sözlerini kaleme dökmeye tutkun...BLOOM SHOP