İngiliz model ve oyuncu Emily Ratajkowski, güzelliğiyle hem kamera önünde hem de sosyal medyada pek çok kişiyi kendine hayran bırakıyor. Oynadığı kliplerin ardından 2014 yapımı “Gone Girl” filmiyle oyunculuk hayatına girerek daha çok tanınmaya başlayan Emily Ratajkowski’nin güzellik sırları arasında yatmadan önce uyguladığı gece bakımı ritüelleri var!

Bu ritüellerin hangi bakım uygulamalarından oluştuğunu ve güzel modelin ışıltılı cildinin sırlarını merak ediyorsanız birlikte Emily Ratajkowski ile gece bakımı ve güzellik sırlarına doğru kısa bir yolculuk yapalım!

Gece bakım ritüeli

Duş sonrası saç bakımı

Saçına mutlaka yoğun bir bakım kremi uyguladığını söyleyen Ratajkowski, saç tellerinin biraz daha bakıma ve neme ihtiyacı olduğunu düşündüğü günlerde maske uygulaması yapmayı ihmal etmiyor. Maske tercihi olarak Kerastase’in Masque Extentioniste Hair Mask ürününü sevdiğini belirtiyor.

Saç bakımı için ilaç ya da takviye ürün kullanmaktan hoşlanmadığını söyleyerek saç serumuyla uzun vadede saçlarına çok daha volümlü ve canlı bir görünüm kazandırabildiğini, hatta bu farkın çevresindekiler tarafından bile fark edilebildiğini anlatıyor.                                  

Cilt temizliği

Emily, günü ne kadar yoğun ve yorucu geçerse geçsin yüzünü günün kir ve tozundan arındırmadan asla uyumadığını belirtiyor. Eskiden yüzünü yıkamadan uyuduğu gecelere şimdilerde hayret ettiğini söyleyen 28 yaşındaki model, ileriki yaşlar için cildine yatırım yapmayı ihmal etmiyor.

Öncelikle makyajını çıkarıp daha sonra yüzünü çiçek aromalı ve peeling içerikli temizleyicilerle yıkıyor. Genellikle Kiehls’in Calendula Deep Cleansing Foaming Face Wash ürününü tercih ettiğini söylerken bu temizleyici ürünlerin günden güne farklılık gösterebildiğini, her gün aynı markayı veya ürünü kullanmadığını da söylemeden geçmiyor.

Dr. Barbara Sturm’un ürünlerini fazlasıyla beğendiğini söyleyen model, yüzünü ara ara Barbara Sturm Cleanser ve Barbara Sturm Facial Scrub ile temizlemeyi tercih ediyor. Köpük veya krem bazlı ürünlerin cildine bebeksi bir yumuşaklık kattığının da altını çiziyor.

Retinol

Her gece olmasa da cildinin ihtiyaç duyduğunu anladığı gecelerde retinol kremi kullanmayı sevdiğini belirten Emily, özellikle de Joanna Vargas Super Nova serumunu tercih ediyor. İçinde faydalı peptitler bulunan retinol, A vitamininin en saf hali olarak ciltteki kırışıklıklara, lekelere, ton farklarına iyi gelerek cilde taze bir görünüm kazandırıyor.

Nemlendiriciler

Cildi nemlendirmek, cildin su kaybını azaltmak ve cilt kuruluğunun önüne geçmek açısından oldukça önemli. Sağlıklı görünen ciltlerin sahip oldukları ışıltıya ulaşmalarındaki en önemli etkenlerden bir tanesi cildin doğru nemlendirilmesi.

Emily, cildini nemlendirmek için Dr. Barbara Sturm’un Face Cream Rich ürününü kullanıyor. Cildinin gerçekten çok kuru olduğunu düşündüğü geceler için ise tercihi yağ kıvamlı nemlendirici ürünlerden yana oluyor. Çok güzel koktuğu ve çok yoğun kıvamlı olmadığı için, Emily’nin favori yağ ürünü Sisley Black Rose Oil.

Yüz masajı

Son olarak, bir beauty roller yardımıyla cildine ve yüz kemiklerine masaj yaptığını belirten Emily, cildini canlı tutmak ve kan dolaşımını hızlandırmak için Nurse Jamie Uplift Massage Beauty Roller’ı tercih ediyor.

İlginizi çekebilir!

BLOOM SHOP