Yazın bakım rutinlerinin en önemli adımını güneşten korunmak oluşturur! En iyi güneş kremleri neler diye merak ediyorsanız sizin için hazırladığımız listeye mutlaka göz atın!

Neden güneş kremi kullanmaya ihtiyacımız var?

Güneş ışınları; UVA, UVB ve UVC olarak üçe ayrılır. Cildin dermis tabakasına kadar ulaşıp kanser oluşumuna neden olan ışınlar UVA, doğru saatte güneşlenmeniz halinde D vitamini sentezlenmesini sağlayan ışınlar ise UVB ışınlarıdır. UVC ışınları ozon tabakasını aşıp dünyaya gelemediği için problem teşkil etmez. Bu aşamada, başta cilt kanserine neden olan UVA ışınlarından korunmak adına güneşe maruz kaldığımız her an, yaz veya kış olması fark etmez, güneş kremi ile zararlı ışınlardan korunmamız gerekir. Yaz aylarında bütün vücudumuzu zararlı güneş ışınlarından korumak için kremlememiz gerekirken geri kalan dönemlerde sadece yüzümüzü korumamız yeterlidir. Çünkü en savunmasız ve güneşe maruz kalan bölgemiz yüzümüzdür. 

En iyi güneş kremleri

1. Skinceuticals Sheer Mineral UV Defense Spf 50

Skinceuticals markasının çoğu ürününü memnuniyet ile kullanıyorum. Ciltte ağırlık veya yağlanmaya neden olmuyor. Aynı zamanda makyaj altına da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

2. Heliocare Advanced SPF 50 Gel

Güneş korunma konusunda Heliocare en sevilen markalardan biri. Akne ve sivilce oluşumuna neden olmaması, ciltte yağlanma yapmaması ve çoğu dermatoloğun tavsiye etmesi nedeniyle bu marka da favori tavsiyelerim arasında yer alıyor.

3. Darphin Intral Environmental Lightweight Shield Spf 50 

Yüksek oranda bitkisel ve doğal içeriği nedeniyle Darphin’in hemen hemen bütün ürünleri çok seviliyor. İnce kıvamlı ve cilde ışıltı veren bu güneş kremi de kullanırken sizi mutlu edecek kremlerden biri.

4. Shieseido Expert Sun Protection Lotion Spf50+ For Sensitive Skın&Children

Yaz aylarında güneş ve sonrasında kullanmayı en sevdiğim ürünler Shieseido’ya ait. Spor yaparken de gözenekleri tıkamayan ürünlerini bittikçe yeniliyorum. Aynı şekilde makyaj altına da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

5. La Mer Creme De La Mer The SPF 50 UV Protecting Fluid

La Mer’in yenileyici ve yapılandırıcı içeriğini barındıran güneş koruyucu yüz kreminden memnun kalacağınıza eminim. Cildi güneşten korurken nemlendiren ve sakinleştiren ürün, cildin yaşlanmasını ve güneş lekelerini önlüyor.

Güneş ışınlarından kendinizi korurken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise ciltte soyma etkisi yaratan bakım ürünlerini kullanmamak. Yaz aylarında C vitamini, retinol, asit bazlı içeriklere sahip ürünlere ara verirseniz cildinizde lekelenme veya hassasiyete sebebiyet vermemiş olursunuz. Sağlıklı ve mutlu bir bahar dönemi dilerim.

İlginizi çekebilir!Simge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP