Doğal taşlar, evin içerisinde yalnızca iyileştirici özelliklerinden dolayı değil, görsel açıdan estetik olmaları sebebiyle de aksesuar olarak tercih edilmektedirler. Genelde oturma odalarında ve yatak odalarında, vaktinizi en çok geçirdiğiniz iç mekanlarda kullanılırlar. Gün içinde, taşları üzerinde taşımak isteyenler için ise kolye ve yüzük gibi takı formlarında işlenirler. Bu nedenle doğal taşları daha birçok farklı formda görmek mümkün.

Başlangıç için en iyi doğal taş hangileridir?

Aslında seçim tamamen size kalsa da yeni başlayanlar için en çok önerilenler arasında ametist, sitrin, aventurin ve beyaz kuvars yer alır.

Ametist

Negatif yükü emerek pozitif enerji ile dolmanıza yardımcı olur. Ayrıca çeşitli bağımlılıklara karşı dirençli olmanızı ve hedeflerinize giden yolda motivasyonunuzu korumanızı sağlar. Aynı zamanda iç dünyanızla bağlantınızı güçlendirir. Kalp rahatsızlıklarına, alerjilere ve göz sağlığına iyi geldiği söylenmektedir.

Sitrin

Sitrin de ametist gibi negatif enerji ve duygulardan arınmanıza yardımcı olur. Başarı taşı olarak da bilinen sitrin, motivasyonu arttırarak kişiye hedeflerine doğru yol almak için güç verir. Bu taşın temizlenmesine gerek yoktur.

Aventurin

Şans taşı olarak bilinen aventurin, doğada yeşil turuncu ve mavi renklerde bulunur. Zihinsel gücü arttırırken affedicilik, merhamet gibi duyguları da güçlendirir. Aynı zamanda para ve kariyer anlamında fırsatlar getirdiğine inanılır.

Beyaz kuvars

Rengi gibi berrak bir ruh-zihin sağlarken bedeninize denge getirir. Teknolojik cihazlardan yayılan radyasyonu emer. Pembe kuvars ise aşkla ve sevgi ile olan bağlantısından dolayı tercih edilen bir başka kuvars türüdür. Pembe kuvarsın kırık kalplere iyi geldiği inanılır. Ayrıca görsel olarak da oldukça çekicidir.

Genelde taşların cinsine bağlı olsa da çoğunu tene temas edecek şekilde taşımak etkilerini güçlendirmek için en bilinen yoldur. Kolye formunda takılabilir veya cepte taşınabilir. Örneğin sabit bir yere koymak istiyorsanız, radyasyon emme özelliğine sahip taşları bilgisayarınızın etrafına, uyku problemlerine ve anksiyeteye iyi gelen taşları ise baş ucunuza komodininizin üzerine koymak doğru bir tercih olacaktır.

Seçtiğiniz doğal taşı nasıl kullanmalısınız?

Taşınızı seçtikten sonra hayattan bu dönemde ne beklediğinizi belirleyin. Bir hedefiniz veya dileğiniz olsun. Taşı elinize alarak bu dileğe odaklanın. Bu şekilde taşın size hangi yolda yardım etmesini umuyorsanız, buna uygun olarak taşınızla bağlantı kurmuş olursunuz.

Taşı ilk aldığınız zaman ve aldıktan bir süre sonra, taşınızı kötü enerjilerden arındırmak için temizlemeniz gerekir. Bunun için tuzlu suda yıkama, güneş ışığında ve ay ışığı altında bekletme gibi seçenekler mevcuttur. Böylece taşınızı “sıfırlamış” olursunuz. Yeni hedeflerinizi belirlerken de, tüm potansiyel gücü ile size destek olmayı bekleyen bir taşınız olur. Taşınızı sıfırladıktan sonra hedeflerinizi yeniden belirtmeniz gerektiğini unutmayın.

Doğal taşlar kimler içindir?

Doğal taş onların enerjilerine inanan herkes içindir. Bazen ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz bir taş yerine başka bir taş sizi daha çok çekebilir. Bu iç sesi de dinlemek önemlidir. Bazen hisleriniz ya da vücudunuzdaki enerji, sizin için o anda en doğru taşı seçmenize yol gösterir. Öte yandan, hangisinin en doğru olduğuna kafa yormadan istediğiniz herhangi birini de almanız mümkün.

Sonuç olarak doğal taşlar, doğanın bir parçasıdır. Evinizdeki bir bitki gibi doğal taşlar da hiçbir zararı bulunmayan elementler olup etkilerine inanmasanız dahi dekoratif bir eşya olarak evinizi süsleyeceklerdir.

İlginizi çekebilir!

Kaynak: Elle UK, Positivity Blog

Fotoğraf: https://wuhaus.com/2018/01/29/moon-magic-how-to-create-rituals-around-the-cycle-of-the-moon/

BLOOM SHOP