YAZAN: MİRAY AKIN

Karakter özelliklerimizi belirleyen ve bizi biz yapan özgün detayları şekillendiren Güneş burcu, bilincimizin de bir yansıması olarak kabul edilir. Güneş burcumuzun bize eşsiz bir armağanı olan kişilik özelliklerimizi kabul etmek ve benliğimizi tümüyle benimsemek için burçlara göre tekrar edilmesi gereken mantraları derledik.


Koç burcu

Maceradan maceraya koşmayı seven ve hiç bitmeyen bir enerjiye sahip olan Koçları coşku kelimesi tanımlayabilir. Hayata iyimser bir gözle bakma eğilimi yüksek olan Koçlar, buna rağmen son derece kontrollü bir yapıya da sahiptir. Gücün her daim ellerinde olmasını isteyen bu sebeple de fazlasıyla otoriter bir tavır çizebilen Koçların biraz durup zihinlerini boşaltmaları için tekrar etmeleri gereken mantra:

“Yavaşla.”

Boğa burcu

Konforlu bir hayata olan tutkuları ile bilinen Boğaların kararlı ve köklerine bağlı bir tavrı olduğunu söylemek mümkün. Ancak bu yine de hedeflerine ulaşmak için mümkün olan en az çabayı gösterme arzularını değiştirmiyor. Boğaların içindeki gücü uyandıracak ve harekete geçmelerini sağlayacak mantra:

“Değişimi kucaklamalıyım.”

İkizler burcu

Sınırlandırılmayı sevmeyen ve özgürlüklerine düşkün burçlardan biri olan İkizler uyumlu yapıları ile tanınırlar. Konuşkan ve eğlenceli tavırları sebebiyle herkesle kolay bir şekilde anlaşabiliyor olsalar da içlerinde herkesi memnun etmeye yönelik bir arzu duyabilirler. Bu da zihinlerinin ve ruhlarının fazlasıyla yorulmasına neden olabilir. İkizler burçlarının bu duygular ile baş etmesi için tekrar etmesi gereken mantra:

“Hayatı yaşamaktan fazlasını yapıyorum. Onu kutluyorum.”

Yengeç burcu

Köklerine bağlı demek Yengeç burcunu tanımlamak için yeterli olmayacak olsa da onların son derece geleneksel ve bir o kadar da duygusal olduğu bir gerçek. Genellikle duyguları ile hareket ettiklerinden daha sonrasında üzülebilecekleri adımlar atabilen Yengeçleri, daha rasyonel davranmaya davet etmek için tekrarlamaları gereken mantra ise:

“Ben güçlüyüm.”

Aslan burcu

80’lerin disko ruhu Aslanların yüksek enerjisini tanımlayabilir. Tutkularıyla beslenen Aslanlar için gücü elinde tutmak her şeyden önemli olabilir. İlgiye ve onaylanmaya ihtiyaç duyan Aslanlar her ne kadar sahne ışıklarının her daim onları göstermesini istese de bu beğeni oyunları onları yorabilir. Başkalarının övgüsüne ihtiyaç duymadan kendileri ile gurur duymaları ve öz sevgiyi artırmaları için tekrar etmeleri gereken mantra:

“Kendimi bırakıyorum ve kendime bakıyorum.”

Başak burcu

Pratik zekaları, analitik tarafları ve son derece çalışkan olmaları ile bilinen Başaklar için mükemmeliyetçi demek doğru olabilir. Bu keskin yapıları ve her şeyde bir eksik aramaları sebebiyle kendilerini fazlasıyla yorabilir ve kendilerini eleştiri yağmuruna tutabilirler. Ayna ile barışmaları ve ara verip dinlenmeleri için tekrar etmeleri gereken mantra:

“Yeterliyim.”

Terazi burcu

Enerji dolu olan Teraziler, uyumlu ve sempatik tavırları ile tanınırlar. Bulundukları ortama kolay adapte olabilen Teraziler içinse mantık ve duygular arasında karar vermek zor olabilir. Kararsızlıkları ile başa çıkmak için tekrar etmeleri gereken mantra:

“Doğru kararı vermezsem, kararı doğru verebilirim.”

Akrep burcu

Sezgileri ve içgüdüleri ile hareket eden Akrepler, tutkulu aşkın Zodyak’taki karşılığı olabilir. Tutkularının yoğunluğu fazla olduğunda ise meraklı tarafları devreye girebilir. Bu da karmalarını etkileyebilir. Bu sebeple sık sık tekrar etmeleri gereken mantra:

“Sezgilerim beni kaostan iç huzura yönlendiriyor.”

Yay burcu

Son derece hareketli, maceraperest ve özgür ruhlu olan Yayların, hayatı yüksek bir ritimden yaşadığını söylemek mümkün. Risk almaktan çekinmeyen ve yapamazsın sözü ile motive olan Yayların, kendileri ile inatlaşmamaları ve bir anda birçok işle uğraşıp zihinlerini yormamaları için tekrar etmeleri gereken mantra:

“Odaklan”

Oğlak burcu

Sorumluluk sahibi ve disiplinli Oğlaklar için hayat kontrol demek. Bu sebeple geçmişten gelen tecrübelerine her şeyden fazla değer veren Oğlaklar, geleceğin ne getireceğini bilemediğinden korku içerisinde olabilirler. Biraz rahatlamaları ve hayatı akışına bırakmaları için tekrarlamaları gereken mantra:

“Endişelenmek sonucu asla değiştirmeyecek.”

Kova burcu

Yeniliklere son derece açık olan Kovalar, entelektüel zevkleri ile tanınırlar. Eğitime ve bilgiye oldukça önem veren Kovalar buna rağmen kendi yeteneklerine ve becerilerine güvenmekte zorluk yaşayabilirler. Başka insanlarla iletişimleri oldukça kuvvetli olsa da kendileri ile iletişimlerinde sıkıntı yaşayan Kovaların, kendileri ile olan kavgalarını bitirmeleri için tekrar etmeleri gereken mantra:

“Kusurlarımda güzellik görüyorum.”

Balık burcu

Zodyak’ın en romantik burcu olarak bilinen Balıklar, duygularıyla yaşarlar. Detaylara çok önem verdiklerinden çabuk kırılabilir ve alıngan davranışlar sergileyebilirler. Bu da zihinlerinin sürekli olarak dolu olmasına neden olabilir. Herkesin kendileri gibi hassas olmadığını kabul etmeleri için tekrarlamaları gereken mantra:

“Fazla düşünme, akışına bırak.”Miray Akın

1994 yılında Ankara'da doğan Miray, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Ardından Hacettepe Üniversitesinde Pazarlama üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. İnsan ve hayvan haklarına olan ilgisi, onun birçok sivil toplum örgütünde aktif bir şekilde rol almasını sağladı. Kendisini yazı yazarak ifade eden biri olarak sözlerini kaleme dökmeye tutkun...BLOOM SHOP