Ödüllü bir oyuncu olmasının yanı sıra wellness markası Goop ile de bilinen Gwyneth Paltrow, 47 yaşında ve genç görünümüyle yıllara meydan okumaya devam ediyor! Güzelliğin; kendi bedenimiz ve cildimizle barışık olmaktan, sağlıklı beslenmekten, egzersiz yaparak terlemekten, gülmekten ve hayattan keyif almaktan geçtiğini söyleyen fit yıldız, bu konuda pek çok kadına ilham ve özgüven aşılıyor.

Toksik madde içeren kimyasal ürünleri ve işlenmiş gıdaları hayatından olabildiğince uzak tutan Paltrow’un güzellik sırlarını sizler için araştırdık!

Düzenli egzersiz

New York Times gazetesine verdiği bir röportajda, haftanın beş günü birer saat egzersiz yaptığını söyleyen Gwyneth, özellikle boks yapmayı tercih ediyor. Boksun yanı sıra kardiyo yapmayı da ihmal etmediğini belirterek her gün farklı türde kardiyo yapmanın vücuda taze bir soluk katacağını belirtiyor.

Siz de sevdiğiniz bir spor türünü haftalık rutininize ekleyerek daha aktif bir hayata sahip olabilir, bedeninizi zinde tutarak fit bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Temiz beslenme

Güzel ve fit bir görüntü anlayışında beslenme alışkanlığının çok büyük bir payı olduğunu hepimiz biliyoruz. Gwyneth Paltrow’a göre, kendimizi nasıl hissettiğimiz ve hatta kendimizi sevme şeklimiz bile beslenme rutinimizden geçiyor.

Genellikle günlük öğününe öğlen yemeğiyle başlayan Paltrow; olabildiğince iyi protein, sağlıklı yağlar ve bol sebze tüketmeyi tercih ediyor. Bunların yanı sıra şekerden, her türlü hamur işinden ve işlenmiş gıdadan uzak durduğunu da belirtiyor.

Gün içerisinde çok fazla su tüketen sağlıklı oyuncu yine de kendini bazı zamanlarda susuz kalmış hissettiğini söylüyor. Böyle zamanlarda su şişesinin içerisine Himalaya tuzu katarak tadı damak zevkine çok hitap etmese de suyun minerallerini arttırmayı amaçladığını ekliyor.

Detox

Gwyneth Paltrow, her akşam yatmadan önce tuzlu su banyosu yaparak cildini günün yorgunluğundan ve kirinden arındırıyor. Ayrıca tam bir smoothie insanı olduğunu belirterek her sabah farklı detoks etkiler yaratan bitki ve meyvelerden smoothie’ler hazırladığını anlatıyor. Öğlen yemeğine kadar bol su içerek ve protein deposu bir smoothie ile güne başlayarak kendini çok daha zinde hissettiğini söylüyor.

Haftada 2-3 kez saunaya girerek cildini buharla toksiklerden arındırmayı seven güzel oyuncu, sıcak detoks yöntemlerinin yanı sıra yüzünü buzla ovarak soğuk detoks uygulamalarını deneyimlemeyi de seviyor.

Aynı zamanda vitamin takviyesi ve kollajen kullanımını da destekleyerek cildin çevresel faktörler ve yaşa bağlı değişimlerden en az derecede etkilenmesini sağlayabileceğimizin altını çiziyor.

Hindistan cevizi yağı

Yüzüne, vücuduna uyguladığı krem veya maskelerde ve yediği besinlerde mutlaka Hindistan cevizi yağı kullandığını söyleyen Paltrow, Hindistan cevizi yağının faydalarının sınırsız olduğunu söylüyor! Yüzünü mutlaka Hindistan cevizi yağıyla nemlendirdiğini, dişlerini de vakit buldukça 20 dakika boyunca Hindistan cevizi yağı gargarası yaparak daha beyaz ve sağlıklı bir görünüme kavuşturduğunu da ekliyor.

Minimum makyaj

Gwyneth Paltrow, bronzer kullanmayı pek tercih etmiyor. Günlük yaşamında sadece biraz allık ve rimel sürerek dışarı çıkmayı sevdiğini belirterek makyajı minimuma indirmenin cilt için çok faydalı olduğunu söylüyor.

Makyaj yapmayı sevenler için ise olabildiğince doğal ürünleri ve toksik kimyasallardan uzak güzellik malzemelerini tercih etmelerini öneriyor.

Düzenli uyku

Sağlıklı beslenme, egzersiz, doğru ürün kullanımı gibi seçeneklerin yanı sıra düzenli uykunun önemine de dikkat çeken Paltrow, günde en az 8 saat uyuyor. Bazı günler 10 saat uyumayı tercih ederek hem bedenini hem de zihnini yenilemeyi ihmal etmiyor.

Nemlendirici ürünler

Gwyneth Paltrow, kuru bir cilde sahip olduğunu söyleyerek gün içerisinde ve geceleri yatmadan önce mutlaka paraben ve silikon içermeyen nemlendirici ürünlerle cildini yumuşattığından bahsediyor. Nem maskeleri ve serum yağlar uygulayarak da bu nemlendirme işlemini desteklemeye devam ediyor.

Ayrıca yaz aylarında mutlaka güneş kremi kullanılmasını tavsiye etmeyi ihmal etmiyor. Özellikle de olabildiğince kimyasal madde içermeyen, çinko temelli güneş kremlerini öneriyor.

İlginizi çekebilir!Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...BLOOM SHOP