YAZAN: EBRAR SENA EFE
FOTOĞRAF: @bellahadid

Son birkaç yılda “wellness”, kullanımı yaygınlaşan bir kelime ve yaşam tarzı haline geldi – şimdi ise trilyon dolarlık bir endüstri! Hollywood’da ise sağlıklı yaşamın hevesli destekçisi olup sağlıklı yaşam tutkunlarına ilham veren bazı ünlü yüzler var. Hollywood’dan Wellness girişimlerini sizin için derledik.


Maude, Dakota Johnson

Beş yıl önce Hollywood sahnesine “Fifty Shades of Grey” üçlemesinin film uyarlamasıyla çıktığından beri modern bir seks sembolü olarak görülen Dakota Johnson, cinsiyet-pozitif görüşünü ekran dışında da ilerletmeye devam ediyor. Cinsellik etrafındaki kültürel tutumları ve normları değiştirmeyi, cinselliğin insan deneyiminin doğal ve sağlıklı bir parçası olarak tanınmasını teşvik etmek isteyen ve kişisel egemenliğin, daha güvenli seks  uygulamalarının önemini vurgulamak isteyen Johnson, bu görüşler doğrultusunda “maude” markasının ortak yaratıcı rolünü üstlendi. Basitlik ve kapsayıcılık üzerine kurulu modern bir cinsel sağlık markası olan “maude”nin en temel amacı vücut için güvenli temel öğelerle seksi yalınlaştırmak. Tüm insanlar için cinselliği daha iyi hale getirme çabasında ve sürdürülebilir olan bu marka, modern tüketiciler için seks endüstrisini yeniden tanımlıyor. 


Inbloom, Kate Hudson

Hollywood’un uzun zamandır it girl’ü olan Kate Hudson, sağlık ve zindelik konseptlerine değer veren isimlerden diğeri. Güzelliğin, bedenimize nasıl davrandığımızdan ve kişinin kendisine verdiği değerden geldiğini düşünen Hudson; fiziksel sağlık, zihinsel berraklık ve içten gelen güzelliğe odaklanmanın gerektiğini, beslenmeye bütünsel olarak yaklaşmanın önemini INBLOOM” markasını kurarak hayata geçirdi. Yüzde yüz bitki bazlı toz halinde takviyelerden oluşan bu marka, içten dışa optimal sağlığı, beslenmeyi ve sürdürülebilirliği destekliyor. Vegan, doğa dostu, glutensiz, organik ve şeker içermeyen bu bitki tozlarının, herhangi bir sıvı içine katılarak, smoothie’lere veya bowl’lara karıştırılarak kullanımı, eforsuz beslenmeyi desteklemesi sebebiyle günümüzde popülaritesi gittikçe artıyor. 


Kin Euphorics, Bella Hadid

Günümüzün başarılı süper modellerinden olan Bella Hadid’in bir model olarak kariyeri, yoğun bir iş programı ve karışık seyahat programlarıyla uğraşırken sürekli kamera karşısında olması sebebiyle hep “iyi” gözükmek durumunda olduğu bir ortam içerisinde başladı. Böylesine yoğun bir tempoda; olası sosyal, kişisel, fiziksel, zihinsel baskılara yardımcı olabilme ve zihinsel sağlığı optimum seviyede tutabilme yolunda adım atmak isteyen Hadid, Kin Euphorics‘in ortağı oldu. Stres ve kaygıyı hafifletmeye yardımcı adaptojenik bir içecek markası olan Kin Euphorics, antioksidan ve anti-inflamatuar içeren fonksiyonel bitkilerin gücünü kullanarak kişinin zihinsel sağlığına optimum derecede fayda sağlayabiliyor. Bella Hadid’in bu adımı, dışarıdan ne kadar “iyi” gözükürsek gözükelim, zihin sağlığımızın önemini arka plana atmamamız gerektiğini bize bir kez daha hatırlatıyor.


Kora Organics, Miranda Kerr

Avustralyalı model Miranda Kerr’in markası olan KORA Organics yıllar önce piyasaya sürüldü ve ürünleri şu anda dünya çapında satılıyor. Sadece modellik yapmayan Kerr, beslenme ve sağlık psikolojisi de okumasının etkisiyle sağlıklı yaşam tutkusunu bu markayla bütünleştirmiş oldu. Doğal bir cilt bakım markası olan KORA Organics’in temel ilkesi ise: sağlıklı cilt. Cilde sürülen bileşenlerin absorbe edildiği bilincini tüketicilere aşılayan marka, sadece organik içeriklere yer veriyor. Cildi optimal sağlığına kavuştururken görünür sonuçlar vermeyi amaçlıyor.  


Barker Wellness, Travis Barker

Daha çok Blink-182‘nin davulcusu ve Kourtney Kardashian’ın partneri olarak tanınan vegan müzisyen Travis Barker, geçen yıl sağlıklı yaşam ürünleri markası olan “Barker Wellness”ı kurdu. İnsanların zihin ve bedenlerinin dengelenmesine yardımcı olmak için psikoaktif olmayan yüksek kaliteli geniş bir CBD yelpazesi kullanan marka, üç ana odak alanını hedefleyen ürünler içeriyor: uyku, bakım ve iyileşme. Yoğun yaşam tarzının hayat kalitesini düşürdüğü farkındalığıyla kurulan Barker Wellness, tamamen organik ve vegan ürünler içermesinin yanı sıra jelibondan banyo topuna geniş skalada ürün sunuyor!

BLOOM SHOP