Spor yapmanın ötesinde bedeninizin ve zihninizin buluştuğu aynı ruhu taşıyan bir topluluğunun içinde canlandırıcı bir antrenman deneyimi arıyorsanız, Türkiye’nin ilk Indoor Cycling Stüdyosu Urban Riders ve dijital fitness platformu ULive‘ın kurucusu ve eğitmeni Ahmet Berkman ile mutlaka tanışmalısınız! Girişimci ruhunu spor ile birleştirip bu deneyimi herkes için bir üst seviyeye taşıyan Ahmet’in rutinlerini ve ona ilham verenleri yeni serimiz Inner Bloom w/’in de sorduk!


Güne nasıl başlarsın?

Güne her sabah kahve ve 3 kilometrelik outdoor koşu ile başlıyorum. Bu motoru açıp performansı hem zihinsel hem fiziksel olarak en iyi seviyeye getirmemi sağlıyor. Tabi bir de koşu sırasında favori podcastlerimi açıyorum. Bu rutini yaptıktan sonra da gün benim için başlar.

Duygusal olarak seni en iyi hissettiren rutinin/pratiğin nedir?

ULive projemizde verdiğim canlı antrenmanlar ve sonrasında benimle beraber bu antrenmanları yapan üyelerimiz ile olan iletişim. Onlara her nerede olurlarsa olsun dokunabilmek, süreçlerine dahil olup hayatlarında pozitif bir etki yaratmak, hele ki bu düzende paha biçilemez. Bunu haftada en az 5 gün yaptığımdan, bağımlılık derecesinde iyi gelen bir rutin oldu.

En çok kimden ve hangi şehirden ilham alıyorsun?

Gary Vaynerchuk (Nam-ı Diğer GaryVee). Herkese korkunç tavsiye ederim. Hayata bakışınızı, iş ve özel hayatınızdaki gelişimlerinizi tartmayı sağlıyor. Kısaca her konuda perspektifinize çok şey katan, hikayesi ve yaptıkları ile yol gösterici konumunda olacak kadar başarılı bir iş adamı ve motivasyon konuşmacısı. 

Şehir diyecek olursak, kendimi bildim bileli iki şehir var bu konu ile ilgili. İstanbul’un tarihsel ve kültürel zenginliği ve Santa Monica’nın da yaşam tarzı diyebilirim. Bu şehirlerde yaşama şansı bulan insanların hepsinin gerçekten çok şanslı olduğuna inanıyorum.

Şu sıralar ne dinliyorsun, ne okuyorsun ve ne pişiriyorsun?

Ne dinliyorum: Rufus Dü Sol, galiba 3 senedir kopamadan dinliyorum. Her şarkıları terapi gibi. Hatta Innerbloom bence son 20-30 senenin en iyi parçasıdır. Cidden bir masterpiece. 

Ne Okuyorum: Bu ara çok audiobook olayına düştüm. En son favorim Peter Thiel: From Zero to One’i okuyorum/dinliyorum. Girişimcilik, yeni nesil iş düzeni, risk almak, ekip yönetmek ve liderlik adına çok kıymetli bilgiler var. 

Ne Pişiriyorum: Bu pandemi sürecinde yemek işine çok kafa yorduk biz de evde. Hatta o kadar sağlıklı ve düzenli beslendik ki (cheat dayler dahil) 14 kilo vermişim. Sağlıklı klasmanında omlet çeşitleri diyebilirim. Çok acayip versiyonlar yapıyoruz. En son ananaslı denemelerimiz oldu. Tavsiye edebilir miyim çok emin değilim ama biz beğendik! Sağlıksız klasmanında da evdeki mangalda sucuk ve köfte her hafta sonu yapıyoruz. Vegan beslenenlere sonsuz saygı duymakla beraber et ürünleri benim için vazgeçilmezlerden.  

Gün senin için nasıl biter?

Gün benim için hafta içleri bir sonraki güne hazırlanarak, düzenli, sağlıklı aile ile kaliteli zaman geçirerek biter. Hafta sonları da günü tamamen kendime ayırmanın verdiği dinlenme ve huzur ile sonlanıyor.

İlginizi çekebilir:

BLOOM SHOP