YAZAN: ASTROLOG ECEM KIZILTOPRAK

Nisan ayı birçok gökyüzü olayının yaşanacağı yılın en önemli aylarından birisi olacak. Bu ay 166 yılda bir olan olaya tanık olacağız, Jüpiter/Neptün Balık burcu kavuşumu. Sanat, kadınlar, sanatla ilgili konular, spiritüellik, ruhsal konular ve yeni tedavi yöntemleri ile şifa konuları öne çıkacak. Ayın yeni ayı Koç burcunda ve dolunayı Terazi burcunda gerçekleşecek. Ve ayın sonlarına doğru gökyüzünde Boğa vurgusu artarken, ayın son günü yılın ilk güneş tutulmasını Boğa burcunda deneyimleyeceğiz. Bu güneş tutulması Mayıs ayındaki gündemlerimizi de belirliyor olacak.


Koç ve yükselen Koç

Sevgili Koç burçları ve yükselen burcu Koç olanlar; çok hareketli bir aya başlıyorsunuz. 2 Nisan’da sizin burcunuzda bir yeni ay yaşanacak. İletişim ve yeni bağlantılar açısından hayatınızda son derece önemli yenilikleri doğurabilecek bir yeni ay olacak. Bu yeni ayla vereceğiniz yeni kararların etkileri 16 Nisan dolunayına kadar aktif olacak. Bu ay ortasında, 166 yıl sonra yeniden ilk kez buluşacak olan Jüpiter ve Neptün’e ayın sonlarında bir de Venüs eşlik edecek. Bu gökyüzü etkileri sizlere ruhsal anlamda gelişim fırsatları sunacak. Bu ay hem yeni ayla yeni kararlar verirken hem de ilahi akışa güvenmeye hem de ruhsal anlamda büyümeye odaklanmalısınız. 16 Nisan’da gerçekleşecek Terazi dolunayı ise ay başında verdiğiniz kararların sonuçlarını almanıza yardımcı olacak. Bu dolunay ile ikili ilişkileriniz ve partnerlikleriniz açısından da önemli sonuçlar görebilirsiniz. Ayın sonlarına doğru ise maddi konularda önemli dönüşümlere hazır olun çünkü mayıs ayında parasal konularda alacağınız etkileri yavaş yavaş görmeye başlayacaksınız.

Boğa ve yükselen Boğa

Sevgili Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar; 2 Nisan’da Koç burcunda bir yeni ay yaşanacak. Bu yeni  ay sizler açısından arka planda durmak ve kontrol dışı gelişebilecek olaylarla ilgili önemli kararlar almak anlamına gelecek. Bu sebeple ayın ilk günleri zihinsel zorlanmalara açık olacaksınız. Bu ay ortasında 166 yıl sonra yeniden ilk kez buluşacak olan Jüpiter ve Neptün’e ayın sonlarında bir de Venüs eşlik edecek. Bu gökyüzü etkileri sizlere  geleceğinizi  şekillendirmek açısından önemli hayaller ve şanslar sunacak. Ay geneli arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizden de fayda görebilir, ilişkilerinizin iyileştiğine şahit olabilirsiniz. Bu dönem gruplarla hayır faaliyetlerine katılmak ve sosyal roller edinmek için de önemli bir dönem olacak. 16 nisan’da gerçekleşecek Terazi dolunayı ile iş ve çalışma hayatınıza dair dengeyi oturtmanız ve önemli kararlar almanız gerekebilir. 20 Mayıs itibariyle Güneş’in sizin burcunuza geçmesi ile artık gözler sizin üstünüzde olacak. Ayın son günü burcunuzda gerçekleşecek olan Güneş tutulması ise Mayıs ayında yaşayacağınız önemli değişimlerin habercisi olacak.

İkizler ve yükselen İkizler

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar 2 Nisan’da Koç burcunda bir yeni ay yaşanacak. Bu yeni ay ile sosyal ortamlarınız ve ilişkilerinizle ilgili yeni ve heyecan verici gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu ay ortasında 166 yıl sonra yeniden ilk kez buluşacak olan Jüpiter ve Neptün’e ayın sonlarında bir de Venüs eşlik edecek. Bu gökyüzü etkilerinin iş ve kariyer hayatınıza ilişkin hayallerinizi gerçekleştirmek adına önemli fırsatlar sunduğuna şahit olabilirsiniz. Ayrıca kariyerinizle şifalanmalar deneyimleyebilirsiniz. 16 Nisan’da gerçekleşecek Terazi dolunayı ise yine sosyal çevrenizi ve aşk ilişkilerinizi hedef alacak. Bir ilişkinin neticelenmesi, bir aşkın sonuca bağlanması söz konusu olabilir. Ayrıca çocuğu olan İkizler burçları açısından çocuklarıyla ilgili bazı konuların da neticelenmesi mümkün. 20 Nisan itibariyle Güneş’in Boğa burcuna geçmesi ve ay sonunda gerçekleşecek Güneş tutulması Mayıs ayında ruhsal konuların öne çıktığı zamanların habercisi olacak.

Yengeç ve yükselen Yengeç

Sevgili Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar, 2 Nisan’da Koç burcunda bir yeni ay yaşanacak. Bu yeni ay ile iş ve kariyer hayatınıza dair yeni kararlar alabilirsiniz. Yeni iş fırsatlarının doğması ve iş hayatınızda bireysel fikirlerinizle öne çıkmamız da mümkün. Bu ay ortasında 166 yıl sonra yeniden ilk kez buluşacak olan Jüpiter ve Neptün’e ayın sonlarında bir de Venüs eşlik edecek. Bu gökyüzü etkileri sizin için; eğitimlerde fırsatlar, yurtdışı ile ilgili konularda şanslar ve yeni kültürler ile kendinizi geliştirmek için önemli etkiler sunacak. 16 Nisan’da gerçekleşecek Terazi dolunayı ise iş ve aile hayatınıza dair konularda bazı sonuçlar görmenizi sağlayacak. Ebeveynlerinize dair meseleler de bu dolunay ile gündeme gelebilir. 20 Nisan itibariyle Güneş’in Boğa burcuna geçmesi ve ay sonunda gerçekleşecek Güneş tutulması ile Mayıs ayında sosyal ilişkilerinizin hareketlendiğini ve geleceğe dair planlarınızla daha fazla ilgilendiğiniz günlerin geldiğinin habercisi olacak.

Aslan ve yükselen Aslan

Sevgili Aslan burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar; 2 Nisan’da Koç burcunda bir yeni ay gerçekleşecek. Bu yeni ay ile yabancı kaynaklı projeleriniz ve yurtdışı bağlantılı konularınızla ilgili yeni kararlar ve fikirler doğuracak. Yine eğitim hayatınızda yenilikler de bu yeni ayın konusu olabilir. Bu ay ortasında 166 yıl sonra yeniden ilk kez buluşacak olan Jüpiter ve Neptün’e ayın sonlarında bir de Venüs eşlik edecek. Bu gökyüzü etkileri ortaklı işler ya da finans alanlarında bazı iyileşmeler ve gelişmeler sunacak. Ancak bu dönem maddi konularda daha realist yaklaşmaya özen göstermelisiniz. 16 Nisan’da gerçekleşecek Terazi dolunayı ile yakın çevrenizle olan durumlarla veya kardeşlerinizle ilgili bazı konularda netlikler yaşayabilirsiniz. Ayrıca alışveriş ve ticaret konularında da bazı hususlar bu dolunayla tamamlanabilir. 20 Nisan itibariyle Güneş’in Boğa burcuna geçmesi ve ay sonunda gerçekleşecek Güneş tutulması ile Mayıs ayında kariyer hayatınıza ilişkin önemli ve güçlü bir dönemin başlaması anlamına gelecek.

Başak ve yükselen Başak

Sevgili Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar; 2 Nisan’da Koç burcunda bir yeni ay gerçekleşecek. Bu yeni ay ile maddi konularınızda yeni kararlar alabilirsiniz. Yeni bir finansal yatırım ya da borç altına girmek de mümkün olabilir. Bu ay ortasında 166 yıl sonra yeniden ilk kez buluşacak olan Jüpiter ve Neptün’e ayın sonlarında bir de Venüs eşlik edecek. Bu gökyüzü etkileri sizlere partnerler alanında son derece önemli gelişmeler sunacak. İkili ilişkilerinizle ilgili önemli adımlar ve iyileşmeler sağlanabilir. 16 Nisan’da gerçekleşecek Terazi dolunayı ile beklediğiniz finansal destekler ya da kaynaklardan yana bazı gelişmeler yaşayabilir ve sonuçlar elde edebilirsiniz. Ticari bağlantılarınızın da önemli olacağı bir dönem olacak. 20 Nisan itibariyle Güneş’in Boğa burcuna geçmesi ve ay sonunda gerçekleşecek Güneş tutulması ile Mayıs ayında hayata karşı yeni yaklaşımlar, ve kararlar aldığınız bir dönemin başlangıcına girmiş olacaksınız. Medya, iletişim, reklam, satış, yayıncılıkla ilgili konularınızda da önemli gelişmeler kendini göstermeye başlıyor olacak.

Terazi ve yükselen Terazi

Sevgili Terazi burçları ve yükselen burcu Terazi olanlar; önemli bir aya giriş yapıyorsunuz. 2 Nisan’da Koç burcunda ikili ilişkilerinizle ilgili yeni kararlar aldıracak yeni bir ay yaşanacak. Bu ay ortasında 166 yıl sonra yeniden ilk kez buluşacak olan Jüpiter ve Neptün’e ayın sonlarında bir de Venüs eşlik edecek. Bu gökyüzü etkileri sizlere ruhsal ve bedensel sağlığınız anlamında önemli etkiler sunacak. Şifalanmaların olabileceği kadar bedensel anlamda yeni farkındalıklarınız da olabilir. 16 Nisan’da sizin burcunuzda bir dolunay gerçekleşecek. Bu dolunay sizlere bir çok anlamda önemli tamamlanmalar sunuyor olacak. Ay geneli ilişkilerinizle ilgili ve kendinize dair yapacağınız yeni girişimlerin sonuçlarını 16 nisan ve civarında görmeniz mümkün olacak. Ayın sonlarına doğru ise ve finans konularınız öne çıkıyor olacak. Nisanın son günü gerçekleşecek tutulma ile mayıs ayından itibaren para ve kaynaklarınıza ilişkin yapacağınız yeni yatırımlar ya da atacağınız yeni adımların etkileri kendini nisan sonunda göstermeye başlıyor olacak.

Akrep ve yükselen Akrep

Sevgili Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar; 2 Nisan’da Koç burcunda bir yeni ay yaşanacak. Bu yeni ay sizler açısından iş hayatı, beraber çalıştığınız kişilerle ilgili yeni kararlar aldırabilir. Yine bedensel anlamda yeni farkındalıklar edinebilir ve hayatınıza spor gibi daha aktif olacağınız yeni rutinler ekleyebilirsiniz. Bu ay ortasında 166 yıl sonra yeniden ilk kez buluşacak olan Jüpiter ve Neptün’e ayın sonlarında bir de Venüs eşlik edecek. Bu gökyüzü etkileri sizlere bekarsanız, aşk arıyorsanız, çocuk istiyorsanız bunların hepsini gerçekleştirebilme fırsatları sunacak. Yine bazı akrepler kendi hobilerini, sanatsal yeteneklerini keşfederken, bazı akrepler yeni bir aşk ilişkisine başlayabilir. 16 nisan’da gerçekleşecek Terazi dolunayı ile ay geneli sağlık konularındaki kararlarınızın somut etkilerini görebilirsiniz. Ayrıca bu dönem ruhsal anlamda biraz daha zorlayıcı olabilir. 20 Mayıs itibariyle Güneş’in Boğa burcuna geçmesi ile artık ikili ilişkilerinizde çok hareketli bir dönem başlayacak. Nisan sonu itibariyle tutulmaların Boğa-Akrep hattına geçmesiyle birlikte mayıs ayında yaşayacağınız ilişkilere dair gündemler nisan sonunda kendini göstermeye başlıyor olacak. 

Yay ve yükselen Yay

Sevgili Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar 2 Nisan’da Koç burcunda bir yeni ay yaşanacak. Bu yeni ay ile aşk hayatınız, sosyal ortamlarınız, hobileriniz, yetenekleriniz öne çıkacak. Bu yeni ay ile birlikte ilişkilerinize dair yeni kararlar alabilir ve yeni adımlar atabilirsiniz. Bu ay ortasında 166 yıl sonra yeniden ilk kez buluşacak olan Jüpiter ve Neptün’e ayın sonlarında bir de Venüs eşlik edecek. Bu gökyüzü etkileri size aile ve ev yaşamınızda dair hayallerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Bu ay geneli ev değiştirmek, taşınmak, ev içerisinde bazı düzenlemeler yapmak için de güzel etkiler altında olacaksınız. 16 Nisan’da gerçekleşecek Terazi dolunayı ise yine sosyal çevrenizi hedef alacak. İlişkilerinize dair önemli kararlar verebilirsiniz. Ancak sosyal ortamlarınızda kopuşlar için de dikkat gerektiren bir dönem olacak. 20 Nisan itibariyle Güneş’in Boğa burcuna geçmesi ve ay sonunda gerçekleşecek Güneş tutulması Mayıs ayında iş ve günlük hayata dair konuların öne çıktığı zamanların habercisi olacak.

Oğlak ve yükselen Oğlak

Sevgili Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar, 2 Nisan’da Koç burcunda bir yeni ay yaşanacak. Bu yeni ay ile ev ve aile alanınıza ilişkin yeni kararlar alabilirsiniz. Ebeveynlerinizle ilgili yeni gündemler olabilir ve ailedeki ilişkileri düzeltmek için daha cesur hissedebilirsiniz. Ancak fevrilikten uzak durun. Bu ay ortasında 166  yıl sonra yeniden ilk kez buluşacak olan Jüpiter ve Neptün’e ayın sonlarında bir de Venüs eşlik edecek. Bu gökyüzü etkileri sizin için; projeler ve anlaşmalarda iyileşmeler ve eğitim hayatınızda önemli gelişmeler anlamına gelebilir. Uzun zamandır belki akraba ilişkilerinizde ve kardeşlerinizle sorunlar yaşıyorsanız bu dönem bunları iyileştirmek için de fırsatlarınız olacak ya da kendiliğinden iyileştiğini deneyimleyeceksiniz. 16 Nisan’da gerçekleşecek Terazi dolunayı ise iş ve aile hayatınıza dair konularda bazı sonuçlar görmenizi sağlayacak. Kariyer hayatınızda beklediğiniz bir konunun sonuçlarını görebilir ya da bir terfi alabilirsiniz. 20 Nisan itibariyle Güneş’in Boğa burcuna geçmesi ve ay sonunda gerçekleşecek Güneş tutulması ile nisan sonu itibariyle sosyal ilişkilerinizin ve aşk hayatınızın hareketlendiğini, hayatın keyifli yanlarına daha çok odaklanmak istediğinizi hissettiğiniz bir dönem olacak. 

Kova ve yükselen Kova

Sevgili Kova burçları ve yükselen burcu Kova olanlar; 2 Nisan’da Koç burcunda bir yeni ay gerçekleşecek. Bu yeni ay ile yeni projeler ve anlaşmalar önünüze gelebilir ve yeni imzalar atmak isteyebilirsiniz. Ayrıca seyahatlerde artış ve seyahatlerde tanışacağınız yeni kişilerde bu yeni aya konu olabilir. Bu ay ortasında 166  yıl sonra yeniden ilk kez buluşacak olan Jüpiter ve Neptün’e ayın sonlarında bir de Venüs eşlik edecek. Bu gökyüzü etkileri size maddi konularda hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacak. Uzun zamandır finansal anlamda beklediğiniz rahatlamayı sağlayabilirsiniz. Ancak maddi anlamda aldanma ve kandırılmalara da dikkatli olun. 16 Nisan’da gerçekleşecek Terazi dolunayı ile bir anlaşmanın neticesini ya da beklediğiniz bir haberin sonucunu alabilirsiniz. Yine ithalat, ihracat, medya ve yabancı kaynaklı işleriniz varsa bu konularda gelişmeler yaşamanız da mümkün. 20 Nisan itibariyle Güneş’in Boğa burcuna geçmesi ve ay sonunda gerçekleşecek Güneş tutulması ilginizin nisan sonu itibariyle ev ve hanenizde olduğunu ve bu alanda yapacağınız yeniliklere ilişkin olacağını hissetmeye başlayacaksınız.

Balık ve yükselen Balık

Sevgili Balık burçları ve yükselen burcu Balık olanlar; 2 Nisan’da Koç burcunda bir yeni ay gerçekleşecek. Bu yeni ay ile yeni kazançlar ve maddi konular gündeme gelecek. Bir yandan finansal yeni anlaşmalar yapabilecek ve daha cesur hissedeceksiniz. Bu ay ortasında 166 yıl sonra sizin burcunuzda yeniden ilk kez buluşacak olan Jüpiter ve Neptün’e ayın sonlarında bir de Venüs eşlik edecek. Sıkı durun Balıklar! Bu ay hayallerinizin gerçekleşmesi an meselesi! Bu gökyüzü olayı hayatınızın bir çok alanında sizlere ummadığınız iyileşmeler sunacak ve şans sizinle olacak. 16 Nisan’da gerçekleşecek Terazi dolunayı ile ortak paralarınız ve parayı paylaştığınız kişilerle bütçe konularını masaya yatırmak isteyebilirsiniz. Parasal konularda bir denge arayışınız da bu dolunayla gündeme gelecektir. 20 Nisan itibariyle Güneş’in Boğa burcuna geçmesi ve ay sonunda gerçekleşecek Güneş tutulması ile iletişim konuları öne çıkacak ancak ay geneli sizin için bir çok yeni ve önemli başlangıcı beraberinde getirecek. Astrolog Ecem Kızıltoprak

1988 yılında İzmir’de dünyaya gelen Ecem Kızıltoprak, 2010 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden lisans, 2013 yılında Torino Üniversitesi Hukuk Fakültesi ’nden yüksek lisans derecesinde mezun oldu. Kariyer hayatına Fikri Mülkiyet hukuku avukatı ve bu alanda yarı zamanlı öğretim üyesi olarak başladı. Ders verdiği dönemde ilgi duyduğu Astroloji üzerine eğitim...BLOOM SHOP