YAZAN: MİRAY AKIN

Neşe, huzur ve özgüven… Kristal taşların iyi hissettiren birçok etkisi var ancak hepsinin ayrı ayrı temas ettiği noktalar, onları bütünsel iyileşme yolculuğunda yanımızda taşımak için etkili bir neden. Doğanın bizlere hediye ettiği, iyileştirici güce sahip olan kristal taşlar hakkında bilmeniz gerekenler!


Aventurin

Mutluluğun formülü olarak da görülen bu şans taşı, özellikle strese karşı etkili bir dost olurken içinden çıkamadığınız durumlarda düşüncelerinizin netlik kazanmasını sağlıyor. Yeni perspektiflerden bakabilmek ve hafızanızı kuvvetlendirmek isterseniz aventurini göğsünüze yaklaştırın.

Florit

Doğru karar verme sürecinde size yardımcı olacak olan florit, yatıştırıcı ve sakinleştirici etkisi ile ani kararlardan kaçınmayı sağlıyor. Konsantrasyonu artırıp enerji vermesi ve zihnin güçlenmesine yardım etmesi de özellikle ofis ortamı için floriti benzersiz bir doğal taş haline getiriyor.

Konsantrasyon Kristalleri
KEŞFET

Öz Sevgi Kristalleri
KEŞFET

Pembe kuvars

Duyguların şifa kaynağı olarak görülen pembe kuvars, kalben iyileşmeye yardımcı oluyor. Neşenin ve mutluluğun artmasını sağlayan aşk taşı ayrıca kişiye huzurlu ve sakin bir enerji veriyor.

Kristal kuvars

Duyguları dengelemeye yardımcı olan kristal kuvars taşı, dinlendirici bir etkiye sahip olması ile de öz sevgiye ulaşma yolunda önemli destekçilerden biri. Negatif enerjiye ve toksik duygulara karşı da koruyucu olabiliyor.


Amazonit

Uyum taşı olarak da bilinen amazonit, kişinin yaratıcı yönünün gelişmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda finansal anlamda da kişiye bolluk ve bereket getirdiğine inanılan amazonit, hedeflere ulaşmak için de etkili bir dost.

Ay taşı

Kişiye yaşam sevinci veren ay taşı, kişinin duygularını dengelemesine yardımcı oluyor.

Yeni Başlangıç Kristalleri
KEŞFET

Siyah turmalin

Olumsuz duygulardan uzaklaşmaya ve pozitife yakınlaşmaya yardımcı olan siyah turmalin, stresi hafifletmeye yardımcı oluyor. Bu göz alıcı kristal taş aynı zamanda zihnin berraklaşmasına da destek oluyor.

Mavi kalsedon

Motivasyon artırmak için birebir olan mavi kalsedon taşı, ortamdaki negatif enerjiyi alıyor ve yerine neşenin geçmesini sağlıyor. Kişinin sakinleşmesine de yardımcı olan bu taş, ayrıca uyku problemlerine de iyi geliyor.

Dolunay Kristalleri
KEŞFET

Stres Rahatlama Kristalleri
KEŞFET

Siyah obsidyen

Kişinin sakinleşmesini sağlayan siyah obsidyen taşı, stresi azaltmaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda karar verme sürecini kısaltıyor ve kişileri mantıklı düşünmeye teşvik ediyor.

Ametist

En güçlü şifa kristallerinden biri olan ametist, kişiye pozitif bir enerji verdiği gibi kullanan kişiye de şans getirdiğine inanılıyor. Bunun yanı sıra güçlü bir enerji kalkanı oluşturması da kötü enerjinin uzaklaştırılmasını sağlıyor.


Aragonit

Dış dünya ile iletişimi güçlendirmeye yardımcı olan aragonit, huzur getiren taşlar arasında yer alıyor. Öfke, endişe ve stres ile de başa çıkmaya yardımcı olan aragonit, kişiye özgüven aşılıyor.

Sitrin

Bağımlılıklar ile mücadele etme konusunda oldukça faydalı olan sitrin taşı, kişiye sadece ruhsal anlamda değil fiziksel anlamda da birçok yarar sağlıyor.

Yeni Ay Kristalleri
KEŞFET

Çalışma Alanı Kristalleri
KEŞFET

Selenit

Temizleyici taş olarak da bilinen selenit, zihin, beden ve ruh arınmasına destek oluyor. Düşüncelere netlik kazandıran ve kişinin sakinleşmesine yardımcı olan bu taş, oldukça güçlü bir enerjiye sahip olduğu için meditasyon sırasında da tercih ediliyor.

Dumanlı kuvars

Güçlü bir iyileştirici olan dumanlı kuvars, ana odaklanmaya yardımcı oluyor. Gerginlik ile mücadelede oldukça iyi bir yardımcı olması da bu göz alıcı taşın bir diğer önemli özelliği olduğu gibi pozitif enerjiyi de içerisine hapsetmesi onu oldukça etkili bir taş haline getiriyor.


Shungite

Oldukça nadir bulunan değerli taşlardan biri olan shungite, stres ile mücadele etmeye yardımcı oluyor. Aynı zamanda atmosferi temizleyen bu taşın suyu da arındırdığına inanılıyor.

Pirit

Motivasyonun artmasına ve tutkuların yeniden canlanmasına yardımcı olan pirit taşı, pozitif enerjiyi artırıyor ve kişiye yaşam gücü veriyor. Aynı zamanda özgüvenin yükselmesine destek oluyor.

Yeni İş Kristalleri
KEŞFET

Güç Kristalleri
KEŞFET

Kaplan gözü

Solunum ve sindirim sistemlerini güçlendiren kaplan gözü taşı aynı zamanda güç ve cesaret ile ilişkilendiriliyor. Negatif enerjiye bir kalkan oluşturması da kaplan gözünün diğer faydaları arasında.  

Güneş taşı

İyi şans getirdiğine inanılan güneş taşı, kişiye canlılık ve enerji veriyor. Aşk taşı olarak da bilinen güneş taşı, bastırılmış duyguları yüz üstüne çıkarmaya ve özgüveni güçlendirmeye de yardımcı oluyor.


Yeşim taşı

Cildin yenilemesine yardımcı olan doğal taşlardan biri olan yeşim taşı, vücuttaki toksinlerin atılmasına katkı sağlıyor. Bunun yanı sıra duyguları dengeleme adına da önemli bir görev üstleniyor.

Hematit

Odak problemi yaşayanlar için önerilen hematit taşı, endişe ve gerilim gibi duyguların hafiflemesini sağlıyor. Canlılık ve enerji veren bu taş, zihni berraklaştırmaya yardımcı oluyor.

Şans Kristalleri
KEŞFETMiray Akın

1994 yılında Ankara'da doğan Miray, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Ardından Hacettepe Üniversitesinde Pazarlama üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. İnsan ve hayvan haklarına olan ilgisi, onun birçok sivil toplum örgütünde aktif bir şekilde rol almasını sağladı. Kendisini yazı yazarak ifade eden biri olarak sözlerini kaleme dökmeye tutkun...BLOOM SHOP