YAZAN: ECE ÖZEL

Sevgililer Günü çoktandır romantik ilişkilerin odağında, kırmızı güllerle çevrili klişe dolu bir gün olmaktan çıktı. Bunun yanı sıra 14 Şubat artık ilişkisi olmayanlar için talihsiz bir gün olmaktan da çıktı. Elbette ilişki içerisinde olan kişilere, partnerlerine olan aşklarını göstermeyi hatırlatan, sevgiye özel bir tarih olması şahane! Fakat takvimler 14 Şubat’ı gösterdiğinde neden bu özel günü partnerinize, arkadaşlarınıza, ailenize ya da kendinize sevgi göstererek geçirebileceğiniz eğlence dolu bir güne çevirmeyesiniz? Bu yıl Sevgililer Günü’nü, ister sevgilinizle baş başa ister arkadaşlarınızla ister kendi kendinize geçirin ama her şartta içinizdeki ortaya çıkmış ya da çıkmamış aşkı, sevgiyi hissetmeyi ve doyasıya kutlamayı unutmayın!  Nasıl mı? Yılın en romantik sayılabilecek bu gününü sizin için unutulmaz kılacak aktivite ve etkinlik önerilerini derledik!


Romantik bir film gecesi organize edin

Eve yorgun argın geldiğiniz ya da canınızın sıkıldığı ve yapacak bir şey aradığınız her gün film gecesi olmaya adaydır! Fakat 14 Şubat günü, bu film gecesini ister sevgilinizle ister arkadaşlarınızla birlikte en romantik film listelerini, en sevdiğiniz atıştırmalıkları hazırlayarak ve en romantik diyebileceğiniz giysilerinizi giyerek bir konsepte çevirebilirsiniz!

Komediye adanmış bir gün geçirin

Mizah anlayışı, birçok kişinin hemfikir olabileceği gibi, bir kişide en çekici ve seksi gözükebilecek karakter özelliklerinden biridir. Aşkı kutlayacağınız bugün, sevdiğinizi ya da sevdiklerinizi bir stand – up gösterisine bol bol gülmeye davet edin!

Spa & bakım günü yapın

Sevgiliniz, arkadaşınız, kardeşiniz… Rahatlatıcı ve huzur verici bu deneyime kimse karşı koyamayacak! İster evinizde yaratacağınız oldukça spiritüel, güzel kokulu bir ambiyans ile kendi yapacağınız maskelerle ev tarzı bir bakım günü organize edin ister bir spa randevusu alın. İsterseniz bugünü yalnızca kendiniz için size özel bir öz bakım günü ilan edin!

Evinizde güzel bir davet verin

Sevgilinizle size özel olacak ya da arkadaşlarınızı çağıracağınız bir Sevgililer Günü partisi verin ve bu günü birlikte kutlayacağınız güzel bir güne çevirin. Bu davette kırmızı şaraplarınıza romantik bir Fransız film sahnesini andıran aperitifler ve birbirinden eğlenceli masa oyunları eşlik etsin. Davet hazırlama fikrinden vazgeçecek olursanız uzun zamandır gitmek istediğiniz bir restorana gidin ve mükemmel yemeklerin ve içkilerin tadını çıkarın.

Workshop günü ilan edin

İster ev yapımı makarna ya da çikolata yapmayı öğreneceğiniz bir mutfak workshop’u ister kokteyl, seramik ya da yoga! Bu günü birbirinden farklı alternatifler içinden seçim yapabileceğiniz bir workshop günü ilan edin! Kim bilir belki de sevgiye adanmış bu gün, sonrasında çok seveceğiniz yeni bir hobi edineceksiniz! Sevmeseniz dahi gittiğiniz kişiyle yeni bir deneyimi birlikte yaşayacak ve güzel bir anı biriktirmiş olacaksınız.

Güne heyecan katın

Gerçekten heyecan dolu, yüreğinizi ağzınıza getirecek türden bir plan yapmaya ne dersiniz? Lunapark, temalı korku evleri, kaçış oyunları… Oyunlara yer açacağınız heyecan dolu bir gün geçirerek bugünü unutulmaz kılın!

Gününüze müzik eşlik etsin

Müziğin iyileştirici ve birleştirici gücünü hatırlayacağınız bir gün organize edin. Tek başınıza sevdiğiniz bir şarkıcı ya da grubun konserine giderek kendinizi şımartabilirsiniz. Öte yandan sevgiliniz ya da arkadaş grubunuzla seçeceğiniz konser, müzikal ya da sevdiğiniz müzik türünü çalan bir bara giderek günün arka planına müziğin eşlik edeceği bir gün de yaşayabilirsiniz.

Dans dolu, hareketli bir gün geçirin

Bu romantik güne elbette ki en yakışacak aktivitelerden biri de dans! İsterseniz dans konseptine yakışacak şekilde giyinerek partnerinizle, kendi kendinize ya da arkadaşlarınızla dans temalı bir gün geçirin. Bugünü daha profesyonelleştirmek isterseniz tango, salsa ya da seçeceğiniz başka bir dans kursuna bir şans tanıyın. Dans etmek her şekilde bedeninizdeki endorfin seviyesini yükselterek sizi oldukça mutlu edecek!Ece Özel

İstanbul’da doğan Ece, İtalyan Lisesi’ni bitirdikten sonra Milano’da Catholic University of Sacred Heart Üniversitesi'nin Medya İletişim bölümünden mezun oldu. Kendisini en iyi yazı yazarak ifade ettiğini keşfetmesiyle okumaya ve yazmaya olan ilgisi artan Ece, Live to Bloom’da editörlük yaparak okumak, yazmak ve paylaşmak konusunda heyecanına heyecan katıyor....BLOOM SHOP