Hayat koşturmacası, trafik, stres, tükettiğimiz işlenmiş gıdalar ve çok daha fazlası bedenimizi ve ruhumuzu olumsuz yönde etkilemekteler. Yaptığımız en iyi şey ise yaşadığımız tüm bu kaosu göz ardı etmek. Peki gerçekten halımızın altı temiz mi, yoksa sadece çevresini mi süpürüyoruz?

Bir düşünün kendinizi en son ne zaman kesintisiz ve huzur dolu bir uykuya bıraktınız? Vücudumuz bitkin düştüğünde bile kafamızı yastığa koyduğumuzda beynimiz adeta düşünceler sirkine dönüşüyor. Sonra da koyunları saymaya başlayıp uykuya dalmaya çalışıyoruz.

Reikinin uyku üzerindeki olumlu etkisi 

İşte tam bu noktada, Reiki bize yardımcı oluyor. Reiki ile gün içerisinde yaşadığımız stresin etkilerini azaltabilir, değiştiremeyeceğimiz durumların bizleri minimumda etkilemesine sağlayabilir ve hayatı akışına bırakmayı deneyebiliriz. Tüm bu faydalar zihnimizin temizlenmesini, dinlenmesini ve sıfırlanmasını sağlayarak geceleri bizi o sirkten, huzuru bulacağımız bir uyku bulutuna taşımaktadır.

Reiki ile uykusuzluk problemimizi nasıl çözeriz?

Sadece bir gün süren Reiki 1. derece eğitimini almanız yeterlidir. Sonrasında gelsin derin uykulu ve huzurlu geceler. Çünkü Reiki yaparken kendimize evrensel enerjiyi verdiğimizden rahatlar ve uykuya çok daha hızlı bir şekilde dalabiliriz.

Reiki 1. derece eğitimi aldıktan sonra yatmadan önce tüm çakralarınıza enerji vererek zihninizi sakinleştirebilir, hatta sadece taç ve kalp çakranıza enerji verebilirsiniz. Taç çakranıza Reiki yaptığınız zaman evrenin enerjisi ile daha kolay bağ kurabilir ve kalp çakrasına Reiki yaparak kendinizi sakinleştirebilirsiniz. Üstelik sadece çakra noktalarına birkaç dakika dokunmak yeterlidir. Muhtemelen tüm çakralarınıza enerji vermeden uyuyakalacaksınız.  

Reiki stresli zamanlarınızda sizi rahatlatıp sakinleştirdiği, fiziksel ve psikolojik hastalıklarınızın çözümlenmesine yardım ettiği için uykusuzluk sorununuzun altında yatan gerçek sebeplere de bir süre sonra şifa verecektir.

Uyku sorununuz için kristallerden de yardım alabilirsiniz. Özellikle pembe kuvarsın yatıştırıcı ve negatif enerjileri temizleyen şifası, Reiki enerjisi ile birleştiğinde etkisi inanılmazdır. Kristalinize Reiki’nin enerjisi yükleyip yatmadan önce bir süre elinizde tutarsanız uyumanıza çok daha hızlı olur. Aynı zamanda yastığınıza ve yatağınıza da Reiki enerjisi vererek derin bir uykuya dalabilirsiniz.

Reiki 2. derece eğitimi ile de bulunduğunuz mekanı negatif enerjilerden temizleyerek uykuya ön hazırlık yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir!Hande Özakhun & Aybike McDonough

Uzun yıllardır kurumsal firmaların pazarlama departmanlarında çalışan Hande ve Aybike, “ben ne yapıyorum, ne yapmak istiyorum, ne üretiyorum, varoluş amacım ne” gibi sorulara yanıt ararlarken Reiki, EFT, Mutluluk Kolay ve Mindfulness gibi farklı şifa yöntemleriyle tanıştılar. Uzun yıllar süren eğitimlerden sonra bu öğretilerde uzmanlaşıp eğitmen oldular. Şuan Reiki seansları yapıyor...BLOOM SHOP