Seks ve yogayı bir arada düşününce; esneklik gerektiren pozlar, derin nefes alıp verme teknikleri ve Tantrik kökenleri sayesinden birbirilerine ne kadar çok benzediklerini fark edebilirsiniz. Asanaların, meditasyonun ve nefes tekniklerinin, bedeni ve zihni açarak zevk almayı büyük ölçüde arttırmaları, yoga ve cinselliğin antik zamanlardan beri beraber anılmasının en büyük nedenlerinden biri olmuştur. Orgazmın sadece cinsel organlarla sınırlı kalmaması ve bütün vücuda, zihne ve hatta ruha yayılabilmesi için yoga seks pozisyonları partnerinize ve size yol gösterici olacak!

İlginizi çekebilir: Tantra 101: Cinselliğinizi Yepyeni Bir Boyuta Taşıyın

Halasana: Saban Pozu

Bu pozisyon biraz ustalık isteyebilir! Halasana, yoga sırasında omurgayı ve sırtı esnetmeyi amaçlarken, seks sırasında ise derin penetrasyon sağlanabilir. Yatakta kollar vücudun yanında, ellerin altı yere gelecek şekilde sırt üstü yatın. Karın kaslarınızı aktive ederek kalçalarınızı ve bacaklarınızı yukarı ve başınızdan geriye doğru kaldırın. Üst bedeninizi yatağa dik, bacaklarınızı olabildiğince düz ve ayak parmaklarınızı da yatağa destekli konuma getirin. Partnerinizin ayakta veya dizlerinin üzerinde, sizi tepeden penetre etmesine izin verin. Derin penetrasyon yaşarken sırtınızı incitecek bir hareket yapmamaya da dikkat edin!

Eka Pada Adho Mukha Svanasana: Tek Bacaklı Yere Bakan Köpek

Bu pozisyon bir miktar esneklik gerektirebilir! Yere bakan köpek pozisyonuna geçin. Tek bir bacağınızı yukarı kaldırın ve partnerinizin arkanıza geçip, yukarıdaki bacağınıza destek vererek sizi penetre etmesini isteyin. Yukarıdaki bacağınızı partnerinizin omzuna yerleştirerek dengenizi güçlendirebilirsiniz. 

Bhujangasana: Kobra Pozu

Yüz üstü, ayaklarınızın ve ellerinizin üstü yere gelecek şekilde yatın. Daha sonra üst bacaklarınızı, ayaklarınızı, karnınızı yere bastırarak omuzlarınızı ve başınızı yerden kaldırın. Ellerinizi omuz hizasına götürüp kendinizi daha çok iterek üst bedeninizi yukarı taşımaya yardımcı olun. Yoga sırasında yapılan geleneksel kobra pozuna kıyasla bacaklarınızı birbirinden daha çok ayırın. Bu açıklık partnerinizle arkanızdan daha rahat bir şekilde birleşmenizi sağlarken, G-noktanızı uyarabilecek. Küçük geriye eğilmeler yaparak partnerinizi görebilir, göz kontağı kurabilir, ondan boynunuzu öpmesini isteyebilirsiniz.  

İlginizi çekebilir: Orgazmın Yararları Nelerdir?

Shavasana: Ceset Pozu

Bu pozisyonun ismi sizi ürkütmesin. Yoğun geçen bir yoga egzersizi sonucu sırt üstü, hiçbir kasını, eklemini kasmadan, hareket etmeden uzanmak kadar rahatlatıcı bir şey olamaz! Vajinal kaslarınız dahil tüm vücudunuzu çok daha rahat bırakabileceğiniz bu pozda partnerinizin üzerinize çıkıp içinize girmesini isteyin. Yoga sırasında meditasyon pratiğinin ilk olarak başladığı, zihnin beden üzerindeki farkındalığının arttırıldığı bu pozisyonu seks esnasında bedensel hazlardan öte duygular hissetmek için kullanabilirsiniz. Pozisyonun, partnerinizin size yaşattığı duygu ve sansasyonları izleyerek, nefes alıp verişinize odaklanarak yaşayacağınız orgazmı tüm vücudunuza yayın. 

İlginizi çekebilir: Cinsel Özgüven Kazanmanın Yolları

Kaynak: Refinery29

BLOOM SHOP