Amerikan Hastanesi, fonksiyonel tıp alanında dünyaca ünlü bir isim olan Dr. Mark Hyman’ı Sakıp Sabancı Müzesi the Seed’de ağırladı. The New York Times‘ın en çok satan yazarlarından biri olan Dr. Hyman, fonksiyonel tıbbın bakış açısıyla yaşam süresini iyileştirmek için neler yapılabileceğini ve beyin sağlığının vücutla olan ilişkisini ele aldı. Yaklaşık 3 saat süren ve yoğun katılımın olduğu etkinlikte, Amerikan Hastanesi Fonksiyonel Tıp Bölümü Başkanı Dr. İrem Ergün fonksiyonel tıbbın yaşama bütünsel yaklaşımını yansıtan bir konuşma yaptı.


Konferans notları

Konferansın açılış konuşmasını yapan Amerikan Hastanesi Fonksiyonel Tıp Bölümü Başkanı Dr. İrem Ergün, fonksiyonel tıbbın yaşama bütünsel yaklaşımından bahsetti. Etkinliğin bir diğer konuşmacısı olan Amerikan Hastanesi Code Lotus Mindfulness Merkezi Yöneticisi Dr. Elif Altuğ ise, Code Lotus Mindfulness Merkezi’ndeki bütünsel bakışlı ve kişiye özel planlanmış çalışmalara dair bilgi verdi. 

Dr. Mark Hyman, ilk oturumda “Ölümsüzlük: Geriye Doğru Yaş Almanın Sırlarını Keşfedin” konusunu aktardı. Yaşam süresinin neden kısa olduğunu ele alan Dr. Hyman, kronik hastalıkların kökünü ve yaşam süresini iyileştirmek için neler yapılabileceği konusunda izleyicilere tavsiyelerde bulundu. Ayrıca, çevresel toksinler, güçsüz bağışıklık sistemi, bağırsak sistemi ve daha fazlasının yaşam süresini ne kadar etkilediğini ve bu etkilerin nasıl geri döndürülebileceğini aktardı.

İkinci oturumda “Beyin Sağlığı ve Vücutla Olan İlişkisi” başlığını ele alan Dr. Hyman, “Beyin sağlığı ne derece önemli?” ve “Beynin toksinlerden korunmasını nasıl sağlarız?” sorularını açıklamalarla yanıtladı. Oturumda aynı zamanda, negatif düşünce ve travmaların beyne etkisi, beyin sağlığının nasıl korunacağına dair bilgiler ve beyni resetleme konusunda önerilerde de bulunan Dr. Hyman’ın yaptığı konuşmalar büyük ilgi gördü ve her oturumdan sonra “Soru & Cevap” kısmı gerçekleştirildi.

BLOOM SHOP