Yılın son aylarına yaklaştıkça değiştirmek istediğimiz alışkanlıklarımızı değiştirmek veya kendimize iyi geleceğini düşündüğümüz hayat tarzları edinmek için yeni yıl motivasyonunu kullanmak yılların eskitemediği bir gelenek.

Konu hayat tarzımızda köklü değişiklikler yapmak olunca da eşi dostu değil, elini hangi işe atsa başka bir başarı hikayesi yazan dünyaca ünlü insanları örnek almak istiyoruz. Yaptıkları iş her ne olursa olsun, başarılı kariyerleriyle adını duyuran bu insanların en büyük ortak özelliği güne erkenden başladıkları bir sabah rutinlerinin olması ve başarılarının kaynağı olarak gösterdikleri bu rutine sıkı sıkıya bağlı olmaları.

Yeni yılın yaklaşmasıyla motive olmaya başlamış, alışkanlıklarında ufak da olsa olumlu değişiklikler yapmak isteyenler için hepimize ilham veren ve iş hayatlarındaki başarılı duruşlarıyla dünya markası haline gelen isimlerin sabah rutinlerini listeledik!

Jennifer Aniston

Yıllar geçse de gençliğinden ve güzelliğinden hiçbir şey kaybetmeyen Aniston, tam bir sabah rutini bağımlısı. Çalıştığı günlerde saat 4:30’da uyanıp gününe çoktan başlamış olan Jen, çalışmadığı günlerde 8:00 – 9:00 arası uyandığını söylüyor. Uyanır uyanmaz sıcak limonlu su içiyor ve 20 dakika içinde kişisel bakımını tamamlıyor.

Sabah sporundan önce kahvaltı yapmayı seven Aniston, çiğ bademlerden taze hazırladığı badem sütü, püre halindeki proteinler, muz, yabanmersinleri, donmuş kirazlar, tatlandırıcı, sebze karışımı, maca tozu ve kakaodan oluşan bir kahvaltı içeceği ile kendini enerjik ve iyi hissettiğini söylüyor. Enerji veren bu kahvaltıdan sonra da yarım saat pedal ve 40 dakika yoga yapıp gününe başlıyor. Gün içinde de açlık durumuna göre atıştırmak için de çiğ kuruyemişleri tercih ettiğini söylüyor. 

İlginizi çekebilir: Zindelik Veren Sabah İçecekleri

Oprah Winfrey

Karşılaştığı tüm zorluklara rağmen adını dünya çapında bir marka haline getiren ve en başarılı kadınlardan birisi olarak gösterilen Oprah, başarısının sırrı olarak her gün kendisiyle baş başa kaldığı sabah saatlerini gösteriyor.

Her sabah 6:00 – 6:30 arası alarm kullanmadan uyanıp 50 dakika spor ve ardından 20 dakika meditasyon yapan başarılı iş kadını için sabah rutininin en önemli parçası yaptığı bu 20 dakikalık meditasyon. Kahvaltısını etmeden evden çıkmayan Oprah, orta pişmiş yumurta ile tam tahıllı ekmek yedikten sonra günlük iş planına başlıyor. 

Gwyneth Paltrow

Fotoğraf: Goop

Sağlıklı hayat seçimleriyle ve gün geçtikçe artan güzelliğiyle belki de rutinini en çok merak ettiğimiz isim kuşkusuz Gwyneth Paltrow. Saat 6:00’da uyanıp bir kahveyle güne başladıktan sonra çocukları okula gidene kadar onlarla zaman geçiriyor ve birlikte kahvaltı ediyor.

Tatiller dışında hiç aksatmadan her sabah kahvaltıda ashwagandha, badem sütü, protein, maca ve Hindistan cevizi yağı gibi sağlıklı içeriklerle hazırladığı içeceğini içen Paltrow, aynı zamanda haftanın 6 günü ağırlık ve kardiyodan oluşan spor programını uyguluyor. 

İlginizi çekebilir: Metabolizmanın Hızlanmasına Yardımcı Olan Sabah Ritüelleri

Mark Zuckerberg

Sabahları 8.00’de uyanan ve haftanın en az 3 günü köpeğiyle beraber sabah koşusuna çıkan Zuckerberg, sabahları lenslerini bile takmadan telefonunu eline alıp Facebook’u ve gelen mesajlarını kontrol ediyor. Zamanının ne kadar değerli olduğunun farkında olan ve bu nedenle kapsül bir dolaptan giyinen Zuckerberg, her zamanki kıyafetlerini giyip hızlı bir kahvaltı yapıp Facebook genel merkezinin yolunu tutuyor.

Jeff Bezos

Erken yatıp erken kalkmanın hayatının düzene girmesinde önemli bir yeri olduğunu belirten Bezos için sabah rutinin en önemli kısmı uyandıktan sonra “amaçsız” bir şekilde geçirdiği zaman. Spor yapmadan, gazetesini okumadan, kahvaltıya oturmadan ve ailesiyle zaman geçirmeye başlamadan önce mutlaka tek başına ve hiçbir şey yapmadan geçirdiği bu zamanın yaratıcılığını beslediğini söyleyen Bezos, saat 10.00’da günün ilk ve en önemli toplantısı için ofisinde hazır bulunuyor.

Güne nasıl başlarsak öyle devam eder. Hayatında izledikleri başarılı profillerinin anahtarı olarak sıkı sıkıya bağlı oldukları sabah rutinlerini ve planlı hayat tarzlarını gösteren bu isimler, sabahları güne birçoğumuzdan önce başlayıp ruhlarını ve bedenlerini besliyorlar.

Fotoğraf: Fidan Kandemir

Her şeyden önce sağlıklı bir zihin ve vücuda sahip olmanın başarılı bir kariyer için esas olduğunun altını çiziyorlar. Sabahları yaptıkları spor ve vücutlarını besleyecek sağlıklı bir kahvaltı ise hepsinin ortak noktası. Siz de gününüze dünyada başarısıyla adını duyurmuş bu insanlar gibi başlamak için sabah sporundan önce veya sonra besin değeri yüksek ve lif kaynağı olan Tadım Çiğ Kuruyemiş ve Kuru Meyveleriyle desteklenmiş enerji veren bir kahvaltı yapmaya ne dersiniz?

BLOOM SHOP